Karla Gotta už si lidé mohou poslechnout jen z cédeček či gramofonových desek, protože nás před více než pěti lety opustil. Jakou ze svých písniček by si pustil on sám? Odpověď přinesl jeden z jeho spolupracovníků.
Ze spolupracovníků Karla Gotta se toho nejvíce ví o muzikantech, například Ladislavu Štaidlovi či Felixi Slováčkovi. Kolem legendárního zpěváka se ale pohybovali i další lidé. Jedním z nich byl fotograf Jiří Krušina, který o své zkušenosti s mnohonásobným Slavíkem promluvil v podcastu Moravskoslezského deníku Ostravské ozvěny.
Rodák z Opavy se s Gottem poprvé setkal na koncertě v Ostravě v roce 1994. "Karel byl můj idol a já jsem si chtěl nechat od něho podepsat do památníku s kočičkou vstupenku. Vidím to jako dneska, jak se holčičce přede mnou podepsal a mně ne," zavzpomínal.
Jako fotograf se ke zpěvákovi dostal, když mu bylo 25 let. Zprvu prý šlo maximálně o tři rozhovory za rok. Nakonec se ale potkávali i sedmkrát za měsíc. Krušina tak má jasno o tom, které písně ze svého repertoáru měl Gott nejraději.
"Vždycky na koncertě zařadil píseň Lady Karneval a Zůstanu svůj, protože tyto písničky měl rád," vysvětlil Slavíkův spolupracovník.
Krušina si dobře vzpomíná i na nejsmutnější okamžik ve vztahu ke Gottovi. Fanoušci zpěváka to asi mají podobně. Jde o den jeho smrti na začátku října 2019. "Byla to středa, v ten den houkaly sirény, bylo škaredě a musím říct, že to bylo opravdu mnoho, mnoho dní, pro mě takových temných a smutných," dodal fotograf.
Přes Česko o víkendu přejde studená fronta, za kterou se ochladí. Teploty ale neklesnou tak výrazně. Vyplývá to z předpovědi na první polovinu příštího týdne. Odpolední maxima budou téměř atakovat dvacítku.
Helena Vondráčková a její manžel řeší poměrně neobvyklou věc. V Praze dostali pokutu za parkování, o které tvrdí, že s ní nemají nic společného. Peníze proto vymáhají u lidí, kteří za ni mají být zodpovědní. Nejde to ale úplně podle představ.
Velké pátrání probíhalo od pátečního rána na Zlínsku. Pohřešovaný byl sedmnáctiletý chlapec, jehož policisté a další lidé hledali v okolí Lukovečku. Do akce se zapojili strážci zákona na koních či se služebními psy. Odpoledne se hledaného mladíka podařilo najít.
Karel Gott se toho nedožil, ale v rodné Plzni po slavném zpěvákovi více než šest let po jeho smrti pojmenovali náměstí. Zpráva se pochopitelně rozkřikla i za hranice města a dostala se i k některým jeho kolegům z hudební scény.
Monika Binias už nám mnohokrát dokázala, že neváhá naložit své dceři, protože vztahy mezi nimi opravdu nejsou ideální. Ornella Koktová dokonce otevřela toto téma v jednom pořadu. Co tomu říká její kontroverzní matka?
Největším tématem v českém šoubyznyse i hudebním průmyslu je momentálně začátek sólové pěvecké kariéry Charlotte Gottové. Názor na její první píseň si uděláme až příští týden, ale někteří lidé se k nástupu dcery Karla Gotta vyjadřují už nyní.
Dara Rolins nedávno vyhlásila uměleckou pauzu, protože se potřebuje soustředit na jiný projekt. Proto mohlo fanoušky překvapit oznámení, které se v uplynulých dnech objevilo na sociálních sítích. Slovenská zpěvačka se podle něj má představit na pódiu.
Charlotte Gottová stále ještě nevydala ani první sólovou písničku a už čelí kritice. Schytala to již za úpravu příjmení do světového formátu. Výhrady se objevily i ke žhavým fotkám, které nafotila pro jeden známý časopis. Zároveň však oceňují její odvahu i slavní lidé.
Mohlo vám to uniknout, ale Sandra Pogodová už se v poslední době nevěnuje herectví tak intenzivně, jak tomu bývalo v minulosti. Logicky se tak nabízí otázka, co vlastně teď dělá. Herečka neměla problém to prozradit.
Agáta Hanychová nedávno udělala kšeft některé z klinik, které se věnují estetické medicíně. Dcera herečky Veroniky Žilkové se za to nijak nestydí, proto o všem otevřeně promluvila a jednotlivé zákroky zhodnotila.
Předpovědím počasí momentálně dominuje změna, která se očekává uprostřed nadcházejícího dubnového víkendu. Zařídí ji studená fronta. Experti upozorňují, že pocitově bude v neděli ještě chladněji, než má ukazovat teploměr.
Ornella Koktová i nadále dráždí Agátu Hanychovou dalšími vyjádřeními o okolnostech jejich nedávného rozchodu, kdy skončil úspěšný společný podcast. Co prozradila tentokrát?