Papež František si připomíná dnešní výročí zvolení papežem v římské nemocnici Gemelli, kde je nadále hospitalizován. Zdravotní stav svatého otce, který je ve funkci již rovných 12 let, se podle lékařů mírně zlepšuje.
Papež měl klidnou noc, citoval web Vatican News z ranního prohlášení tiskové kanceláře Vatikánu. Svatý otec podle spolupracovníků pokračuje v léčbě i v terapii za účelem zlepšení mobility. Během čtvrtečního dne také zavítal do kaple, aby se pomodlil.
Kancelář ve středu večer uvedla, že zdravotní stav hlavy katolické církve zůstává stabilní, byť je patrné menší zlepšení, které potvrdilo i úterní radiologické vyšetření.
Papež je hospitalizován v římské nemocnici Gemelli již od 14. února, kdy ho lékaři přijali s příznaky bronchitidy, které se u duchovního projevovaly už několik dní. Nejtěžší fázi onemocnění, kdy byl František v ohrožení života, se podle dostupných informací již podařilo překonat.
Na čtvrtek 13. března připadá dvanácté výročí zvolení 266. papeže, který nahradil odstoupivšího Benedikta XVI. Konkláve kardinálů v Sixtinské kapli ve Vatikánu rozhodlo během druhého dne setkání, podle italských médií byl dosavadní kardinál Bergoglio zvolen výraznou většinou hlasů.
Papež František je papežem od března 2013, přičemž je jako Argentinec prvním svatým otcem z amerického kontinentu a také prvním z Tovaryšstva Ježíšova. Je také prvním papežem narozeným mimo Evropu od 8. století. V prosinci oslavil 88. narozeniny.
Babyboom v českém šoubyznyse pokračoval i na jaře. V květnu se stal otcem Mirai Navrátil, frontman populární kapely Mirai. Syna Jonatána přivedla na svět jeho partnerka Sára, kterou s hudebníkem pojí i láska k horám. Ta nepolevila ani během prvních týdnů rodičovských povinností.
Slovenskou uměleckou scénu zasáhla další smutná zpráva. Ve věku 65 let zemřel textař, producent a manažer Martin Sarvaš, který se autorsky podílel na hitech nejslavnějších slovenských kapel, například Tublatanky, Elánu či Teamu.
Charlotte Gottová se poprvé proslavila duetem s tatínkem Karlem, který pro rodinné duo napsal Richard Krajčo. Pokud by si dívka chtěla zazpívat i přímo s Krajčem, má zřejmě smůlu. Dveře si zavřela jedním vlastním rozhodnutím.
Tropické počasí sice v úvodu července v Česku nepanuje, přesto na některých místech opět hrozí požáry. Může za to sucho a vítr. Nebezpečí je největší v části Moravy, vyplývá z výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Agáta Hanychová letos musela za dramatických okolností přehodnotit své působení na české podcastové scéně. Původně totiž spolupracovala s Ornellou Koktovou, jenže nakonec mezi oběma influencerkami došlo k rozkolu. Jaký byl jejich společný podcast pohledem jedné z tvůrkyň?
Poprvé od května se v Česku řeší, jak budou otevřené obchody. Na dveře totiž klepou dva červencové svátky na přelomu tohoto a příštího týdne. Tradičně tak panuje nejistota ohledně otevírací doby prodejen.
Hlavní svatební sezóna je v plném proudu, zatímco další rychlobruslařská sezóna teprve začne. Z hvězdného českého bruslařského páru už sice bude pokračovat jen Nikola Zdráhalová, ale v těchto dnech si pojistila podporu legendární Martiny Sáblíkové. Co se stalo?
První červencový víkend, který bude navíc prodloužený o pondělní státní svátek, se nezadržitelně blíží. Doprovázet ho nicméně má poměrně proměnlivé počasí. Teploty tentokrát zůstanou pod hranicí 30 stupňů, vyplývá z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Již v pátek odstartuje Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, kde ani letos nebudou chybět velké hollywoodské hvězdy. Pořadatelé proto prozradili, kdy je lidé budou moci v lázeňském městě na západě Čech potkat.
Modelka Katie Price prožívá po propuštění svého čtvrtého manžela Leeho Andrewse z vězení bouřlivé období plné žárlivosti a nejistoty. Osmačtyřicetiletá celebrita zuřivě reagovala na sociální síti Instagram poté, co jedna z fanynek poslala jejímu muži explicitní fotografii, na které pózovala v kožené sukni a punčochách, s výzvou, aby na Katie zapomněl a nechal se od ní opatrovat. Price veřejně sdílela snímek této zprávy a dotyčnou ženu zkritizovala s tím, že se za její chování na sociálních sítích stydí.
Herečka Blake Lively podala oficiální žádost o úhradu právních nákladů ve výši osmi milionů dolarů, které požaduje po režisérovi a herci Justinu Baldonim a jeho společnosti Wayfarer Studios. Tato částka má pokrýt výdaje, jež Lively vznikly od ledna do června roku 2025 v souvislosti s obranou proti Baldoniho protižalobě.
Český fotbal dostal na stále probíhajícím mistrovství světa pořádnou facku, když reprezentace uhrála jediný bod a vypadla hned ve skupinové fázi. Neúspěch již odnesl trenér národního týmu, ale diskuze se vede i o pozici Pavla Nedvěda. Bude snoubenec zpěvačky Dary Rolins u týmu pokračovat?