Letošní ročník Českého plesu v pražském Obecním domě byl v sobotu večer výrazně narušen jednáním anonyma, který nahlásil bombu. Co se dělo, když policie prováděla nucenou evakuaci prostor?
Policie o zásahu informovala po půl desáté večer na sociální síti X, když uvedla, že provádí evakuaci celé budovy Obecního domu v Praze 1 v souvislosti s oznámením o uložení nástražného výbušného systému. "Následně proběhne prohlídka všech prostor. Uvnitř se nachází přibližně 500 osob. Policisté z důvodu zajištění bezpečnosti uzavřeli nejbližší okolí," sdělila policie.
Policisté krátce před půl dvanáctou oznámili, že kompletní prohlídka domu vyloučila jakékoliv možné riziko. "V současné chvíli pátráme po neznámém pachateli, který umístění NVS oznámil a nyní je podezřelý z trestného činu šíření poplašné zprávy," dodala policie.
Podle informací webu expres.cz zavládla kvůli hrozbě mezi celebritami panika. Přítomni byli moderátoři Jan Čenský a Iveta Lutovská, ale i hvězdní hosté, například Hanka Kynychová, herečka Markéta Hrubešová či modelka Aneta Vignerová s režisérem Petrem Kolečkem.
Dění na místě popsal i server super.cz. Hosté se zprvu po evakuaci Obecního domu zdržovali před budovou na náměstí Republiky, ale protože panovalo mrazivé počasí, nakonec se mnozí z nich po dobu policejního zásahu schovali v okolních restauracích. Některým se na obnovení akce nechtělo čekat, proto odjeli domů.
Vánoce budou letos výjimečné, konstatovali meteorologové. Po dlouhé době mají být opět zimní a na některých místech i bílé. Ve středu večer se navíc očekávají mrazy. Česko se také zbaví inverze, vyplývá z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Veronika Žilková tráví předvánoční čas na horách, konkrétně na Černé hoře v Krkonoších, kde ji ale potkala velká nepříjemnost. Populární herečka na sociální síti prozradila, co se jí stalo. I když to zprvu bylo jinak, nakonec má celá příhoda šťastný konec.
Úřad vlády a ministerstva od ledna zeštíhlí v součtu o 322 úřednických míst. Počítá s tím nová systemizace služebních a pracovních míst, kterou schválila vláda Andreje Babiše na pondělním zasedání. Kabinet mimo jiné podpořil senátní návrh na posílení kompetencí Nejvyššího kontrolního úřadu o možnost kontrolovat i veřejnoprávní média a poslanecký návrh na změnu jednacího řádu Poslanecké sněmovny. Vláda se zabývala i výdaji na obranu a zrušila a znovu vypsala výběrové řízení na předsedu či předsedkyni Státního úřadu pro jadernou bezpečnost.
Světovou hudební scénou otřásla smutná zpráva. Ve věku 74 let zemřel britský hitmaker Chris Rea, který opakovaně zavítal i do České republiky. Hudebník podle rodiny podlehl krátkému onemocnění.
Česko se v předminulém týdnu naposledy rozloučilo s moderátorem Patrikem Hezuckým. Po jeho úmrtí bylo nějaký čas jiné i vysílání Evropy 2, jejíž tváří Hezucký byl. V pátek jeho nerozlučný parťák Leoš Mareš oznámil, co bude dál.
Výhrady prezidenta Petra Pavla k vládnímu angažmá poslance Filipa Turka (Motoristé) trvají. Uvedl to Pražský hrad po pondělním jednání obou politiků. Prezident doporučil premiérovi Andreji Babišovi (ANO), aby Turka na ministra nenavrhoval. Pavel dal najevo, že je jinak připraven poslance nejmenovat členem vlády.
Loni byl závěr roku v rodině hitmakera Marka Ztraceného ve znamení smutku, ačkoliv se stal Slavíkem. Zemřel mu totiž tatínek. Největší rána to byla pro zpěvákovu maminku, které se její slavný syn rozhodl splnit přání.
Moskvou otřásla v pondělí ráno exploze, kterou nepřežil generál Fanil Sarvarov. Potvrdil to Vyšetřovací výbor Ruské federace. Na událost upozornila britská BBC, podle které není vyloučeno, že za smrtící výbuch jsou zodpovědní Ukrajinci.
Blížící se Vánoce umí být i tíhou. Vyprávět o tom může Veronika Arichteva, která si krátce před svátky opět uvědomila, o co letos přišla. Sympatické herečce v letošním roce zemřel tatínek, následně s manželem Biserem přišli o miminko.
Policie od uplynulého víkendu vyšetřuje případ vraždy v Olomouckém kraji. Zemřela žena, jedna osoba byla zadržena. Podle dostupných informací se v domě na Šternbersku střílelo.
Diváci populárního pořadu Prostřeno by možná brali jako vánoční dárek, pokud by bylo oznámeno, že se k namlouvání komentáře vrátí Jana Boušková. Podle nejnovějších informací to každopádně nevypadá, že by se k něčemu takovému schylovalo.
Charitativní organizace prince Harryho a Meghan Markleové prochází v těchto dnech výraznými změnami, které doprovází odchod několika klíčových pracovníků. Podle zpráv deníku Daily Mail opustili nadaci v uplynulém týdnu tři zaměstnanci, mezi nimiž je i ředitelka programů a provozu Kristen Slevinová. Tato manažerka, jejíž roční plat dosahoval 146 tisíc dolarů, patřila k důležitým postavám týmu, který manželé vybudovali po svém odchodu z Británie.