Na prvních místech v Česku se již před nedělním polednem začala tvořit ledovka, uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) na sociální síti X. Příslušná výstraha před tímto nebezpečným jevem je i nadále v platnosti.
Sněhové srážky přešly do mrznoucích na hřebenech Šumavy, v Pošumaví či v Českých Budějovicích. Na těchto místech se tak začala tvořit ledovka, lidé by si proto měli dávat velký pozor. Podle meteorologů se nicméně v jižních Čechách rychle otepluje.
"Během odpoledne se riziko ledovky bude přesouvat i do ostatních oblastí Čech, na Moravě a ve Slezsku se ledovka vyskytne spíš až později - k večeru, večer a během noci na pondělí. Od jihozápadu se ve vyšších hladinách atmosféry rychle otepluje. Teploty při zemi jsou zatím ale prakticky všude pod nulou, na některých místech mrzne i docela výrazně," upozornil ústav.
Meteorologové upozornili také na pokračující intenzivní sněžení v Karlovarském a Plzeňském kraji.
"Připomínáme, že dnešní situace má potenciál způsobit velmi výrazné komplikace v dopravě a v krajním případě i kalamitní stavy. Pozor ale i na chodnících. Na Moravě a ve Slezsku bude ledovka přetrvávat s vysokou pravděpodobností místy i zítra ráno," dodali.
Při ledovce hrozí nebezpečí úrazů při chůzi, výpadky v dodávce elektřiny či lámání větví stromů. Doporučuje se omezit vycházení ven a jízdy autem jen na nezbytné případy. Řidiči by v případě nutnosti jízdy měli sledovat dopravní zpravodajství, jezdit mimořádně opatrně a počítat s výrazným prodloužením doby jízdy.
Překvapily vás včera či dnes otevřené obchody? I po letech si Češi nejsou jistí tím, kdy je během svátků otevřeno a kdy naopak zavřeno. Kdy se provozovatelé budou opět podřizovat platnému zákonu? Dvakrát je to čeká na podzim.
Bývalý britský princ Andrew, dnes známý jako Andrew Mountbatten-Windsor, se poprvé po několika měsících objevil na veřejnosti. Informovala o tom britská média. Podle novinářů ale nechtěl být mladší sourozenec krále Karla III. spatřen. To se nicméně nepovedlo.
Českou státní správou v úterý otřásla smutná zpráva. Ve věku 51 let zemřel náměstek ministryně pro místní rozvoj Filip Endal, jenž ve vedení úřadu zastupoval Motoristy. Podle ministerstva se jednalo o náhlé úmrtí.
Jaromír Soukup v poslední době přitahuje problémy. Své o tom vědí i v Praze, která se z podnikatele snaží dostat peníze za jeho pobyt v městském areálu. Jak se to daří? A co k tomu říká sám Soukup?
Českou odbornou obec zasáhla smutná zpráva. Ve věku 80 let zemřel uznávaný psycholog a manželský poradce Petr Šmolka, jenž byl známý i z televizních obrazovek. Šmolka v neděli podlehl těžké nemoci.
Aktuální počasí se sice při pohledu z okna nemusí jevit nebezpečně, ale přesto platí varování Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Na Moravě totiž hrozí požár, zejména hasiči se tak musí mít na pozoru.
Marek Eben má většinově pověst člověka, který umí vážit slova. Proto dlouhá léta moderuje i na karlovarském filmovém festivalu. Důležitou roli tam měl v pátek, kdy řekl něco, co si mnozí lidé s ohledem na aktuální politickou situaci v Česku vyložili po svém.
Ve dvou skupinách dnes odcestuje česká delegace na summit NATO v turecké Ankaře. Jako první se na cestu vydali vládní představitelé v čele s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Česko však bude na jednání zástupců členských zemí aliance zastupovat i prezident Petr Pavel.
Agáta Hanychová je úspěšnou influencerkou a podcasterkou, ale nemělo by se zapomínat, že je především trojnásobnou maminkou. Její matka Veronika Žilková si to samozřejmě uvědomuje. A podle všeho moc dobře. Dceru dokonce v té souvislosti varovala.
Plány prince Harryho na ubytování během jeho nadcházející pětidenní návštěvy Velké Británie provázejí nečekané komplikace. Vévoda ze Sussexu oznámil, že nakonec nebude moci využít zázemí Buckinghamského paláce, jelikož původní pozvání bylo staženo na poslední chvíli. Stalo se tak poté, co o víkendu přijal nabídku k pobytu v královské rezidenci, pro kterou si sám zajistil alternativní bezpečnostní opatření.
Hvězda pořadu Clarksonova farma Kaleb Cooper se v sobotu oženil se svou dlouholetou partnerkou Tayou Wilkinson. Na svatbě ho podpořil i jeho šéf a televizní kolega Jeremy Clarkson.
Princ William a Kate Middleton se sice nezúčastnili svatby Taylor Swift a Travise Kelce, ale sešli se s nimi ještě před samotným obřadem. K tajnému setkání královského páru s hudební hvězdou a hráčem NFL došlo pravděpodobně během května, kdy dvojice pobývala v Londýně.