Ledovkové počasí bude dělat problémy. Meteorologové varují

Počasí, ilustrační fotografie.
Počasí, ilustrační fotografie., foto: Pixabay
Marek Novotný 22. ledna 2025 11:41
Sdílej:

Druhým dnem po sobě vydává Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) výstrahu před ledovkou. Tentokrát na ni upozorňuje s předstihem, protože její tvorba hrozí během čtvrtečního dne, a to především v západní polovině země. 

"Ve čtvrtek ráno začne přes naše území k východu přecházet pásmo srážek, které budou i mrznoucí s tvorbou ledovky s výjimkou části Moravy a Slezska. Zejména v severovýchodní polovině území se může vyskytnout i sněžení. Od západu budou srážky odpoledne ubývat," uvedli meteorologové na sociální síti X.

V západních, severních, středních a jižních Čechách hrozí tvorba ledovky od 6 do 14 hodin. Dále na východě je s nebezpečím třeba počítat v odpoledních hodinách, konkrétně od 12:00 do 17:00. 

Při ledovce hrozí nebezpečí úrazů při uklouznutí, problémy v dopravě či zvýšená nehodovost. Při pohybu venku je třeba chodit velmi opatrně, starší nebo méně mobilní lidé by měli omezit vycházení ven. Řidičům se doporučuje sledovat dopravní zpravodajství, jezdit velmi opatrně a počítat s prodloužením doby jízdy.

Témata:
Stalo se
Světové celebrity
Meghan Markleová a princ Harry

Proč Harry a Meghan v USA selhali? Hollywoodu nepřinesli vůbec nic!

Rozhodnutí britského prince Harryho a jeho manželky Meghan opustit Spojené státy a vrátit se do Velké Británie vyvolalo v Hollywoodu i v médiích značnou pozornost. Po šesti letech od odchodu z královské rodiny a přesunu do Kalifornie pár ukončuje svoje americké působení. Krok se stává dalším příkladem zástupu vlivných osobností z jiných oborů, kterým se nepodařilo prosadit v tamním zábavním průmyslu. 

Světové celebrity
Princ Harry a Meghan Markleová

Harry a Meghan se do Británie přestěhují ještě letos!

Britský princ Harry a jeho manželka Meghan se chystají po šesti letech strávených ve Spojených státech vrátit k životu ve Velké Británii. S odkazem na zjištění stanice BBC se královská dvojice hodlá přestěhovat již v průběhu letošního měsíce. Uplatnění plánují najít v soukromé rezidenci mimo královské paláce i mimo hlavní město Londýn. 

Světové celebrity
Ozzy Osbourne

Slavný zpěvák urazil památku Ozzyho Osbourna! Teď se opět ozval!

Frontman kapely Twisted Sister Dee Snider se veřejně omluvil Kelly Osbourneové za své nedávné výroky týkající se autorských práv a přínosu jejího zesnulého otce Ozzyho Osbourna. Zpěvák reagoval na příspěvky fanoušků na síti X s tvrzením, že Ozzy za sebe v minulosti nechával psát texty i hudbu basáky, a zmínil jména jako Bob Daisley, Lemmy Kilmister či Geezer Butler.

Světové celebrity
Theo James

Kdo bude nový James Bond? Další herec odmítl slavnou roli!

Britský herec Theo James odmítl spekulace o tom, že by měl převzít roli ikonického tajného agenta Jamese Bonda po Danielu Craigovi. V rozhovoru pro časopis British GQ prohlásil, že se ve svých 41 letech cítí na ztvárnění agenta 007 již starý a má rovněž obavy z přemíry pozornosti a ztráty soukromí.