Česko v uplynulých dnech oběhla smutná zpráva. Ve věku 70 let zemřel herec, moderátor a dabér Mojmír Maděrič. Rodina nyní zveřejnila parte, z něhož například vyplývá, jak to bude s posledním rozloučením.
Rodina také ve smutečním oznámení, na které upozornil deník Blesk, odhalila, jak vypadaly poslední chvíle Maděriče. "Po dlouhém čase, kdy se potýkal s těžkou nemocí, jeho srdíčko dotlouklo tiše a v pokoji. Do posledních chvil byl obklopen láskou své rodiny - manželky, dcery a syna," píše se v parte.
Nechybí krátký vzkaz. "Nebuďte smutní, jsem v pohodě," stojí v něm. Pozůstalí také sdělili, že poslední rozloučení proběhne pouze v kruhu nejbližších.
Maděřič se narodil v Polešovicích na Uherskohradišťsku a vyrůstal v umělecké rodině. Po maturitě absolvoval studium činoherního herectví na Janáčkově akademii múzických umění v Brně. V jihomoravské metropoli také začal s divadelní kariérou v Divadle na provázku.
Těsně před sametovou revolucí pak odešel do Prahy, kde vystřídal několik scén, například divadlo Ta Fantastika, Divadlo Kalich nebo Činoherní klub. Naposledy účinkoval v karlínském hudebním divadle.
Diváci znali z televizních obrazovek jeho tvář i hlas. Maděrič například moderoval kuchařský pořad Mňam aneb Prima vařečka na Primě. V českém znění mluvila jeho hlasem postava Waylona Smitherse v animovaném seriálu Simpsonovi.
Červenec bude v Česku s velkou pravděpodobností teplejší, než bývá obvyklé. Uvedl to Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v nejnovějším měsíčním výhledu. Teploty se ale postupem času mají přibližovat z nadprůměru k průměrným hodnotám.
Červen je minulostí, ale Helena Vondráčková v jeho závěru oslavila 79. narozeniny. Velkolepé oslavy ji u příležitosti kulatin čekají v příštím roce, ale bez menší sešlosti se to neobešlo ani letos.
Tropická červnová epizoda je sice definitivně u konce, ale meteorologové stále mají důvod nás varovat. I ve středu totiž hrozí bouřky, které mohou být i velmi silné. Upozornil na to Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
Fanoušci Dary Rolins mohli do poslední chvíle doufat, že si popová hvězda rozmyslí plánovanou koncertní pauzu. Slovenská zpěvačka se nicméně během tropického víkendu ozvala a dala jasně najevo, že na svých úmyslech nic měnit nebude.
Ve sporech slavných osobností je občas těžké se zorientovat, protože si říkají, co chtějí. Jaromír Soukup po pondělním soudním jednání tvrdil, že padlo rozhodnutí v jeho prospěch. Jenže pak se ozvala Agáta Hanychová, respektive její právní zástupce.
V Praze se chystá velká prázdninová výluka metra, která bude trvat celý týden. Začne během nadcházejícího víkendu, potrvá sedm dní a dotkne se úseku linky C v centru hlavního města. Podle dopravce proběhne oprava trati.
Smlouvy o mlčenlivosti (NDA), které hosté plánované svatby zpěvačky Taylor Swift a hráče amerického fotbalu Travise Kelceho museli podepsat, mají nečekaný háček. Ačkoli se původně zdály být naprosto nekompromisní, podle zjištění serveru TMZ dokumenty neobsahují žádné finanční postihy ani jiné stanovené tresty pro případ, že by někdo detaily o ostře sledovaném obřadu vyzradil.
Vztah herečky Jennifer Anistonové a jejího partnera Jima Curtise podle anonymních zdrojů z jejich okolí čelí prvnímu výraznějšímu napětí. Životnímu kouči a hypnotizérovi údajně vadí, že slavná představitelka Rachel ze seriálu Přátelé zůstává v blízkém kontaktu se svým bývalým manželem Bradem Pittem.
Americká popová zpěvačka Katy Perry musela v sobotu nečekaně zrušit své hlavní vystoupení na hudebním festivalu v Belgii. Rozhodnutí vydaly vládní úřady na základě varování před extrémním počasím, které v posledních dnech sužuje celou Evropu. Zatímco v minulých dnech zasáhly kontinent rekordní vlny veder s teplotami přesahujícími 40 °C, doprovodným jevem se staly také silné a výbušné bouřky, které nakonec ochromily i program belgické akce.
Britský princ Harry a jeho manželka Meghan Markleová možná zruší svou plánovanou červencovou cestu do Velké Británie poté, co jim byla zamítnuta policejní ochrana hrazená z kapes daňových poplatníků.
Fanoušci Karla Gotta už se museli vyrovnat s několika zklamáními, například s pozastavením projektu muzea ve vile na Bertramce. Líbit se jim nemusí ani poslední roky vdovy Ivany Gottové, která dotáhla jednu překvapivou iniciativu až do konce.
Slovenskou hereckou obec v úterý zasáhla smutná zpráva. Ve věku 53 let zemřel divadelní a televizní herec Pavol Krištofek, jehož mohli lidé znát z divadelních prken či televizních obrazovek. O hercově úmrtí informoval deník Nový Čas.