Deštivé počasí mají lidé očekávat o nadcházejícím víkendu. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Přes Česko v sobotu od západu přejde frontální systém. Zprvu má ještě sněžit, postupně však přejdou srážky do deště ve všech polohách. "Na Moravě a v severovýchodních Čechách může déšť namrzat," varovali meteorologové na facebooku.
Sobotní ranní minima budou rozmanitá. Zatímco na západě Čech se budou pohybovat kolem -2 °C, na východě až kolem -11 °C. Odpolední maxima vyšplhají na hodnoty kolem 6 °C. Chladnější zůstane Morava a severovýchod Čech s teplotami kolem 1 °C.
Deště se nezbavíme ani v neděli, na horách se očekává obleva. Ráno bude tentokrát výrazně teplejší a slabě mrznout by mělo jen v severovýchodní polovině území.
"I nedělní odpoledne bude teplejší. Kolem 4 °C naměříme v severovýchodní polovině území, jinde bude 6 až 11 °C," dodali meteorologové.
Oslavy pátečního Svátku práce se ani letos neobejdou bez konání nejrůznějších akcí. V Praze museli na jedné zasahovat policisté. Na Smíchově totiž došlo k potyčce, po které strážci zákona zadrželi několik osob.
StarDance si v poslední době brali do úst i vysoce postavení politici, konkrétně ministr kultury Oto Klempíř a premiér Andrej Babiš. Někteří diváci už se začínali obávat o budoucnost show na obrazovce České televize. Podle nově uzavřených smluv ale nejsou obavy na místě.
Pro Lucii napsal několik velkých hitů, ale jeho písně mají v repertoáru i úspěšné zpěvačky. Řeč je o Oskaru Petrovi, který na konci dubna zemřel ve věku 73 let. Na smutnou zprávu reagovaly i Anna K. či Aneta Langerová.
Leoš Mareš patří ke slavným dubnovým oslavencům, což letos opravdu nešlo přehlédnout. Z uznávaného moderátora je totiž čerstvý padesátník. Kulaté jubileum si žádalo opravdu výjimečný dárek, o který se postarala Leošova manželka. Co mu pořídila?
Sedm lidí zatím skončilo ve vazbě v rámci vyšetřování březnového teroristického útoku v Pardubicích. Čtyři z nich si teď na vazbu neúspěšně stěžovali. Informovala o tom Česká televize.
Ornella Koktová poznává vlastní medicínu, protože tentokrát se ostatní celebrity vyjadřují k tomu, co se odehrálo v životě influencerky. Příležitost si nenechala ujít ani Eva Burešová.
Kriminalisté v Irsku vyšetřují vraždu Češky. Těžce zraněnou čtyřiačtyřicetiletou ženu našli v pondělí večer v domě ve městě Waterford. Na případ upozornil web novinky.cz. Žena zemřela v nemocnici, zadržen byl čtyřicetiletý muž.
Idoly mládí stárnou mnoha lidem před očima. Kruté realitě neuniká ani Paľo Habera, který na jednom z nedávných koncertů přiznal, že začal pobírat důchod. Dost jasně ale naznačil, že nejde o moc vysokou částku.
Bývalý frontman legendární skupiny Spandau Ballet Ross Davidson byl ve čtvrtek u soudu Wood Green Crown Court odsouzen ke 14 letům vězení. Osmatřicetiletý hudebník, který vystupoval pod uměleckým jménem Ross Wild, byl shledán vinným z řady sexuálních deliktů včetně znásilnění, jichž se dopustil na šesti ženách v období let 2013 až 2019.
Katie Price čelí kritice fanoušků poté, co na YouTube zveřejnila video, ve kterém připravovala jídlo pro své domácí mazlíčky. Diváci byli pobouřeni hygienickými podmínkami v její kuchyni, které v nahrávce nechtěně zachytila.
Ariana Grande potvrdila vydání svého osmého studiového alba, které dostalo název Petal. Zpěvačka tuto novinu sdílela spolu s obalem desky, na kterém je zachycena s radostným úsměvem. Fanoušci se mohou těšit na celkem dvanáct nových skladeb, jejichž premiéra je naplánována na 31. července.
Zesnulý hudebník a skladatel Oskar Petr měl zásadní podíl i na úspěchu legendární kapely Lucie. Není proto divu, že jeden z jejích členů, konkrétně kytarista Robert Kodym, nenechal středeční smutnou zprávu bez reakce. Kodym zmínil telefonát, který už neproběhl.