Na Slovensku nesouhlasí s kroky vlády Roberta Fica mnoho lidí a ozvat se neváhají ani celebrity. Paľo Habera se v minulém týdnu zúčastnil shromáždění, aby upozornil na alarmující situaci v oblasti kultury. Šlo o jeho první účast na demonstraci od revolučního roku 1989.
V Bratislavě proběhla minulý týden ve čtvrtek demonstrace, které se Habera zúčastnil, přestože dlouhé roky žije v Česku. Navzdory tomu podle slovenských médií chce, aby na rodném Slovensku fungovalo vše, jak má. Kroky ministryně kultury Martiny Šimkovičové se mu nelíbí. Proto na akci zahrál, ale také promluvil.
"Nejsem moc zpěvák, který chodí po náměstích, ale v této chvíli cítím, že být tady je velmi důležité," řekl podle Nového Času s tím, že kultura a vzdělanost jsou vizitkou každého národa a ovlivňují všechny oblasti života.
"Pokud nefunguje vzdělání, nemůže fungovat nic jiného. A jen co začnou do kultury mluvit lidé a budou se ji snažit usměrnit podle svých choutek a divných věcí, se kterými se ráno probudí, tak to nemůže fungovat a národ má problém. My jako národ máme v této chvíli dost velký problém," konstatoval.
Podle deníku navíc z jeho slov vyplynulo, že situace na Slovensku znepokojuje i lidi v Česku, kde vyrůstají jeho děti a kde on sám žije s modelkou Danielou Peštovou.
"Klidně a trpělivě vysvětlujme našim kamarádům, rodinám, přátelům a i lidem, které neznáme, o co jde a co nás čeká, pokud to nebude fungovat. Nechceme se přece vracet do minulosti, nechceme, aby mi někdo zakazoval dlouhé vlasy," dodal Habera.
Dvě děti má Eva Burešová, ale někteří lidé v posledních dnech pojali podezření, že je na cestě třetí potomek. Oblíbenou herečku a zpěvačku to zvedlo ze židle, protože lidé by o tak citlivé věci, jakou je těhotenství, rozhodně neměli podobně spekulovat.
Prezident Petr Pavel pokračuje v setkávání se sportovními osobnostmi i po návratu z olympiády do České republiky. Pavel posnídal s jednou z legend světového motorsportu a tak trochu si rýpl do českých Motoristů s velkým M.
Události ve světě trápí mnoho z nás. Výjimkou zjevně není ani Dara Rolins, která se domnívá, že na vině jsou z velké části sami lidé. Populární zpěvačka se v té souvislosti svěřila, že je ráda, že její dcera Laura prožila šťastné dětství.
Meteorologická zima se chýlí ke svému závěru, v březnu už totiž pro meteorology začíná jaro. Teploty také mají pozvolna stoupat, vyplývá z výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Meteorologové ale nevyloučili pokles teplot pod průměr v závěru února.
Jiřina Bohdalová v květnu oslaví půlkulatiny, které byly jedním z témat hovoru během její návštěvy v televizní talk show Všechnopárty. Legendární herečka v pořadu odhalila plány i pravdu o svém vztahu k alkoholu.
Dva cizinci utrpěli zranění při potyčce, ke které o víkendu došlo v Chebu. Zatímco jeden z mužů zůstává v nemocnici, druhého zadrželi policisté, kteří případ kvalifikovali jako pokus o vraždu.
Česko před uplynulým víkendem zasáhla smutná zpráva. Ve věku 86 let zemřela legendární herečka Jana Brejchová, která učarovala divákům i mnoha svým kolegům. Jeden z někdejších partnerů Brejchové se po její smrti ozval.
Jeden z nejznámějších českých herců měl o uplynulém víkendu půlkulatiny. Miroslav Donutil oslavil 75. narozeniny ve společnosti dalších hvězd tuzemského šoubyznysu. Kdo všechno mu přišel osobně pogratulovat?
Král Karel III. poprvé přímo zasáhl do kauzy spojené s Jeffrey Epsteinem a vyjádřil připravenost podpořit policii při prověřování obvinění vznesených proti Andrewu Mountbatten-Windsorovi.
Princ a princezna z Walesu vydali své první veřejné prohlášení k aktuálním odhalením v kauze Jeffreyho Epsteina. Prostřednictvím mluvčího Kensingtonského paláce vzkázali, že jsou „hluboce znepokojeni“ novými informacemi, které se objevily v dokumentech zveřejněných v USA. Ve svém vyjádření zdůraznili, že jejich pozornost a myšlenky zůstávají zaměřeny především na oběti těchto činů.
Britská policie v současné době prověřuje podezření, že Andrew Mountbatten-Windsor předával důvěrné informace ze své role vládního obchodního zmocněnce odsouzenému agresorovi Jeffreymu Epsteinovi. Podle dokumentů, které začátkem měsíce zveřejnilo americké ministerstvo spravedlnosti, měl přeposílat oficiální zprávy o zahraničních cestách do Singapuru, Hongkongu či Vietnamu z let 2010 a 2011. Mluvčí policie v Thames Valley potvrdil přijetí podnětu a uvedl, že informace jsou vyhodnocovány standardním postupem.
Nadace Invictus Games, jejímž zakladatelem je princ Harry, oznámila významnou personální posilu. Do správní rady nadace nastoupila Nana Fifieldová, která zastává pozici technologické ředitelky v Amazon Prime Video. Tento nečekaný krok vzbudil pozornost zejména proto, že Amazon je přímým konkurentem streamovací platformy Netflix, se kterou Harry a jeho manželka Meghan spolupracují od roku 2020.