Vítězkou soutěže Miss Universe se stala Indka Harnáz Sandhuová

V izraelském rudomořském letovisku Ejlat dostala titul Miss Universe královna krásy Indie Harnáz Sandhuová. Světové tiskové agentury se shodují, že 70. ročník soutěže, kam se přihlásilo osm desítek krásek, byl poznamenán politikou a pandemií koronaviru.

Harnáz Sandhuová

Několik zemí se snažilo předem účastnice ovlivnit a naléhaly na to, aby bojkotem vyjádřily nesouhlas s izraelskou politikou vůči Palestincům. Nedělní program se protáhl do dnešních ranních hodin.

Z muslimských států, jež udržují úzké kontakty s Palestinci, nakonec soutěž bojkotovala pouze Malajsie, a to ještě s odvoláním na složitou epidemickou situaci. Svou kandidátku od účasti odrazovala také Jihoafrická republika. Jihoafričanka Lalela Mswaneová ale do Izraele jela, i když Pretoria její účast nepodpořila.

Korunku Indce předala dosavadní Miss Universe Mexičanka Andrea Mezaová, která v listopadu vyzývala kolegyně, aby nechaly politiku stranou a do Ejlatu přijely.

Soutěž se v Izraeli konala vůbec poprvé. Sara Salanskyová z izraelského ministerstva cestovního ruchu řekla, že její země byla vybraná jako pořadatel díky svému úspěšnému vakcinačnímu programu proti koronaviru.

Ještě na poslední chvíli mohla soutěž ohrozit nová varianta koronaviru omikron, která se objevila krátce před termínem konání a kvůli které Izrael zavřel cizincům opět své hranice. Většina účastnic Miss Universe ale v tu dobu už v Izraeli byla. Několik z těch, které přijely po uzávěře hranic, dostalo výjimku s tím, že musely zůstat 72 hodin v karanténě. Francouzka Clemence Botinová, která přijela s velkým předstihem, měla po příjezdu pozitivní test. Po desetidenní karanténě a negativním testu ale mohla soutěžit.

Až do neděle byly všechny účastnice testovány na koronavirus každých 48 hodin.

Nedělní program moderoval americký televizní konferenciér Steve Harvey. Finále se protáhlo až do dnešních ranních hodin i proto, aby se dostalo do amerických televizí ve sledovaném čase. Soutěž přenášela vysílací společnost Fox a ve více než 170 zemích ji mohlo sledovat až 600 milionů lidí.

Jedna z největších záhad dosud nerozluštěna. Co se stalo na lodi Mary…

17.01.2022 09:24 Píše se rok 1869 a v newyorském přístavu se připravuje na cestu do italského Janova menší…

Psi dokážou rozlišit jazyk, ve kterém byli vycvičeni, od neznámé řeči

07.01.2022 08:03 Psi dokážou rozlišit jazyk, ve kterém byli vycvičeni, od neznámé řeči. Ve studii, kterou vydal…

V loterii Sportka dnes padla třetí nejvyšší výhra v její historii

19.12.2021 21:46 V loterii Sportka dnes padla třetí nejvyšší výhra v její historii. Výherce má nárok na téměř 250,2…

Nejnovější

reklama