TikTok překonal hranici miliardy uživatelů

Síť pro vytváření a sdílení krátkých videí TikTok v létě překonala hranici jedné miliardy aktivních uživatelů za měsíc. Firma, která patří čínské společnosti ByteDance, to uvedla v příspěvku na blogu. Ve srovnání s loňským červencem je to nárůst o 45 procent.

TikTok

Nejvíce uživatelů má TikTok ve Spojených státech, v Evropě, Brazílii a v jihovýchodní Asii. Zájem o tuto sociální síť roste i přesto, že v USA i jinde čelí vyšetřování. Bývalý americký prezident Donald Trump poukazoval na bezpečnostní rizika pro její americké uživatele a hrozil, že ji v USA zakáže.

V lednu 2018 měl TikTok v celém světě 55 milionů uživatelů. V prosinci téhož roku se tento počet zvýšil na více než 271 milionů, o rok později v prosinci už jich bylo 508 milionů a loni v červenci 689 milionů.

V České republice se počet uživatelů TikToku za poslední rok zhruba zdvojnásobil a dosáhl 1,5 milionu. Zkušenost s ním má více než 21 procent tuzemských uživatelů internetu, mírně převažují ženy nad muži.

TikTok tak drží svou pozici jediné internetové společnosti s globálním dosahem, která nepochází z USA, poznamenala agentura DPA. Konkurenční americká společnost Facebook měla podle své čtvrtletní zprávy koncem června 2,9 miliardy aktivních uživatelů za měsíc.

Témata: TikTok

Související:

Nejnovější