Počasí v Česku se ještě několik dní nezmění, naznačují nejnovější informace od meteorologů. Do středy, tedy prvního lednového dne, se má udržet inverzní charakter počasí. Na horách tedy bude po většinu času tepleji než v nížinách.
Nad střední Evropou se v tuto chvíli udržuje mohutná tlaková výše, která má však během nadcházejícího víkendu slábnout a přesunout se k jihovýchodu. Vliv na počasí v Česku převezme další tlaková výše, která se začátkem příštího týdne přesune ze západní do střední, postupně jihovýchodní Evropy.
"Toto střídání tlakových výší zaručí, že se minimálně do středy na našem území udrží inverzní raz počasí," uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v pátek na sociální síti X.
Podle meteorologů to znamená, že se v Česku budou vyskytovat mlhy, které mohou být i mrznoucí, případně bude zataženo nízkou inverzní oblačností. Na některých místech se ale udrží jasná obloha, takže tam přes den bude slunečno.
"Teploty v noci budou klesat většinou od -1 do -6 °C, přes den se budou pohybovat od 1 do 6 °C, ale tam, kde se mlhy popřípadě nízká oblačnost udrží déle nebo po celý den budou teploty jen kolem -1 °C," konstatovali meteorologové.
Změna počasí přijde až v druhé polovině příštího týdne, tedy již v novém kalendářním roce. Očekává se přechod studené fronty, která do Česka přinese déšť, postupně sněžení a ochlazení.
V areálu ZOO Praha byla zjištěna ptačí chřipka. Podezření na nákazu se objevilo po úhynu několika ptáků. Vyšetření následně nemoc potvrdilo. V zoologické zahradě sice byla zavedena mimořádná veterinární opatření, ale vstup návštěvníků nijak omezen není.
Jiřina Bohdalová v květnu oslaví 95. narozeniny, ale i někteří mladší lidé jí mohou závidět, jak je stále aktivní. Není ani vyloučeno, že jedna z nejslavnějších českých hereček natočí další celovečerní film. Je už nějaký projekt v procesu?
V Česku momentálně panuje spíše jarní počasí, ale ještě v tomto týdnu nastane zvrat. Potvrzuje to i předběžné varování meteorologů z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ), kteří v sobotu a neděli očekávají sněžení.
Pozůstalí, přátelé či kolegové si dnes nepochybně vzpomenou na Patrika Hezuckého. Na tento čtvrtek totiž připadají jeho první nedožité narozeniny. Moderátorovi Evropy 2 by dnes bylo 56 let. V závěru loňského roku ale podlehl vážné nemoci.
Dalším dnem ve čtvrtek pokračují zimní olympijské hry v Miláně a Cortině d'Ampezzo. Čeští fanoušci vyhlížejí hned několik událostí, konkrétně lyžařský závod Ester Ledecké, očekávaný zápas hokejistů s Kanadou či rozlučku rychlobruslařky Martiny Sáblíkové. První z vystoupení už je za námi.
Česko bude na letošní Mnichovské bezpečnostní konferenci, která se v Německu uskuteční o nadcházejícím víkendu, reprezentovat prezident Petr Pavel. Potvrdil to Pražský hrad, který odhalil program hlavy státu na této události.
Svatbu neutajíte. Přesvědčila se o tom i muzikálová zpěvačka Míša Nosková, která vstoupila do svého druhého manželství. Když veselku uspořádáte v samém srdci Prahy, uchováte si takové tajemství jen těžko.
V USA se objevil dokument, podle kterého řekl americký prezident Donald Trump před dvaceti lety policistovi, že každý ví, co dělá sexuální delikvent Jeffrey Epstein. Jde o dokument FBI zveřejněný ministerstvem spravedlnosti, upozornila britská stanice BBC.
Z Hollywoodu přišla ve středu smutná zpráva. Ve věku pouhých 48 let zemřel populární herec James Van Der Beek, který v posledních letech života bojoval s rakovinou tlustého střeva. O úmrtí herce informovala světová média, například britská stanice BBC.
Britská policie vydala zásadní prohlášení týkající se obvinění z nevhodného chování Andrewa Mountbattena-Windsora. Policie potvrdila, že ve spolupráci s prokuraturou (Crown Prosecution Service) provede posouzení informací, které naznačují možné zneužití pravomoci veřejného činitele. Cílem tohoto postupu je zjistit, zda existuje podezření ze spáchání trestného činu a zda bude nutné zahájit plnohodnotné vyšetřování.
Popová ikona Britney Spears prodala práva k celému svému hudebnímu katalogu. Podle informací, které získala stanice BBC, se čtyřiačtyřicetiletá zpěvačka dohodla na prodeji s nezávislým hudebním vydavatelstvím Primary Wave. K uzavření transakce mělo dojít 30. prosince za částku pohybující se kolem 200 milionů dolarů, což je v přepočtu přibližně 4,7 miliardy korun.
Zpěvačka Shakira vyděsila své fanoušky během sobotního koncertu v San Salvadoru, když přímo uprostřed vystoupení utrpěla dramatický pád. Kolumbijská hvězda právě zpívala svůj hit Si Te Vas a běžela po pódiu, když si nešťastně podvrtla kotník a zřítila se k zemi. Při pádu dopadla na loket a strhla s sebou i stojan na mikrofon.