Zdravotní problémy Markéty Konvičkové jsou po letech zase velkým tématem, protože se podepisují na jejím vzhledu, což upoutalo pozornost mnoha lidí. Bohužel, ozvali se i takoví, kteří asi nevěděli, co přesně zpěvačce je. Někdejší účastnice SuperStar se to rozhodla vysvětlit.
Konvičková v uplynulých dnech připomněla své zdravotní problémy, když uvedla, že je již šest let onkologickou pacientkou. Ani tak se někteří lidé nepozastavili při psaní ošklivých komentářů o jejím vzhledu. Na někdejší účastnici SuperStar se podle jejích slov snesla "vlna hejtů, nadávek, urážek, vulgarismů a výsměchů".
Známá zpěvačka se slzami v očích reagovala slovy, že se o svém zdraví nerada baví. Lidem chtěla především vzkázat, že se podobnými komentáři nenechá připravit o radost ze života. "Cestuju, užívám si života, vychovávám do toho dceru a jsem na sebe strašně pyšná, že to zvládám a že to tělo pracuje a funguje tak, jak funguje," pronesla na sociální síti.
"Nikdy nevíte, co ten člověk zrovna prožívá a v jakých situacích se nachází, a že takový komentář může mít velké následky a dopady na život lidí," apelovala na fanoušky, aby své komentáře dobře promýšlela.
V rozhovoru pro Blesk se pak rozhodla prozradit, co přesně ji trápí. Jak vysvětlila, jde o vzácný druh nádorového onemocnění, které se naštěstí jen tváří jako rakovina. "Nefungují na to léčby, jako je chemoterapie. Jsou to ohraničené nádory, jmenují se karcinoidy a nejefektivnější léčbou je odstranit je chirurgicky z těla – a je vymalováno," popsala.
Případ Konvičkové je však specifický, protože má nádory na plicích, takže nejdou chirurgicky odstranit. "Jsou nějaké léčby, tabletky, hormonální injekce a další různé zákroky, díky nimž se cítím dobře. Jsem ráda, že už existuje léčba, díky které můžu plnohodnotně a úplně normálně fungovat," přiznala zpěvačka.
I úspěšné filmové hvězdy mohou na vrcholu slávy zastavit zdravotní potíže. Loni se o tom přesvědčila Tereza Ramba, kterou po natáčení dalšího filmu paralyzovala vážná nemoc. Sympatický herečka nyní konečně popsala, co přesně se s ní dělo.
Česko se ještě může těšit na alespoň nepatrně teplejší podzimní počasí. V příštím týdnu vyšplhají teploty až na 17 stupňů, protože k nám bude proudit teplejší vzduch. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Kontroverzními výroky, jejichž autorem má být podle zjištění jednoho z tuzemských médií nově zvolený poslanec Filip Turek, se začala zabývat policie. Informovala o tom Česká televize. Turek má být podle dřívějších informací kandidátem Motoristů na ministerské místo v nové vládě.
Laďka Něrgešová opět prokázala velkou odvahu. Navzdory vážné nemoci, se kterou se statečně pere, se poprvé od odhalení diagnózy objevila na veřejnosti. A překvapila i kolegyně, které dopředu o ničem netušily.
Pravděpodobný příští premiér Andrej Babiš (ANO) v dalším z pravidelných hlášení vyzval končící Fialovu vládu, aby řešila otázku státního rozpočtu na rok 2026. Nový kabinet podle Babiše nehodlá měnit schodek rozpočtu, chce jen přesouvat peníze tak, aby byly k dispozici na dopravní stavby.
Český fotbal se po víkendové ostudě na Faerských ostrovech, kde národní tým prohrál 1:2, rozhodl pro zásadní krok. Fotbalová asociace odvolala reprezentačního trenéra Ivana Haška. Manažer reprezentací Pavel Nedvěd teď bude muset ukázat, co dokáže.
Britskou monarchií otřásá další skandál kontroverzního prince Andrewa. Podle nejnovějších informací udržoval blízký kontakt s finančníkem Jefrreym Epsteinem déle, než tvrdil. Na Ostrovech se proto řeší, jak by ještě mohl král Karel III. mladšího sourozence potrestat.
Leoš Mareš o sebe dbá, což opět ukázal v těchto dnech. Blonďaté vlasy jsou minulostí, známý moderátor představil nový účes. Stalo se tak, když s jedním ze synů vyrazil do společnosti.
Už na jaře uplynul rok od smrti legendárního herce a režiséra Jana Kačera. Letos v říjnu, kdy v úvodu měsíce došlo na jeho nedožité 89. narozeniny, byl Kačer posmrtně oceněn končícím ministrem kultury Martinem Baxou (ODS). Nešlo zdaleka o první ocenění slavného umělce.
Marek Eben tvoří se svou manželkou Markétou jeden z nejstabilnějších párů českého šoubyznysu. Jsou spolu už přes 40 let, přičemž se vyrovnali i se ztrátou dítě a tím, že Fišerová skončila na invalidním vozíku. Přesto teď musel známý moderátor reagovat na nepříjemné spekulace.
Necelý půlrok po smrti legendárního Jiřího Bartošky je uzavřené dědické řízení, které se týkalo zejména vdovy a obou dětí manželů. Podle dostupných informací nenastaly v rodině žádné spory. Naopak, na všem panovala stoprocentní shoda.
Policie od úterního odpoledne vyšetřuje tragický incident v Lužné na Rakovnicku. V domě tam našli jednoho mrtvého člověka a další dvě zraněné osoby. Případem se zabývají kriminalisté, nikomu by nemělo hrozit další nebezpečí.