Nebyl to jen Harry. Král Karel III. se před ním setkal ještě s někým

Král Karel III.
Král Karel III., foto: Instagram Royal Family
Libor Novák 15. září 2025 21:04
Sdílej:

Karel III. se sešel s vévodkyní Sophií krátce před setkáním s princem Harrym. Králův nejmladší syn princ Harry se včera v jeho domě Clarence House zúčastnil soukromého čaje, což bylo jejich první setkání tváří v tvář od února 2024. Harry, kterému je 40 let, přiletěl ve pondělí do Velké Británie na čtyřdenní návštěvu.

Harry ovšem nebyl jediným členem rodiny, který se s králem ten den setkal. Krátce předtím, než princ dorazil do domu svého otce, byla spatřena odjíždět vévodkyně ze Sussexu, Sophie.

Není jasné, o čem král s vévodkyní hovořil, ale spekuluje se, že to mohlo souviset s její nedávnou pětidenní cestou do kanadské Alberty, kde se účastnila charitativních akcí a setkání zaměřených na britsko-kanadské vztahy.

Vévodkyně odjela od králova domu krátce předtím, než Harry, který opustil královské povinnosti v roce 2020, přijel do Clarence House.

Harry dorazil kolem 17:20 a po necelé hodině, po 54 minutách, odjel. Mluvčí Buckinghamského paláce i prince Harryho potvrdili, že se setkali na čaji, ale bez dalších podrobností.

Předpokládá se, že to, o čem se mluvili, zůstane soukromé. Na recepci Invictus Games se ale Harryho zeptali na jeho otce a princ odpověděl, že se má skvěle.

Setkání mezi otcem a synem je bráno jako znamení usmíření, obzvláště poté, co Harry v květnu pro BBC řekl, že spolu nemluví. Momentálně není jasné, zda se plánují setkat znovu v blízké době. 

Stalo se
Světové celebrity
Princ Harry

Princ William neskrýval obrovské nadšení! Výjimečně dal průchod svým emocím!

Princ William neskrýval obrovské nadšení, když se jeho milovaný fotbalový klub Aston Villa probojoval do finále Evropské ligy. Princ z Walesu v birminghamském Villa Parku sledoval, jak jeho tým v odvetě semifinále deklasoval rivala Nottingham Forest poměrem 4:0. Kamery zachytily následníka trůnu, jak spolu s ostatními fanoušky tleská a radostně tančí do rytmu klasiky „Sweet Caroline“ od Neila Diamonda.

Světové celebrity
Princ Harry

Princ Harry opět vytočil Brity. Nechápou, jak si to mohl dovolit!

Britská novinářka Rebecca Jonesová se ve svém nejnovějším komentáři ostře opřela do prince Harryho. Reagovala tak na jeho článek v magazínu Time, ve kterém vévoda ze Sussexu vzdal hold legendárnímu přírodovědci siru Davidu Attenboroughovi u příležitosti jeho stých narozenin. Harry ve svém textu označil jubilanta za „světského svatého“ a prohlásil, že je pro britskou národní identitu stejně nezbytný jako šálek čaje.

Světové celebrity
princ George z Walesu

Britská královská rodina stojí před zásadním rozhodnutím. Týká se prince George!

Britská královská rodina v těchto dnech intenzivně řeší budoucnost nejstaršího syna prince Williama a princezny Kate. Princ George, který letos oslaví své dvanácté narozeniny, by měl již letos na podzim nastoupit na střední školu. Pár byl v pátek spatřen v městečku Oundle v hrabství Northamptonshire, kde si prohlíželi prestižní místní vzdělávací ústav.

Světové celebrity
Kim Kardashian

Kim Kardashian má smůlu. Pokud si vezme Lewise Hamiltona, přátelé na svatbu nepůjdou!

Nejlepší přítel Kim Kardashian, dvaapadesátiletý Jonathan Cheban, se vtipně vyjádřil k možnosti, že by se televizní hvězda počtvrté provdala. Tentokrát se spekuluje o jejím vztahu s hvězdou Formule 1, Lewisem Hamiltonem. Pár je spolu romanticky spojován od listopadu loňského roku, přestože se znají již deset let. Cheban v rozhovoru pro Daily Mail s nadsázkou uvedl, že pokud by došlo na svatbu, on se jí už nezúčastní.