Osm let pátrala po svých rodičích. Pak přišlo odhalení, které ji vyrazilo dech

Ilustrační foto
Ilustrační foto, foto: Pixabay
Libor Novák 7. prosince 2024 13:11
Sdílej:

Tamuna Museridze si ani ve snu nepředstavovala, že hledání svých biologických rodičů povede k tolika nečekaným odhalením. Její cesta, která začala náhodným objevem po smrti adoptivní matky, ji zavedla nejen k odhalení pravdy o vlastní adopci, ale také k neuvěřitelnému setkání s otcem, kterého měla léta mezi svými přáteli na Facebooku. Na unikátní životní příběh upozornil server BBC.

Po smrti ženy, která ji vychovala, Tamuna našla rodný list, jehož údaje nesouhlasily s tím, co o sobě věděla. To ji přimělo pátrat po svých skutečných kořenech. V roce 2016 založila na Facebooku skupinu s názvem "Vedzeb" (Hledám), kde sdílela své poznatky a příběhy o dětech, které byly v Gruzii v minulých desetiletích ilegálně prodávány. Její práce pomohla znovu spojit stovky rodin, avšak vlastní záhadu nedokázala vyřešit.

Zlom přišel v létě 2023, kdy Tamuna obdržela zprávu od osoby z venkovské oblasti Gruzie. Ta tvrdila, že zná ženu, která v roce 1984 tajně porodila v Tbilisi. Tato informace vedla k tomu, že Tamuna kontaktovala potenciální biologickou matku. První telefonát však byl šokující – žena popřela, že by kdy dítě porodila, a reagovala s hněvem. Přestože byl tento moment emocionálně náročný, Tamuna byla rozhodnuta pokračovat.

Díky testu DNA se Tamuna dozvěděla, že je skutečně příbuzná s osobou, která jí pomohla spojit se s matkou. Po tomto důkazu matka konečně přiznala pravdu a poskytla jí jméno biologického otce – Gurgen Khorava. Jaké bylo Tamunino překvapení, když zjistila, že Gurgen byl již tři roky jejím přítelem na Facebooku a sledoval její práci na příbězích ztracených dětí, aniž by tušil, že se jedná o jeho vlastní dceru.

Setkání s Gurgenem proběhlo v jeho rodném městě Zugdidi, kde Tamuna poznala nejen svého otce, ale i rozšířenou rodinu – sourozence, bratrance, tety a strýce. Společné zájmy, jako je vášeň pro tanec, vytvořily mezi nimi okamžité pouto. Gurgen, bývalý tanečník státního baletu Gruzie, byl nadšený, že jeho vnučky zdědily jeho lásku k tanci.

Tamuna však stále neměla odpovědi na všechny své otázky. Zajímalo ji, zda byla ukradena a prodána, jako mnoho jiných gruzínských dětí. V říjnu, při natáčení dokumentu o jejím příběhu, konečně konfrontovala svou biologickou matku. Zjistila, že nebyla ukradena – její matka ji dobrovolně dala k adopci poté, co tajně porodila a držela vše v tajnosti. Tento fakt byl pro Tamunu bolestivý, zejména když se dozvěděla, že strávila prvních deset dní svého života se svou biologickou matkou, než byla odevzdána.

Přestože vztah s matkou zůstal napjatý a od té doby spolu nemluví, Tamuna nelituje. "Získala jsem novou rodinu a odpovědi na mnoho otázek," říká. Její příběh je svědectvím o odvaze hledat pravdu, ať už je jakkoliv složitá, a o síle překonat minulost, která se zdá být ztracená. 

Témata:
Stalo se
Počasí
Ilustrační fotografie.

Tropické počasí má úřadovat i po víkendu, ukazuje výhled

V Česku dnes vyvrcholí aktuální vlna veder. Poměrně vysoké teploty se nicméně očekávají i v úvodu příštího srpnového týdne. Nejvyšší teploty vystoupají až na 35 stupňů, vyplývá z výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Kultura
Chinaski

Chinaski jako hvězdy festivalu Brod 1995. Vystoupí i další známí hudebníci

Do festivalu Brod 1995 zbývají poslední týdny. V sobotu 22. srpna se Český Brod opět promění v dějiště jednodenní přehlídky toho nejlepšího z česko-slovenské hudební scény napříč žánry. K největším lákadlům letošního ročníku patří Chinaski, kteří do Českého Brodu přivezou energickou koncertní show a průřez svými největšími hity. Silnou dávku punkrockové energie i jadrné texty nabídne slovenská legenda Horkýže Slíže. 

Počasí
Letní počasí, ilustrační fotografie.

Tropické počasí lámalo rekordy. V Plzni bylo přes 41 stupňů

Pondělní historické maximum pro Moravu a Slezsko vydrželo jen den. V úterý bylo ve Strážnici ještě o stupeň tepleji, hodnota dosáhla 40,9 °C. V Plzni dokonce úterní maximální teplota vystoupala nad 41 stupňů. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). 

Světové celebrity
Arnold Schwarzenegger

Schwarzenegger nebyl poslední. Do Česka se chystá další hvězda akčních filmů

Do Česka míří další hvězda akčních filmů světového formátu. Ještě letos se fanoušci dočkají Dolpha Lundgrena, jenž se mimochodem proslavil jako představitel jednoho ze soupeřů legendárního filmového boxera Rockyho.