Meghan zůstane s dětmi doma. Do Británie nepoletí!

Meghan Markle sdílela dosud nezveřejněnou scénu, která byla vystřižena z jejího seriálu na Netflixu.
Meghan Markle sdílela dosud nezveřejněnou scénu, která byla vystřižena z jejího seriálu na Netflixu., foto: Instagram / Meghan Markleová
Libor Novák DNES 20:27
Sdílej:

Plánovaná cesta britského prince Harryho do Velké Británie dozná zásadních změn, jelikož ho na ní nakonec nedoprovodí manželka Meghan ani jejich dvě děti, sedmiletý Archie a pětiletá Lilibet. Podle dostupných informací rodina zrušila původní plány na společnou cestu do Londýna poté, co bylo potvrzeno, že jim nebude poskytnuta policejní ochrana hrazená z kapes britských daňových poplatníků. Vévodkyně ze Sussexu s dětmi by se však k princi mohla připojit později během týdne v Birminghamu, kam se pětidenní program následně přesune. 

Kvůli této změně programu zůstává nejasné, zda se uskuteční očekávané setkání krále Karla III. s jeho dvěma vnějšími vnoučaty, která osobně neviděl již čtyři roky. Původně se předpokládalo, že ideálním místem pro rodinné setkání bude právě Londýn, jelikož Harry a Meghan přijali nabídku ubytování v jedné z královských rezidencí. Britský panovník má na nadcházející týden naplánovanou řadu veřejných povinností a Buckinghamský palác odmítl soukromé záležitosti královské rodiny jakkoliv komentovat.

Úprava harmonogramu znamená, že Meghan ve středu vynechá také návštěvu královské nemocnice Chelsea, kde se měly konat schůzky spojené s mezinárodní sportovní organizací Invictus Games. Princ Harry tak na tuto akci dorazí sám, přičemž debaty o zajištění bezpečnostních opatření pro druhou polovinu jeho britského pobytu stále intenzivně probíhají a konečné rozhodnutí dosud nepadlo. Původní plány na konec týdne přitom zahrnovaly také návštěvu Althorpu v Northamptonu, rodinného sídla Harryho zesnulé matky, princezny Diany, kde chtěl princ ukázat své ženě a dětem její soukromý hrob.

Oficiální program se z hlavního města přesune do Birminghamu ve čtvrtek, kdy má vévoda ze Sussexu navštívit tamní dětskou nemocnici a vyjádřit podporu charitativní organizaci WellChild, se kterou úzce spolupracuje i po svém přestěhování do Spojených států. Pokud by Meghan nakonec do země dorazila v pozdějším termínu, měla by se po boku svého muže objevit na birminghamském výstavišti National Exhibition Center při příležitosti ročního odpočtu do zahájení Invictus Games, které bude toto město hostit.

Zdroje z blízkého okolí manželského páru potvrdily, že za stažením rodiny z londýnské části programu stojí jednoznačné doporučení Harryho osobního bezpečnostního týmu, který několik dní podrobně analyzoval situaci. Princ Harry již dříve avizoval, že bez adekvátního zajištění bezpečnosti svou rodinu do vlasti nepřiveze, přičemž v loňském roce otevřeně prohlásil, že si za stávajících podmínek nedokáže návrat manželky a dětí do Spojeného království představit.

Dlouhodobé spory se v tomto ohledu vedou kolem rozhodnutí vládního výboru Ravec, který určuje nárok na ochranku pro vysoce postavené členy královské rodiny a veřejné činitele. Harry a Meghan se společně v Británii objevili naposledy v roce 2022 na pohřbu královny Alžběty II., od té doby princ cestuje do vlasti výhradně sám, jako tomu bylo i při jeho poslední schůzce s otcem loni v září.

Stalo se
Světové celebrity
Dolly Parton

Dolly Parton si vystřelila z Taylor Swift. Chtěla si vzít její dítě!

Countryová legenda Dolly Partonová se prostřednictvím videa na sociální síti Instagram obrátila na zpěvačku Taylor Swiftovou a jejího partnera Travise Kelceho s žertovnou prosbou, zda by mohla dostat jejich prvorozené dítě. Reagovala tak na zprávu o tom, že jí slavný pár věnoval finanční dar ve výši dvou milionů dolarů pro její charitativní organizaci Imagination Library. 

Světové celebrity
Taylor Swift a Travis Kelce

Taylor Swift a Travis Kelce se vzali!

Popová hvězda Taylor Swift a hráč amerického fotbalu Travis Kelce oficiálně uzavřeli manželství během hvězdami nabitého obřadu, který v roli oddávajícího vedl komik Adam Sandler. Svatba se uskutečnila v newyorské aréně Madison Square Garden, kvůli čemuž musel být uzavřen jeden z nejrušnějších koridorů na Manhattanu. Podle dlouholeté publicistky slavné zpěvačky Tree Paineové zvolili novomanželé oblečení od módního domu Christian Dior a rozhodli se nemít tradiční družičky ani družby. Nevěstě šel za svědka její bratr Austin Swift a ženichovi jeho bratr Jason Kelce, bývalý úspěšný sportovec. 

Světové celebrity
Katie Price

Katie Price kvůli manželovi už zanedbává i práci!

Katie Price zmeškala slavnostní londýnskou premiéru svého nadcházejícího filmu Jackie The Stripper, což vyvolalo značné obavy mezi jejími přáteli. Modelka a moderátorka se totiž raději rozhodla zůstat v Dubaji se svým manželem Lee Andrewsem. Přestože předtím přiletěla do Londýna kvůli propagaci svého dokumentu Katie Price: Nothing To Hide, v době konání premiéry už byla zpět ve Spojených arabských emirátech.

Světové celebrity
Princ Harry a Meghan Markleová

Harry a William mají letos možná poslední šanci na usmíření!

Plánovaná červencová cesta prince Harryho do Velké Británie by podle webu Express mohla představovat jednu z posledních reálných možností na urovnání dlouhodobých sporů s jeho bratrem, princem Williamem. Vztahy mezi oběma bratry jsou již několik let na bodu mrazu a dosud se vyznačovaly především vzájemným vyhýbáním a ignorováním.