Karla Gotta a Michala Davida nespojovalo jen datum narození 14. července, ale i jeden hrůzný zážitek, kdy mohli před 20 lety přijít o život. V prosinci totiž uplynou dvě dekády od velké přírodní katastrofy, jejíž důsledky pocítili na vlastní kůži.
O Vánocích uplyne 20 let od podmořského zemětřesení v Indickém oceánu následovaného ničivou vlnou tsunami. Přírodní katastrofu nepřežilo přes 200 tisíc lidí. Nejhůře zasaženými oblastmi byly Indonésie, Srí Lanka, Indie a Thajsko. Ušetřeny nebyly ani Maledivy, kde se tehdy nacházelo několik hvězd českého hudebního nebe.
Kromě Michala Davida a Karla Gotta vyrazili do exotiky i skladatel Karel Svoboda a zpěvák Karel Štědrý. "Nápad jet na Maledivy byl můj. Ten první týden tam byl nádherný. Všichni si lebedili. Ani poté, co přes oblast přešla tsunami, mi ale nikdo nic nevyčítal," prozradil prvně jmenovaný webu novinky.cz.
Vlna podle jeho vzpomínek přišla, když hráli tenis. Voda najednou stoupla až po pás. "Byl to šok," zavzpomínal David s tím, že bungalov následně našli pod vodou, které bylo uvnitř půl metru. Prý ale rychle ustoupila. Všichni se nicméně obávali toho, že se vrátí ve větší míře. To se naštěstí nestalo.
Hitmaker se nicméně domnívá, že mohli tehdy všichni přijít o život, kdyby ubytování nebylo příhodně umístěno. "Měli jsme před sebou dva útesy a nebýt jich, tak myslím, že už tady nejsme," řekl hudebník, který je na rozdíl od ostatních účastníků zájezdu stále naživu.
David uzavřel vzpomínání slovy, že zprvu ani nevěděli, co se vlastně stalo, tedy že jde o vlnu tsunami způsobnou zemětřesením. "Tehdy nebyla komunikace tak ideální, tak se až posléze zjistilo, že tedy skutečně přišla tsunami," dodal.
Česko se před několika týdny dozvědělo, že Lucie Vondráčková se rozešla se svým posledním partnerem. Možná i proto je stěhování do nového domu složitější, než si populární herečka a zpěvačka mohla myslet. Má už hotovo?
Americký prezident Donald Trump už dlouho touží po Nobelově ceně míru. Teď se jí dočkal, i když na oficiálním seznamu laureátů ho stále nenajdete. Své ocenění mu ale předala opoziční venezuelská politička María Corina Machadová.
Začal další rok a legendární kapela Olympic tu s námi stále je a nadále koncertuje. Frontman Petr Janda přitom na jaře oslaví 84. narozeniny a připouští si, že zdravotně už na tom s ohledem na pokročilý věk lépe nebude.
Mlhy, námraza a vítr. Meteorologové řekli, s čím je třeba počítat ve zbytku probíhajícího lednového týdne. Mrznout bude hlavně v noci, přes den má být nad nulou. Vyplývá to z informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Poslanecká sněmovna ve čtvrtek večer vyslovila důvěru vládě premiéra Andreje Babiše (ANO). Stalo se tak na závěr jednání, které s přestávkami probíhalo od úterý. Babišova vláda je u moci od poloviny prosince, kdy její členy jmenoval prezident Petr Pavel.
Soud dal razítko na dohodu mezi Agátou Hanychovou a Jaromírem Soukupem ohledně péče o jejich dceru Rozárku, o které již dříve informovala prvně jmenovaná. Dcera herečky Veroniky Žilkové původně neprozradila detaily. Nyní už je ale známe.
Bývalý poslanec Dominik Feri ve čtvrtek u soudu neuspěl se žádostí o předčasné propuštění na svobodu. Pro tuto chvíli tak platí, že si bude muset odpykat i zbytek tříletého trestu odnětí svobody za znásilnění dvou dívek a jeden další pokus o znásilnění.
Moskva je podle amerického prezidenta Donalda Trumpa připravena uzavřít dohodu vedoucí ke konci války na Ukrajině, ale Kyjev nikoliv. Trump jen několik týdnů před čtvrtým výročím začátku konfliktu prohlásil, že je nutné přesvědčit ukrajinského protějška Volodymyra Zelenského, aby s dohodou souhlasil.
Babyboom v českém šoubyznyse bude pokračovat i letos. Radostnou novinkou se v polovině ledna pochlubila herečka a zpěvačka Barbora Poláková. Její dvě děti se totiž dočkají nevlastního mladšího sourozence.
Po neveřejném smutečním obřadu v Brně se kolegové a kamarádi rozloučili s náhle zesnulým hercem Pavlem Nečasem i v Praze. Silvestrovský odchod představitele bosse Matějky z Okresního přeboru zaskočil celé Česko.
Nebezpečí ledovky stále nepominulo. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) během čtvrtečního dopoledne aktualizovali výstrahy před zmíněným jevem. Meteorologové avizují, že další problémy nastanou na některých místech o víkendu.
Jiří Ovčáček byl jako tiskový mluvčí po dlouhá léta věrným spolupracovníkem bývalého prezidenta Miloše Zemana. Po konci jeho druhého funkčního období se i on stáhl z politiky. Nyní to ale vypadá, že by mu vládní hnutí ANO premiéra Andreje Babiše mohla zařídit novou exponovanou funkci.