Ozzy Osbourne vystoupí na posledním koncertě v životě. Panují obavy o jeho zdraví

Ozzy Osbourne
Ozzy Osbourne, foto: Depositphotos
Libor Novák 1. května 2025 20:34
Sdílej:

Ozzy Osbourne, legendární frontman skupiny Black Sabbath, ujistil fanoušky, že navzdory vážným zdravotním problémům vystoupí na svém avizovaném posledním koncertu, který se uskuteční letos v červenci v Birminghamském Villa Parku pod názvem Back to the Beginning.

„Budu tam a udělám, co bude v mých silách. Víc než dorazit nemohu,“ řekl Osbourne v rozhovoru pro The Guardian, který bude zveřejněn v pátek. Na pódiu se znovu sejde s původní sestavou Black Sabbath — Tonym Iommim, Geezerem Butlerem a Billem Wardem — poprvé po dvaceti letech.

Zdravotní stav 75letého Osbournea je ale stále předmětem pochybností. Frontman kapely Tool Maynard James Keenan, která je součástí hvězdného doprovodného line-upu, uvedl: „Připravuji se na nejhorší, ale doufám v nejlepší. Bude to pro ně výzva.“ Na koncertě dále vystoupí i kapely Metallica, Slayer a Anthrax.

Osbourne v posledních letech prodělal řadu vážných zdravotních potíží – pád v roce 2019 zhoršil starší zranění páteře, prošel řadou operací, bojoval se zápalem plic a infekcemi a žije s formou Parkinsonovy choroby. Přiznal, že psychicky situaci zvládá jen obtížně: „Člověk se probudí a zjistí, že je něco dalšího špatně. Začne mít pocit, že to nikdy neskončí.“

Koncert navrhla jeho manželka Sharon Osbourneová, aby mu dala motivaci pokračovat. „Má to být něco, kvůli čemu ráno vstanu z postele,“ řekl Osbourne.

Přestože nebude vystupovat v plné formě, intenzivně trénuje – posiluje, jezdí na rotopedu, má doma asistenta a čtyřikrát týdně s ním pracuje hlasový kouč. „Na jevišti jsem býval dvě hodiny, běhal a skákal. To teď určitě nebude. Možná budu i sedět,“ přiznal.

Dodává také, že se od něj ani od Black Sabbath neočekává plnohodnotný koncertní set. „Zahrajeme každý jen pár písní. Bude to spíš ochutnávka, než celý koncert.“

Výtěžek z koncertu poputuje na dobročinné účely – podpoří organizace Cure Parkinson’s, dětskou nemocnici v Birminghamu a místní dětský hospic Acorns. 

Témata:
Stalo se
Domácí
Metro

Metro zase nepojede tak, jak jsme zvyklí. Výluka bude jednodenní

Bez výluky v provozu pražského metra se neobejde ani závěrečný listopadový víkend. Omezení tentokrát nastane na lince B, kde pokračuje rekonstrukce jedné ze stanic. Náhradní dopravu zajistí tramvaje. 

České celebrity
Karel Šíp

Karel Šíp varoval čtenáře nové knihy. Prý to není veselé čtení

Karla Šípa všichni známe zejména jako televizního baviče a moderátora. Pokud ho máte rádi, možná vás jen několik týdnů před Vánocemi potěší informace, že napsal další knížku. Tentokrát je jiná, jak zdůrazňuje on sám. 

Světové celebrity
Macaulay Culkin

Macaulay Culkin překvapil: Moje děti netuší, že jsem hrál Kevina v Sám doma

Macaulay Culkin se podělil o překvapivou reakci svých dětí na vánoční film Sám doma. Dětská hvězda, která se proslavila právě touto rolí, prozradila, že jeho synové nemají vůbec tušení, že chlapce Kevina v ikonické sérii hraje jejich vlastní otec, přestože se na sváteční klasiku dívají. První film Sám doma měl premiéru v roce 1990, tedy před pětatřiceti lety, kdy bylo Macaulaymu pouhých deset let.

Světové celebrity
Ozzy Osbourne

Sharon Osbourne: Poprvé od Ozzyho smrti se ukázala na veřejnosti

Sharon Osbourne se čtyři měsíce po úmrtí svého manžela, rockové ikony Ozzyho Osbournea, vrátila do centra pozornosti a uskutečnila své první veřejné vystoupení. Sedmdesátiletá manažerka a televizní hvězda se v Londýně zúčastnila okázalé akce, kterou pořádala Rebecca Vallance, a doprovázela ji její dcera Kelly Osbourne.