Bylo to v listopadu rovných 20 let, co se na obrazovce České televize poprvé objevila talk show Všechnopárty. Její hlavní postavou je samozřejmě Karel Šíp, který věří, že bude pokračovat i příští rok. Moderátor a bavič ostatně říká, že ho výroba populárního pořadu stále baví.
"Nejvíc mě na tom baví, že je to opravdu dobrodružství," vysvětlil Šíp ve Snídani na Nově, kde byl hostem Dany Morávkové a Jana Čenského. Dvojici herců prozradil, co je na natáčení Všechnopárty tak zábavné.
"Něco jiného je, když herci nacvičí komedii a hraje se padesátkrát nebo stokrát. Přiznávám se, že to by mě moc nebavilo. Ale tady je to pokaždé jiné. Mám pozvané tři hosty, nic si s nimi nedomlouvám, je to improvizace. To mě na tom baví a drží mě to, že čekám, jak to dopadne," popsal moderátorům.
Známý bavič zdůraznil, že jeho příprava na pořad není velká. "Málokdo mi to věří, ale já jdu na to jeviště s něčím v hlavě. Většinou toho moc není a spoléhám na to, že se odvine řeč třeba od první mojí otázky, kterou tam přinesu, a že se to rozběhne, host bude empatický, že trefím téma, na kterém on se rozpovídá," sdělil v pořadu na konkureční televizní stanici.
Šíp, který v červnu oslavil 80. narozeniny, letos potvrdil, že má s veřejnoprávní institucí uzavřenou smlouvu do konce roku 2025. "Vím, že minimálně do konce tohoto kalendářního roku budu dělat v Semaforu svoji talk show, a to mi opravdu vyhovuje," řekl v květnu během rozhovoru v pořadu Boomer Talk.
Podle zákulisních informací by rád pokračoval i v příštím roce. V takovém případě ale bude potřeba nová smlouva, protože Česká televize uzavírá s externími spolupracovníky kontrakty jen na půl roku. Sám moderátor a bavič zatím fanoušky Všechnopárty napíná. "Budeme mít jednání o smlouvě na jaro. Uvidíme. Snad se domluvíme," řekl deníkuAha!.
Rozsáhlá policejní akce probíhá od úterního rána ve středních Čechách i na dalších místech. Pátrá se po ozbrojeném pětapadesátiletém muži ve vozidle Škoda Fabia, do akce byla povolána i zásahová jednotka.
Smutná zpráva dnes přišla z jednoho z oblíbených českých rádií. Ve věku 37 let zemřela Bára Tlučhořová, někdejší moderátorka Radia Kiss, která v posledních několika letech sváděla nerovný boj s vážnými zdravotními problémy.
V Česku právě probíhá extrémně teplotně nadprůměrný týden, vyplývá z výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Další týdny už by měly být přece jen chladnější, zároveň se očekává prohlubování sucha.
V Česku už se řeší možná nová známost tenisty Tomáše Macháče, zatímco na Slovensku se stále probírá jeho rozchod s tamní zpěvačkou Emmou Drobnou. Někdejší vítězka SuperStar se nejprve nechtěla vyjadřovat, ale nakonec mlčení prolomila.
Prezident Petr Pavel nemá být podle rozhodnutí vlády součástí delegace na letním summitu NATO v Turecku. V čele delegace bude premiér Andrej Babiš (ANO). Pavel dříve nevyloučil podání kompetenční žaloby, pokud nebude členem delegace.
Pavel Vítek si letošní červen představoval jinak, ale dosud jeho většinu strávil v nemocnici. Nyní už je doma, kde se ale nadále zotavuje z vážných zdravotních problémů, které ho potkaly. Jak na tom zpěvák podle vlastních slov je?
Britský premiér Keir Starmer dal za pravdu spekulacím z posledních dní, když v pondělí oznámil rezignaci na post ministerského předsedy. Informovala o tom britská BBC. Starmer skončí i v čele labouristů, které v následujících dnech a týdnech čeká hledání nového lídra.
Meteorologové i na začátku dalšího červnového týdne varují před tropickým počasím a jinými nebezpečnými jevy. Kromě vysokých teplot v části Česka hrozí v pondělí opět i silné bouřky, vyplývá z výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Dvacet let už spolu Marek Eben a Tereza Kostková moderují StarDance. Většina diváků je za to ráda, ale v posledních letech se objevila i kritika některých Ebenových komentářů. Co jim říká známá moderátorka a herečka?
V Česku byl uplynulý červnový víkend na řadě míst velmi bouřlivý. Bouřky se vyskytly prakticky jen v Čechách, na Moravě a ve Slezsku byly velmi výjimečné. Došlo na kroupy, které mnohde způsobily škody. Místy také vydatně pršelo, zaznamenány jsou i úhrny přes 100 milimetrů.
Velkým tématem posledních dní byly koncerty Ewy Farne na fotbalovém stadionu pražské Slavie v Edenu. Událost si nenechaly ujít nejrůznější známé osobnosti, včetně Heleny Vondráčkové. Legendu české popmusic ostatně čekají show na stejném místě v příštím roce.
Zaměstnanci České televize o půlnoci zahájili výstražnou stávku v reakci na vládou schválení návrh zákona, který mění způsob financování veřejnoprávních médií. Po celý pondělní den tak mohou být příspěvky zkráceny, upozorňuje ČT diváky. Stávka se týká i Českého rozhlasu.