Karel Šíp letos oslaví osmdesátiny a zároveň dvě desítky let Všechnopárty na obrazovce České televize. Bude se svým pořadem pokračovat na veřejnoprávním kanálu? Znamením může být, jak se na Kavčích horách chlubí jeho sledovaností.
Televize v pondělí na sociální síti informovala, že epizoda Všechnopárty byla nejsledovanějším pořadem pátečního večera. V nejnovějším díle přivítal moderátor hudebníka Janka Ledeckého, herce Zdeňka Žáka a atletku Nikoletu Jíchovou.
"Talkshow Karla Šípa sledovalo na ČT1 706 tisíc dospělých diváků, tedy 27,5 % všech se zapnutou televizí. Celkový zásah pořadu byl 975 tisíc diváků," prozradila ČT.
Sledovanost je zkrátka taková, že se jí chce televize chlubit, což naznačuje, že by pořad měl mít jistou i svou bezprostřední budoucnost. Letos v listopadu přitom talk show oslaví neuvěřitelných dvacet let na obrazovce. Šíp navíc bude mít v červnu 80. narozeniny. Před časem ale naznačil, proč stále pracuje a neužívá se raději důchodu.
"Jestliže děláte pořad postavený na improvizaci, tak je to prostě dobrodružství a to mě u toho drží. Jsem zvědavý, jak to dopadne a jestli se lidi budou bavit," vysvětlil Šíp před necelým rokem v pořadu Rozstřel. Tehdy zmínil rozdíl mezi svou talk show a opakovaně reprízovaným divadelním představením.
"Je to o dost jiná práce, než když někdo nastuduje divadelní hru, ta je úspěšná a pak má třeba sto repríz. To by nebyla práce pro mě," nechal se slyšet.
V Česku v posledních dnech panuje zimní počasí, ačkoliv meteorologická zima oficiálně začne s prosincem až začátkem přespříštího týdne. Těšit to může zejména milovníky alpského i běžeckého lyžování. Start nové sezóny se blíží.
Meghan Markle se v neobvyklé zpovědi svěřila, že ji na princi Harrym neuchvátil jeho královský původ, ačkoliv patřil mezi nejžádanější mládence. Bývalou herečku spíše oslovila jeho hravá a dětská povaha. Vévoda a vévodkyně ze Sussexu se poprvé setkali v červenci 2016 na rande naslepo, které pro ně domluvili společní přátelé.
Prezident Donald Trump v Bílém domě svými slovy rozesmál fotbalovou hvězdu Cristiana Ronalda a jeho snoubenku Georginu Rodriguez. Portugalská superstar, které je 40 let, byla zachycena, jak se směje, když se s americkým prezidentem prochází po jeho rezidenci.
Česko už nějaký čas sleduje události kolem osoby režiséra Jiřího Adamce, jenž se v poslední době potýká se zdravotními problémy. V jeho poměrně početné rodině i kvůli tomu zavládla napjatá atmosféra, kterou se zatím nedaří uklidnit.
Z vysílání Evropy 2 či sociálních sítí už lidé vědí, že Patrik Hezucký musel být kvůli nemoci, kterou léčí antibiotiky, hospitalizován v nemocnici. Problém je to nejen pro rádio, ale i pro úspěšný podcast, jehož tváří se moderátor v poslední době.
Kdo letos sleduje Zrádce, mohl držet palce i Daniele Brzobohaté, která se ve hře udržela poměrně dlouho. A z jejích slov vyplývá, že rozhodně nelituje toho, že kývla na nabídku televize Prima.
Je to tady. I v roce 2025 jsme se dočkali dne, kdy se předají ceny popularity hudebních interpretů Český slavík. Favorité jsou dva a jsou jasní, jde o Marka Ztraceného a Ewu Farnou. Jedna z legend tuzemské popmusic bude zároveň uvedena do síně slávy.
Bobříka mlčení o rozvodu se slavným manželem neudržela. Andrea Kašpárková poprvé promluvila o tom, co se v médiích beztak probíralo. Potvrdila, že s kuchařem Radkem Kašpárkem už netvoří manželskou dvojici ani na papíře.
Veterináře v Česku momentálně zaměstnává zejména ptačí chřipka, která se za poslední dny potvrdila hned na několika místech. Špatné zprávy ale přicházejí i z Kroměřížska, kde se u uhynulého zvířete potvrdila nemoc, která je potenciálně přenosná na člověka. Informoval o tom Český rozhlas.
Martin Dejdar letos oslavil kulaté 60. narozeniny, z čehož už je tak nějak patrné, že v životě prožil leccos. V aktuálním rozhovoru si známý herec postěžoval na nedostatek respektu ze strany mladší generace. Co přesně mu vadí?
Meteorologická zima sice začne až prvního prosincového dne, ale v Česku se řádně ochladilo už v těchto dnech. Výraznější oteplení se navíc do konce probíhajícího týdne neočekává, vyplývá z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Nevyřízené účty mezi Jaromírem Soukupem a jednou z jeho bývalých partnerek opět vyplouvají na povrch. Eva Feuereislová nadále požaduje po podnikateli částku ve výši, která se blíží cifře 200 tisíc korun.