Kritice navzdory. Tři princezny jsou nejsledovanějším pořadem letošních Vánoc

Tři princezny byly letošní premiérovou štědrovečerní pohádkou.
Tři princezny byly letošní premiérovou štědrovečerní pohádkou., foto: Česká televize
Marek Novotný 27. prosince 2024 16:41
Sdílej:

Štědrovečerní pohádka Tři princezny byla navzdory kritice diváků na sociálních sítích nejsledovanějším pořadem Vánoc na obrazovkách České televize. Veřejnoprávní televize o tom informovala v pátek na sociální síti X. 

Sváteční program ČT podle zástupců televize oslovil od úterý 24. do čtvrtka 26. prosince přes 7,3 milionu diváků starších čtyř let. Celkem tak nabídku programů veřejnoprávní televize vyhledalo v průměru 44,68 % diváků přítomných u obrazovek. 

"Nejsledovanějším pořadem Vánoc se stala štědrovečerní pohádka Tři princezny, kterou si včetně odložené sledovanosti nenechalo ujít 2,36 milionu dětských i dospělých diváků při podílu na sledovanosti 53,39 %," uvedla televize. 

Výpravná pohádka Tři princezny režiséra Tomáše Pavlíčka zachycuje příběh tří rozdílných princezen, chytré Sofie, odvážné Leony a krásné Flóry, které se společně vydávají na cestu plnou nástrah a dobrodružství. Musí najít odvahu a vzájemně si pomáhat, aby zdolaly nesnadné úkoly, které na ně cestou čekají.

Hlavních rolí princezen se ujaly Josefína Marková, Sára Černochová a Dorota Šlajerová. V nové štědrovečerní pohádce jim dále sekundovali Josef Trojan, Klára Melíšková, Michal Isteník nebo Martin Pechlát. 

Stalo se
České celebrity
Helena Vondráčková

Vondráčková s Gottem na olympiádě. Může to brankář národního týmu

Zimní olympijské hry se blíží a možná na nich uvidíme Helenu Vondráčkovou. A dokonce i Karla Gotta, i když je už několik let po smrti. Jeden z brankářů hokejového národního týmu totiž odhalil, co má ještě před začátkem největší sportovní akce roku za lubem. 

Počasí
Ledovka, ilustrační fotografie.

Česko pokryje nebezpečná ledovka, varovali meteorologové z ČHMÚ

Meteorologové v neděli upozornili na další hrozby zimního počasí v Česku. Dnes představují nebezpečí především sněhové jazyky či závěje. Po nadcházející mrazivé noci hrozí v pondělí ledovka, jejíž tloušťka může dosáhnout až 5 milimetrů. Budou tak hrozit nejrůznější problémy, vyplývá z výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). 

České celebrity
Policie ČR, ilustrační fotografie.

Vémolova kauza nabírá na obrátkách. Policie obvinila další lidi

Karlos Vémola jistě doufá, že se jeho slova o nevině ukážou jako pravdivá, ale kauza, ve které čelí obvinění mezitím bobtná. Policie se totiž rozhodla v případu obvinit další dvě osoby. Známý zápasník je v současnosti nadále ve vazbě. 

Domácí
Záchranáři vyprostili zraněného muže z jeskyně. (11.1.2026)

Bezprecedentní záchranná akce. Zraněného muže se povedlo dostat z jeskyně

Šťastný konec má záchranná akce, která od sobotního odpoledne probíhala v Moravském krasu, kde se muž během dobrodružné výpravy zranil v těžce přístupné jeskyni. V neděli ráno se zraněného podařilo dostat na světlo. Podle hasičů šlo o mimořádně náročný zásah, který nemá v Česku obdoby.