Česká videohra Kingdom Come: Deliverance 2 od studia Warhorse Studios se stala celosvětovým hitem. Za prvních 24 hodin si ji koupilo přes milion hráčů. Mezi gratulanty, kteří vývojářům pogratulovali k tomuto úspěchu, byla i předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09). Její pochvalná slova však narazila na ostrou reakci kreativního ředitele studia Daniela Vávry.
"Další velký úspěch českých herních vývojářů! Těšili jste se na vydání Kingdom Come: Deliverance 2 s kulisami středověké Kutné Hory?" napsala na Facebooku.
„Někdo jí řekněte, že to dělal známej dezinformátor a podvratnej živel. Lol. Myslíte, že to hraje na iPhone, nebo na Macbooku?“ napsal ironicky Vávra na Facebooku. Když si jeho komentáře začali všímat další uživatelé, přidal ještě osobnější vzkaz směřovaný přímo Pekarové Adamové.
„Markéto, celá ta vaše parta mě posledních několik let nazývá ruským kolaborantem a uráží mě. Takže bych vám rád vzkázal – neparazitujte na něčem, na čem máte nulovou zásluhu,“ napsal v reakci na její příspěvek. Vávrova slova podpořily desítky fanoušků hry, kteří rovněž kritizovali političku za to, že se k úspěchu Warhorse Studios vyjadřuje.
Pekarová Adamová na kritiku reagovala smířlivě. „Nemusíme spolu v našich názorech nutně souhlasit, ale to přece ještě neznamená, že nedokážu ocenit objektivní úspěch, který dělá ve svém oboru naší zemi dobré jméno,“ uvedla v reakci na Vávrovu ostrou kritiku. Zároveň ještě jednou vývojářům pogratulovala.
Premiér Andrej Babiš (ANO) v souvislosti s vyšetřováním pátečního požáru v Pardubicích vyzval zbrojařské firmy, aby své areály co možná nejlépe zabezpečily. V případu panuje podezření ze spáchání teroristického útoku. Stupeň ohrožení terorismem se pro tuto chvíli nemění a zůstává na druhém ze čtyř.
Pavel Nedvěd si umí vybrat. Mnozí mu jistě závidí, že ulovil slovenskou zpěvačku Daru Rolins, se kterou je dokonce zasnoubený. Bývalý fotbalista ale také přispěl k tomu, že se Miroslav Koubek stal trenérem fotbalové reprezentace. Kouč mu důvěru oplácí ještě předtím, než se poprvé koplo do míče.
V Česku se zhruba za týden dočkáme zajímavé meteorologické situace, avizují meteorologové. Očekává se ochlazení, které zvýší pravděpodobnost sněžení na horách a přechodně i ve středních polohách. Upozornil na to Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
Prezident Petr Pavel se v pátek vpodvečer poprvé vyjádřil k probíhajícímu vyšetřování požáru v Pardubicích. Policie prověřuje událost pro podezření z terorismu. Pavel chce vyčkat na závěry policejního šetření.
Češi ho vnímají především jako moderátora a v poslední době také jako lovce ze show Na lovu. Liboru Boučkovi to ale zřejmě nestačí, protože přijal další velkou pracovní výzvu. Od dubna se na jeho hlas mohou těšit rozhlasoví posluchači.
Premiér Andrej Babiš i ministr vnitra Lubomír Metnar (oba ANO) se zabývají pátečním požárem v Pardubicích, k jehož založení se hlásí organizovaná propalestinská skupina. Policisté již případ přehodnotili, událost se nyní vyšetřuje pro podezření ze spáchání teroristického útoku.
Z USA dorazila zpráva, které se nechce moc věřit. Ve věku 86 let zemřel legendární akční herec Chuck Norris. O úmrtí informovala jeho rodina. Norrise, který v březnu oslavil 86. narozeniny, dobře znali i čeští televizní diváci.
Gabriela Soukalová se letos také postará o pokračování babyboomu v českém šoubyznyse. Těhotenství oznámila před několika dny, takže už nemusí nic tajit. Proto se mohla v klidu pochlubit snímky, na kterých ukázala rostoucí bříško.
Tragické následky má případ fyzického napadení v Prostějově, který vyšetřuje policie. Jedna osoba podlehla zraněním, další člověk skončil v rukou policistů. Přesné okolnosti tragédie jsou předmětem vyšetřování.
Česko letos oslaví půlkulaté 95. narozeniny legendární Jiřiny Bohdalové. Už včera však měli v rodině slavné herečky důvod slavit. Zase o rok starší je oficiálně její dcera Simona Stašová. Co hvězda Pelíšků prozradila o vztahu se slavnou matkou?
Ceny ropy a plynu po posledních událostech v rámci konfliktu na Blízkém východě opět letí nahoru. Nelíbí se to ani českému premiérovi Andreji Babišovi (ANO), který označil izraelský útok na zařízení v Íránu za nepochopitelný.
Dara Rolins zaskočila české i slovenské fanoušky, když oznámila uměleckou pauzu. Věnovat se chce stavbě pražské rezidence, ale rozhodnutí ovlivnilo více důvodů. Slovenská zpěvačka prozradila, co si chce během přestávky vyzkoušet.