Hollywoodská legenda Tom Hanks přiznal, že jeho vůbec nejoblíbenějším filmem je kultovní sci-fi snímek 2001: Vesmírná odysea. Herec prozradil, že se na film, který vznikl před více než padesáti lety, dívá stále dvakrát ročně.
Hanks se v rozhovoru pro Letterboxd svěřil, že zatímco některé jeho dětské oblíbence už vytlačily novější filmy, Vesmírná odysea má na jeho seznamu stálé místo. „Bezpochyby zůstává Vesmírná odysea mým nejoblíbenějším filmem,“ řekl herec.
„Je mi 66 let, takže spousta filmů, které jsem viděl, když mi bylo deset, na mě zapůsobila a mohly být nahrazeny filmy, které jsem viděl v padesáti osmi letech. Ale na tenhle film se pořád dívám několikrát do roka,“ řekl. Dodal, že by mohl filmem provést diváky a neustále by o něm mluvil.
Snímek režiséra Stanleyho Kubricka z roku 1968 sleduje astronauty, kteří jsou vysláni na Zemi, aby prozkoumali čtyři miliony let starý monolit objevený na Měsíci. Film vyvolal rozporuplné reakce, někteří kritici oceňovali jeho průkopnické speciální efekty, jiní zpochybňovali jeho příběh a konec.
Na webu IMDB jeden z diváků napsal, že film je „filozofickou cestou do nekonečna a dál, mistrovským dílem svého žánru“. Jiný ho označil za „legendární“.
V roce 1991 byl film vybrán Knihovnou amerického kongresu k uchování v Národním filmovém registru.
V rozhovoru Hanks uvedl další tři filmy, které patří k jeho oblíbeným: film A Hard Day’s Night o skupině Beatles, drama Nejlepší léta našeho života a vítěze kategorie „Nejlepší film“ z roku 1969 Půlnoční kovboj.
Britská královská rodina oficiálně potvrdila, že princ George na podzim letošního roku nastoupí na prestižní chlapeckou internátní školu Eton College. Budoucí král, který 22. července oslaví své třinácté narozeniny, tímto krokem ukončil dlouholeté spekulace o tom, kam ho jeho rodiče, princ William a princezna Kate, pošlou studovat.
Taylor Swift a Travis Kelce plánují v rámci své nadcházející svatby v Madison Square Garden hned dvě akce během několika dní. Podle informací listu New York Times odstartuje program ve čtvrtek 2. července komorní oslavou přímo v prostorách arény. Tohoto soukromého setkání by se mělo zúčastnit přibližně 100 nejbližích rodinných příslušníků a přátel.
Televizní hvězda Kourtney Kardashianová vyvolala mezi svými příznivci spekulace o tom, že by mohla čekat své páté dítě. Sedmačtyřicetiletá celebrita totiž na svém instagramovém účtu sdílela sérii fotografií zachycujících její momenty z letošního června.
Vévoda ze Sussexu se příští měsíc chystá po delší době navštívit Spojené království i se svou rodinou. Prince Harryho budou na cestě doprovázet jeho manželka Meghan Markle a obě děti, princ Archie a princezna Lilibet. Hlavním důvodem transatlantického letu z Ameriky je Harryho osobní účast na akci, která odstartuje přesné roční odpočítávání do zahájení her Invictus Games plánovaných na rok 2027.
Možné těhotenství Charlotte Štikové, mladší sestry influencerky Ornelly Koktové, už letos jednou bylo tématem. V dubnu se ale dospělo k závěru, že se spekulace nezakládá na pravdě. Tentokrát je všechno jinak.
Dalibor Janda má řadu velkých hitů, které si lidé prozpěvují už desítky let. Zatímco mnozí fanoušci znají texty nazpaměť, sám legendární zpěvák přiznává, že během koncertů někdy potřebuje nápovědu.
Meteorologové v pátek upřesnili dřívější varování před požáry. Výstraha se rozšiřuje na sobotu a neděli na většinu území Čech s výjimkou jihu a severovýchodu a na neděli i o většinu Olomouckého kraje. Varování před vysokými až extrémními teplotami zůstává beze změny, informoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
České zápasy na mistrovství světa byly těmi posledními, které náš nejlepší útočník Patrik Schick odehrál v dresu národního týmu. Schick ve čtvrtek oznámil, že jeho reprezentační kariéra již nebude pokračovat.
Charlotte Gottová je sice jednou z nejsledovanějších osobností šoubyznysu v současnosti, ale i ona má svá tajemství. Soukromí si totiž poměrně pečlivě střeží. Přesto unikla ven jedna informace, kterou její vrstevníci opačného pohlaví neuslyší rádi.
Karel Gott patřil k nejpopulárnějším osobnostem, které se kdy narodily v Česku. Neuvěřitelný počet vítězství v anketě popularity Zlatý slavík je toho důkazem. Mohl se ale stát prezidentem? Všichni víme, že hlavou státu nikdy nebyl, přestože jedna neuvěřitelná kampaň proběhla.
Zpěvačka Madonna otevřeně promluvila o utajované roztržce se svou dcerou Lourdes „Lolou“ Leon, kterou má s hercem a osobním trenérem Carlosem Leonem. Popová ikona prozradila, že k urovnání vztahů s její nejstarší dcerou výrazně přispěla práce na jejím chystaném albu Confessions II.
Operní pěvkyně Dagmar Pecková dnes v zahradní restauraci Park Podviňák v Praze 9 slavnostně zahájila svou kampaň do Senátu Parlamentu České republiky. O senátorský mandát se bude ucházet ve volebním obvodu Praha 9 jako nestranická kandidátka s podporou SPOLU pro Prahu.