Ničivé požáry v Los Angeles si nevyžádaly jen desítky lidských životů, ale také zcela změnily osudy mnoha známých tváří. Mezi celebritami, které přišly o své domovy, patří například Mel Gibson, Jeff Bridges nebo Anthony Hopkins.
Jeff Bridges, držitel Oscara za film Crazy Heart a hvězda seriálu The Old Man, ztratil rodinný dům v Malibu, který zdědil po svých rodičích. Podobně oscarový herec Mel Gibson potvrdil, že jeho domov byl "zcela spálen", zatímco byl mimo město kvůli nahrávání podcastu.
Anthony Hopkins, další držitel dvou Oscarů, přišel spolu s manželkou o dva domy v oblasti Pacific Palisades. Ve vzkazu na Instagramu podle BBC napsal: „Jediné, co si můžeme vzít s sebou, je láska, kterou dáváme.“
Paris Hilton, hotelová dědička, sdílela video, na kterém ukázala trosky svého domu v Malibu, a popsala situaci jako "nesdělitelnou bolest". Billy Crystal, známý z filmu Když Harry potkal Sally, vyjádřil zlomené srdce nad ztrátou domu, kde se svou rodinou žil od roku 1979.
Mezi dalšími postiženými jsou například herec Milo Ventimiglia, známý ze seriálů Gilmorova děvčata a Hrdinové, nebo Adam Brody, hvězda seriálu Gossip Girl, který ztratil svůj dům, kde žil se svou manželkou Leighton Meester. Rosie O'Donnell, bývalá moderátorka The View, přišla o svůj plážový dům v Malibu.
Daniella Pineda, herečka z filmu Jurský svět, popsala svou zkušenost, kdy utekla z domu s jediným párem bot a laptopem. Podobně herci Spencer Pratt a Heidi Montag, známí ze show The Hills, sdíleli na sociálních sítích záběry svého hořícího domu.
Zasaženi byli i další: Mandy Moore uvedla, že její dům je sice stále stojící, ale "neobyvatelný". R&B zpěvačka Jhené Aiko sdělila, že její dům byl zcela zničen, a Diane Warren, legendární skladatelka, přišla o dům, který vlastnila téměř tři desetiletí.
Zatímco někteří, jako herec James Woods, zažili zázrak, kdy jejich domov zůstal nedotčen, většina celebrit čelí ztrátě nejen majetku, ale i vzpomínek. Jamie Lee Curtis a její manžel Christopher Guest se zavázali přispět milionem dolarů na pomoc při požárech.
Tragédie, která zničila stovky domů v oblasti Malibu a Pacific Palisades, přiměla mnoho lidí přehodnotit své priority. Zatímco se někteří snaží najít nový začátek, jiní vyjadřují solidaritu s celou komunitou postiženou touto katastrofou.
Hvězdné páry se v českém šoubyznyse dávají dohromady, berou či plodí děti, ovšem dochází i k rozchodům. Rozpad manželství s producentem, scénáristou a režisérem Rudolfem Merknerem loni oznámila Jana Bernášková. Nyní prozradila, jak se s touto záležitostí popasovala po formální stránce.
Ostře sledovaná bitcoinová kauza má další zajímavý vývoj. Tomáš Jiřikovský, který státu daroval kryptoměnu, vycestoval z Česka a je mimo dosah vyšetřovatelů případu. Podle informací webu Neovlivní.cz odletěl do Asie.
Jasné obrysy začíná dostávat letošní StarDance Tour, při které se poprvé pod hlavičkou slavné televizní show uskuteční veřejná vystoupení. Od čtvrtka známe již čtyři taneční páry z dosavadních třinácti řad soutěže, které se turné zúčastní.
Návrat vévodkyně Meghan na sociální sítě znamená i to, že s ní a princem Harrym mohou lidé daleko lépe slavit narozeniny jejich potomků. Ve středu měla čtvrté narozeniny jejich dcera Lilibet. Meghan si to připomněla po svém.
Deštivé počasí bude pokračovat i o víkendu. Podle ČHMÚ.cz se ale bouřky vrátí už jen ojediněle.
Po třech dnech intenzivního pátrání ukončili portugalští a němečtí vyšetřovatelé nejnovější prohledávání terénu v oblasti u města Praia da Luz v Algarve. Právě tam v roce 2007 zmizela tehdy tříletá Madeleine McCannová během rodinné dovolené, zatímco její rodiče byli na večeři nedaleko.
Čekání fanoušků na nového Jamese Bonda se sice ještě úplně nenaplnilo, ale britsko-americké studio Amazon MGM odhalilo první oficiální podobu agenta 007 od konce éry Daniela Craiga. A překvapivě se nejedná o film, nýbrž o videohru. Titul s názvem 007: First Light, který vyjde v roce 2026, představuje mladého Jamese Bonda – a ztvární ho irský herec Patrick Gibson.
Tomáš Vartecký a krasavice? Řeč v tomto případě není o jeho manželce ani o bývalé partnerce, kterou byla oblíbená zpěvačka Anna K. Kytarista se vrátil na sociální sítě, z nichž předtím zmizel, specifickým způsobem.
Kriminalisté se v Pardubickém kraji zabývají případem násilné smrti ženy. Dva podezřelí byli zadrženi. Podle dostupných informací bylo tělo oběti nalezeno v lese na Chrudimsku. Jedním ze zadržených má být člen její rodiny.
Baby boom v českém šoubyznyse pokračuje. Prvního společného potomka se dočkal známý herecký pár. Sympatická herečka Martina Babišová přivedla na svět miminko, jehož otcem je její kolega Kryštof Bartoš, jenž se v očích televizních diváků proslavil v seriálu Devadesátky.
V Česku dnes od 16 hodin hrozí další bouřky, zejména v oblasti na východě území republiky. V atmosféře je opět velký potenciál na vývoj velmi silných bouří, konstatovali meteorologové Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) na sociální síti.
Měsíc zbývá do zahájení 59. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. Ten už proběhne bez osobní přítomnosti prezidenta Jiřího Bartošky, který před necelým měsícem zemřel. Na tuto výraznou osobnost se pochopitelně bude v lázeňském městě na západě Čech vzpomínat.