V loterii Sportka dnes padla třetí nejvyšší výhra v její historii

Sázenka
Sázenka, foto: Sazka
Pavel Dratva , ČTK 19. prosince 2021 21:46
Sdílej:

V loterii Sportka dnes padla třetí nejvyšší výhra v její historii. Výherce má nárok na téměř 250,2 milionu korun, z výhry zaplatí patnáctiprocentní daň. ČTK to oznámila mluvčí společnosti Sazka Veronika Diamantová. Dosud nejvyšší výhra ve Sportce, téměř 400 milionů korun, je z roku 2013, získali je manželé z Chrudimska. Poprvé se Sportka losovala v dubnu 1957.

Výherce na svém tiketu uhodl všech šest čísel dnešního prvního tahu, tedy 6, 13, 14, 15, 30 a 48, a k tomu i koncové číslo doplňkové hry Šance. "Výherce má na vyzvednutí výhry podle herního plánu 12 měsíců, ale předpokládáme, že do Sazky dorazí ještě do konce roku a nadělí si pohádkové jmění pod stromeček," podotkla Diamantová. Informace týkající se sázenky, třeba místo, kde byla podaná, budou podle mluvčí známé během pondělního dopoledne.

Diamantová uvedla, že dnešní výhra je také pátá nejvyšší v historii země. Rekordní výhra v Česku padla v květnu 2015. Sázející si tehdy v evropské loterii Eurojackpot vsadil tiket v Pardubickém kraji a vyhrál 2,466 miliardy korun. Předloni v červnu sázející z České republiky v loterii Eurojackpot vyhrál 1,412 miliardy korun.

Druhá nejvyšší výhra ve Sportce je téměř 251 milionů korun z předloňského roku, získali ji manželé ze Středočeského kraje. Teď už čtvrtá nejvyšší výhra, skoro 201,3 milionu, padla před pěti lety. V roce 2014 si výherce odnesl 195,1 milionu korun, což je teď pátá nejvyšší výhra. Patnáctiprocentní daň z výher od jednoho milionu korun se státu platí od začátku loňského roku.

V Česku lidé loni podle údajů Generálního finančního ředitelství prosázeli 393,1 miliardy korun, meziročně o procento více. Objem vyplacených výher vzrostl o 2,1 procenta na 218,2 miliardy korun.

Na loterie, kam vedle Sportky spadají třeba stírací losy, loni připadalo 4,4 procenta všech sázek. Na kurzové sázky to bylo 21,4 procenta a na živou hru, kam patří například ruleta, kostky nebo poker, 3,7 procenta. Největší podíl, více než 70 procent, lidé utratili při takzvané technické hře, která zahrnuje především automaty.

Témata:
Stalo se
Domácí
Česká televize

Televizní a rozhlasoví zaměstnanci spustili stávku pro výstrahu. Potrvá celý den

Zaměstnanci České televize o půlnoci zahájili výstražnou stávku v reakci na vládou schválení návrh zákona, který mění způsob financování veřejnoprávních médií. Po celý pondělní den tak mohou být příspěvky zkráceny, upozorňuje ČT diváky. Stávka se týká i Českého rozhlasu. 

Světové celebrity
Britney Spears

Britney Spears ztrácí kontakt s realitou! Chybí jí zázemí a jistota!

Uplynulo pět let od chvíle, kdy byla zpěvačka Britney Spears na základě kampaně Free Britney zbavena opatrovnictví svého otce Jamieho Spearse. Podle zdrojů webu The Sun z jejího okolí se však čtyřiačtyřicetiletá popová hvězda cítí ztracená a izolovaná více než kdy dříve. V posledních měsících navíc čelila zatčení za řízení pod vlivem alkoholu a stížnostem na podivné chování na veřejnosti, které zahrnovalo například štěkání v restauraci nebo ohánění se nožem.

Světové celebrity
Rod Stewart

Rod Stewart na koncertě málem zkolaboval, musel dostat kyslík!

Britská rocková legenda Rod Stewart musel během svého pátečního koncertu v Utahu využít kyslíkový přístroj přímo na pódiu poté, co se mu udělalo nevolno a málem omdlel. K incidentu došlo jen několik týdnů poté, co musel kvůli zdravotním potížím zrušit sérii jiných vystoupení.

Světové celebrity
Jennifer Aniston

Jennifer Aniston pronesla dojemná slova o zesnulém režisérovi seriálu Přátelé!

Americká herečka Jennifer Aniston vzdala na sociálních sítích emotivní hold zesnulému televiznímu režisérovi Jamesi Burrowsovi, který v pátek zemřel ve věku 85 let.