Českým šoubyznysem otřásla velmi smutná zpráva. Veronika Arichteva ve středu oznámila fanouškům, že její těhotenství nebude mít šťastný konec. Známá herečka a její manžel, úspěšný režisér Biser Arichtev, přišli o vytouženého syna.
Arichteva, která je maminkou od konce září 2020, kdy přišel na svět syn Luka, oznámila těhotenství v červenci. "Dlouho to bylo naše krásný tajemství, ale to tajemství je čím dál větší a já už nemám tak velký trika. Těšíme se na tebe, ty naše další lásko. Bude pr**l vol. 2," informovala fanoušky v létě.
Lidé se s herečkou těšili na jejího druhého potomka až do středy, kdy se dozvěděli smutnou pravdu. "Na psaní těchto řádků bychom nebyli připraveni nikdy. Nikdy by na ně nebyla ta vhodná chvíle," spustila Arichteva. "Přišli jsme o naše vytoužený miminko. Přestalo mu tlouct srdíčko pod tím mým," prozradila.
Součástí příspěvku je i vzkaz zesnulému miminku od mámy a táty. "Náš malinkej nádhernej chlapečku, máme srdce roztříštěný na miliony kousků, ale věř, že v nich vždycky budeš mít svoje místo. Držet Tě poprvé v náručí a pak Tě muset nechat jít nás zlomilo. Budeme Tě milovat do konce našich životů a navždy budeš součástí naší rodiny. Navždy. Až na měsíc a zase zpátky," píše se ve vzkazu.
Arichteva podotkla, že bolest, kterou prožívá, je velká a nepřenosná. Poprosila tak o jediné. "O klid a soukromí. O čas, nechat nás to všechno v kruhu naší milující, statečný rodiny prožít a přijmout," zmínila.
"Máme jeden druhýho, máme Luku a Tea, máme rodinu, přátele, zdraví, domov, práci… to všechno je v týhle bolavý realitě naše světlo," dodala sympatická herečka.
Teď to vypadá na konec všech sporů, když soud posvětil dohodu mezi Agátou Hanychovou a Jaromírem Soukupem ohledně péče o dceru Rozárku. Jenže dcera herečky Veroniky Žilkové se už dopředu domnívá, že válka s bývalým partnerem bude mít další dějství.
Pozoruhodný pohled na noční oblohu se lidem v Česku naskytl už v noci na úterý. Podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) je však šance na polární záři po víkendové sluneční erupci i dnes.
Vévodkyně Sophie z Edinburghu se v posledních letech vypracovala v jednu z nejdůležitějších postav britské monarchie. Před svými 61. narozeninami, které oslaví 20. ledna, je stále častěji označována za „tajnou zbraň“ královské rodiny. Její význam podtrhuje zejména hluboké přátelství s princeznou Kate, kterému odborníci přisuzují klíčovou roli pro stabilitu budoucího královského páru.
Vévoda a vévodkyně ze Sussexu vstupují do nového roku s výraznými změnami ve svém pracovním týmu. Princ Harry a Meghan Markle se rozhodli obnovit spolupráci s prestižní hollywoodskou PR agenturou Sunshine Sachs Morgan & Lylis. Tento krok přichází v době, kdy jejich komunikační oddělení prochází rozsáhlou restrukturalizací po sérii odchodů klíčových zaměstnanců v uplynulém roce.
V Česku se v pondělí večer opět vzpomínalo na Patrika Hezuckého. V O2 areně se uskutečnil vzpomínkový koncert za účasti hvězd. Akci již v prosinci oznámil moderátor Leoš Mareš, hlavní organizátor show.
Česko v pondělí oběhla smutná zpráva. Ve věku 70 let zemřel herec, moderátor a dabér Mojmír Maděrič. Informace pochopitelně zasáhla jeho kolegy, z nichž někteří se s Maděričem rozloučili na sociálních sítích. Například komik Petr Jablonský.
Karlos Vémola se v pondělí na kauci dostal z vazby na svobodu. Ještě večer se sám poprvé ozval fanouškům. K ostře sledované kauze toho zatím moc neřekl. Především poděkoval lidem za podporu a zmínil, že teď chce čas věnovat rodině a svému zdraví.
Českem v pondělí otřásl případ tragické střelby na městském úřadě v Chřibské na Děčínsku. Kromě pachatele zemřela jedna další osoba, šest lidí utrpělo zranění. Policie ještě v pondělí zveřejnila další podrobnosti k události.
Ivana Gottová se v posledních měsících stáhla do ústraní, ale dnes se bude její jméno skloňovat opakovaně. Vdova po nejslavnějším českém zpěvákovi totiž v úterý 20. prosince slaví kulaté 50. narozeniny. Gratulace se tak už nepochybně hrnou.
Lucie Vondráčková odpověděla na zásadní otázku, kdy odpověď chce znát spousta lidí. A především pak mužů, kteří v uplynulých týdnech zaznamenali, že populární herečka a zpěvačka se rozešla s posledním známým partnerem.
Babišova vláda, respektive strany tvořící současnou koalici se shodly na zrušení poplatků za Českou televizi a Český rozhlas. Podle ministra kultury Ota Klempíře (Motoristé) se teď bude hledat udržitelné a spravedlivé financování veřejnoprávních médií.
Počasí v posledních dnech nepřálo sněhu, jehož jsme se ve značné míře dočkali v úvodu ledna. V nižších polohách už roztálo klidně i dvacet centimetrů bílé pokrývky. Na horách zase sníh změnil strukturu.