Dáda Patrasová sice i po poslední eskapádě odmítá, že by měla problém s alkoholem, ale existují lidé, kteří i tak nabízejí známé herečce a jejímu manželovi pomocnou ruku. Proč i Felixi Slováčkovi? Protože projevil vůli se zúčastnit případné léčby s manželkou.
Události nabraly spád od pondělí na začátku minulého týdne, kdy se Patrasová nedostavila na natáčení televizního pořadu o Arabele, kam byla pozvána společně s Janou Nagyovou a Josefem Dvořákem. Mluví se o tom, že roli sehrál alkohol.
Známá herečka odmítá, že by měla problém. Případnou léčbu podmínila tím, že se jí zúčastní i její manžel. Zřejmě čekala, že jeho stanovisko bude odmítavé. Jenže Slováček překvapil a řekl, že by byl ochoten to podstoupit, pokud to jeho ženě pomůže.
Pomocnou ruku nyní nabídla Michaela Duffková, autorka knihy Zápisník alkoholičky a zakladatelka centra Alkos. "Zabývá se léčbou závislosti na legálních návykových látkách a moc rádi v něm Dádu s Felixem uvítáme," řekla deníku Blesk.
"Není se za co stydět. Vyhledat pomoc je velmi odvážný krok. A je to obrovský krok dopředu z toho kruhu, ve kterém se točí nejen ona, ale také celá její rodina," konstatovala Duffková, která ocenila Slováčka. "Rozhodnout se, že se půjde s manželkou léčit, je celkem velká oběť. To je obdivuhodné," dodala.
Z Hollywoodu přišla ve středu smutná zpráva. Ve věku pouhých 48 let zemřel populární herec James Van Der Beek, který v posledních letech života bojoval s rakovinou tlustého střeva. O úmrtí herce informovala světová média, například britská stanice BBC.
Britská policie vydala zásadní prohlášení týkající se obvinění z nevhodného chování Andrewa Mountbattena-Windsora. Policie potvrdila, že ve spolupráci s prokuraturou (Crown Prosecution Service) provede posouzení informací, které naznačují možné zneužití pravomoci veřejného činitele. Cílem tohoto postupu je zjistit, zda existuje podezření ze spáchání trestného činu a zda bude nutné zahájit plnohodnotné vyšetřování.
Popová ikona Britney Spears prodala práva k celému svému hudebnímu katalogu. Podle informací, které získala stanice BBC, se čtyřiačtyřicetiletá zpěvačka dohodla na prodeji s nezávislým hudebním vydavatelstvím Primary Wave. K uzavření transakce mělo dojít 30. prosince za částku pohybující se kolem 200 milionů dolarů, což je v přepočtu přibližně 4,7 miliardy korun.
Zpěvačka Shakira vyděsila své fanoušky během sobotního koncertu v San Salvadoru, když přímo uprostřed vystoupení utrpěla dramatický pád. Kolumbijská hvězda právě zpívala svůj hit Si Te Vas a běžela po pódiu, když si nešťastně podvrtla kotník a zřítila se k zemi. Při pádu dopadla na loket a strhla s sebou i stojan na mikrofon.
Na Nově nedávno vyvrcholila poslední řada Bachelora. Ještě během února odstartuje nový Survivor, takže je nejvyšší čas se seznámit se všemi účastníky letošní série. Jejich jména už jsou totiž známá.
Expremiér Petr Fiala (ODS) ve středu reagoval na spekulace o možné kandidatuře ve volbách do Senátu či prezidentských volbách. Fiala oznámil, že bude pokračovat jako politik v Poslanecké sněmovně.
Smutná zpráva zasáhla Bena Cristovaa, který je jednou z největších hvězd české hudební scény. Kořeny má ale díky otci v Africe. S tatínkem už se ale neuvidí. Fanouškům totiž prozradil, že táta přišel o život při dopravní nehodě.
Kriminalisté kvalifikovali úterní napadení v Chrudimi jako vraždu. Jeden z účastníků incidentu totiž v nemocnici podlehl svým zraněním, druhá osoba skončila v poutech. Policie odhalila, že jedním z aktérů je nezletilá osoba.
Česko v uplynulém týdnu zasáhla smutná zpráva. Zemřela legendární herečka Jana Brejchová, bylo jí 86 let. Lidé se s ní budou moci rozloučit během příštího týdne. Rodina už totiž rozhodla o podobě posledního rozloučení.
Český šoubyznys oběhla v minulém týdnu zpráva o rozchodu Lukáše Langmajera a Jitky Boho. Modelka se jako první vyjádřila ke konci vztahu, ale ani herec se nedržel úplně zpátky. Jeho první reakce však byla poměrně svérázná.
Tragická střelba se v úterý odehrála v malém městě Tumbler Ridge v kanadském státě Britská Kolumbie. Sedm lidí zemřelo v budově střední školy, další dva lidé přišli o život na jiném místě. Po smrti je i útočník. O události informovala americká stanice NBC News.
Meteorologická zima pokračuje až do konce února, ale sníh se z nížin vytratil již v posledních dnech. Na horách se ale místy drží desítky centimetrů sněhové pokrývky. Další nadílky se na některých místech v Česku dočkáme snad o víkendu.