Karel III. oslavil 77. narozeniny. Meghan se na něj vykašlala

Meghan Markleová
Meghan Markleová, foto: Instagram / Meghan Markleová
Libor Novák 15. listopadu 2025 17:07
Sdílej:

Král Karel III. včera oslavil své 77. narozeniny. Místo odpočinku strávil panovník den aktivně, plněním oficiálních povinností ve Walesu. Během celého dne se mu dostalo řady vřelých přání, a to jak při oficiálních akcích, tak i online. Mezi veřejnými gratulacemi nechyběla ani „sladká“ zpráva od jeho nejstaršího syna, prince Williama, a jeho manželky princezny Kateřiny.

Zatímco král obdržel množství přání, veřejně se neozvala jedna ze členek rodiny. Chyběl veřejný pozdrav od jeho nejmladšího syna, prince Harryho, a jeho manželky Meghan Markle. Ačkoli je pravděpodobné, že pár panovníkovi popřál k narozeninám soukromě, na rozdíl od prince a princezny z Walesu tak neučinili veřejně.

Tato absence veřejné gratulace je zvláště patrná s ohledem na to, že Meghan Markle často využívá svůj osobní Instagramový účet, který spustila tento rok, k oslavě narozenin svých nejbližších. V minulosti tak učinila u svého manžela, prince Harryho, i u svých dětí.

Meghan (44) zůstala na Instagramu „radiově tichá“ a k otcovým narozeninám se nevyjádřila. Obvykle však veřejně komentuje pouze narozeniny svých nejbližších. Její poslední příspěvek se objevil jen před několika dny u příležitosti Dne veteránů. Není známo, kdy se vévodkyně ze Sussexu s králem Karlem viděla naposledy; její poslední návštěva Spojeného království proběhla v září 2022.

Předpokládá se, že princ Harry, který je s králem v současnosti v dobrých vztazích, se s otcem usmířil před několika měsíci, poté co se naposledy viděli v únoru 2024. Po jejich opětovném setkání Harry (41) prohlásil, že se v příštím roce „zaměří“ na vztah se svým otcem, čímž naznačil, že vztah s králem, který byl od jeho odchodu z královských povinností v roce 2020 narušen, je pro něj prioritou.

Stalo se
Počasí
Bouřkové mraky, ilustrační fotografie.

Počasí se mění jen pozvolna. V úterý hrozí další bouřky, mohou být velmi silné

Počasí se v týdnu na přelomu června a července mění jen pozvolna. Svědčí o tom aktuální výstraha, jejímž prostřednictvím meteorologové nadále varují před vysokými teplotami či nebezpečím požárů v části Česka. Hrozí také bouřky, upozornil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). 

České celebrity
Jaromír Soukup

Jaromír Soukup se po dalším soudu s Hanychovou považuje za vítěze

Agáta Hanychová tentokrát na místě chyběla, přesto v pondělí pokračoval soud mezi ní a jejím bývalým partnerem Jaromírem Soukupem. A byl to jednou právě známý podnikatel, který odcházel domů spokojenější. Co se tedy řešilo a jak to dopadlo? 

České celebrity
Lidé se ve Strašnicích rozloučili s Jiřím Krampolem. (8.8.2025)

Jiří Krampol a komplikované dědictví. Dorazily nové informace od notářky

Bude to v červenci již rok, co nás opustil legendární Jiří Krampol. Stihl tehdy ještě oslavit 87. narozeniny, ale o dva týdny později zemřel. Od toho okamžiku se řeší, kdo bude po slavném herci a baviči dědit. Jak to momentálně s dědictvím vypadá? 

Společnost
Petr Macinka

Klempíř a Macinka narazili ve Strážnici. Festival se rozhodl zareagovat

Pískot si vysloužili ministři Oto Klempíř a Petr Macinka (Motoristé), kteří v uplynulých dnech vystoupili na festivalu ve Strážnici. Pořadatelé akce se rozhodli na oba incidenty reagovat, přičemž se distancovali od politických projevů, které zazněly.