Slavný americký herec Alec Baldwin zastřelil při natáčení ženu

Americký herec Alec Baldwin při natáčení westernu Rust patrně nešťastnou náhodou zastřelil hlavní kameramanku a postřelil režiséra filmu Joela Souzu. S odvoláním na policii o tom dnes informoval server Variety. Podle vyšetřovatelů střílel ze zbraně, která sloužila jako rekvizita.

Alec Baldwin

Hollywoodská odborová organizace v oběžníku adresovaném jejím členům uvedla, že zbraň obsahovala jeden ostrý náboj, píše agentura Reuters. Baldwin na twitteru vyjádřil hluboký smutek a napsal, že plně spolupracuje s policií.

Nezávislý western Rust se natáčel na známé lokaci Bonanza Creek Ranch poblíž Santa Fe v Novém Mexiku. Na tísňovou linku se produkce obrátila ve čtvrtek odpoledne místního času (v noci na pátek SELČ) a ohlásila osobu zraněnou při střelbě během natáčení.

Postřelena byla 42letá kameramanka Halyna Hutchinsová, kterou vrtulník z odlehlého místa převezl do nemocnice ve zhruba 70 kilometrů vzdáleném městě Albuquerque. Tam svým zraněním podlehla. Filmařka ukrajinského původu dříve pracovala jako novinářka a filmovou školu v Los Angeles absolvovala před šesti lety.

Zraněného 48letého režiséra převezla ambulance do nemocnice v Santa Fe. Zpočátku nebylo jasné, jak jsou jeho zranění vážná. Herečka Frances Fisherová, která ve filmu hraje, později na twitteru napsala, že Souza byl už z nemocnice propuštěn.

Úřad šerifa v Santa Fe uvedl, že v souvislosti s incidentem zatím nebyl nikdo zatčen a nebyla vznesena žádná obvinění. Detektivové zahájili vyšetřování a vyslýchají svědky. "Vyšetřování stále aktivně pokračuje," uvedl mluvčí šerifa Juan Ríos. Podle něj se nyní vyšetřování soustřeďuje na to, jakým typem munice se střílelo.

"Podle vyšetřovatelů se zdá, že při natáčení jedné scény byla použita zbraň, ze které se střílelo, jako rekvizita," řekl Ríos. Policie ve svém vyjádření nepoužila slovo "nehoda" a hodnocení incidentu odložila na pozdější dobu, upozornil server Variety.

"Všichni herci a celý štáb jsou dnešní tragédií úplně zničení, Halynině rodině a jejím blízkým vyjadřujeme upřímnou soustrast. Natáčení filmu jsme zastavili na neurčito," uvedla produkce.

Hollywoodská odborová organizace IATSE později svým členům v oběžníku sdělila, že rekvizitní zbraň obsahovala jeden ostrý náboj, který zasáhl Hutchinsovou i Souzu. K vystřelení ostrého náboje podle IATSE došlo omylem.

Agentura AP napsala s odkazem na list Santa Fe New Mexican, že 63letý Baldwin už policii poskytl svědectví, novináři ho viděli před úřadem šerifa v slzách. Baldwin později na twitteru uvedl, že je v kontaktu s manželem Hutchinsové a že svůj šok a smutek nemůže popsat slovy. Doplnil, že plně spolupracuje s vyšetřovateli, aby se zjistilo, jak k tragédii došlo.

Jeho mluvčí dříve magazínu People sdělil, že "na place v Novém Mexiku se stala nehoda" a že šlo o "selhání rekvizitní střelné zbraně se slepými náboji". Agentura AP poznamenala, že zbraň se slepými náboji nemá takovou průraznost, aby dokázala zabít člověka na delší vzdálenost.

Sdružení kameramanů International Cinematographers Guild (ICG) potvrdilo, že Hutchinsová utrpěla smrtelné zranění. "Podrobnosti jsou v této chvíli nejasné, snažíme se zjistit více a podporujeme plné vyšetření tohoto tragického incidentu," uvedlo vedení ICG v prohlášení.

Rust je westernový snímek z pera režiséra Souzy, na kterém se jako koproducent podílí i Baldwin. Herec známý z filmů Manželství, Podnikavá dívka či Beetlejuice ve westernu obsadil roli psance Harlanda Rusta, který přispěchá na pomoc svému 13letému vnukovi odsouzenému na smrt. Příběh je zasazen do 80. let 19. století.

Tragická smrt připomněla incident z roku 1993, kdy po zásahu ostrým nábojem z rekvizitní zbraně ve svých 28 letech zemřel herec Brandon Lee při natáčení thrilleru Vrána.

Témata: Alec Baldwin

Nejnovější