Pastrňák nemůže chybět. Češi začali skládat olympijskou soupisku

Jan Koller a David Pastrňák si vyměnili dresy.
Jan Koller a David Pastrňák si vyměnili dresy. , foto: X / Boston Bruins
Marek Novotný 18. června 2025 08:26
Sdílej:

Čeští hokejoví fanoušci se zase mají na co těšit. Zlatá obhajoba sice na mistrovství světa ve Švédsku a Dánsku nevyšla, ale lidé už se mohou těšit na další velký turnaj. V pondělí bylo oznámeno, kterých šest hokejistů se v únoru zúčastní olympijského turnaje v Itálii. 

Mezi vyvolenými samozřejmě nemůže chybět David Pastrňák (Boston), aktuálně nejlepší český hokejista. Také dalších pět jmen patří hráčům ze zámořské NHL. Konkrétně jde o brankáře Lukáše Dostála, obránce Radka Gudas (oba Anaheim) a útočníky Pavla Zachu (Boston), Ondřeje Paláta (New Jersey) a Martina Nečase (Colorado).

Všichni jmenovaní získali loni zlato na domácím světovém šampionátu. Pastrňák a Nečas se zúčastnili i letošního mistrovství světa, kde se zlatá obhajoba nevydařila. Hokejisté do posledního zápasu skupinové fáze sahali po prvním místě, ale nakonec klesli na třetí pozici, která jim přisoudila domácí Švédy jako soupeře do čtvrtfinále. Utkání skončilo 2:5. 

Svaz už před časem potvrdil Radima Rulíka ve funkci reprezentačního trenéra. "Jsem velmi rád, že mně i celému realizačnímu týmu byla vyjádřena důvěra. Přál jsem si, ať s trenéry pokračujeme ve stejném složení, protože spolupráce mezi námi je výborná a skvěle si rozumíme," uvedl kouč.

Hlavní kouč může nadále počítat i se svými parťáky. Ve funkcích totiž pokračují jeho asistenti Jiří Kalous, Tomáš Plekanec a Marek Židlický, trenér brankařů Ondřej Pavelec, manažer Milan Hnilička a také generální manažer Jiří Šlégr.

Rulík se národního týmu ujal před sezónou 2023/24, která vrcholila mistrovstvím světa na domácí půdě. Češi na něm dokráčeli do finále, v němž porazili Švýcarsko a po čtrnácti letech se vrátili na světový trůn.

Stalo se
Světové celebrity
Kim Kardashian

Kim Kardashian a Lewis Hamilton přiznali, že spolu randí!

Svět showbyznysu a motorsportu zasáhla zpráva o novém hvězdném páru. Americká televizní celebrita Kim Kardashian a britský pilot formule 1 Lewis Hamilton oficiálně potvrdili svůj vztah prostřednictvím sociálních sítí. Udělali tak stylově v japonském Tokiu, kde Hamilton předvedl své řidičské umění v ikonickém červeném Ferrari F40.

Světové celebrity
Kanye West

Rozdělil celebrity, fanoušky i svět. Že se Kanye West změnil mu řada lidí absolutně nevěří

Návrat kontroverzního rappera Kanyeho Westa, vystupujícího pod jménem Ye, rozděluje veřejnost i hudební průmysl na dva nesmiřitelné tábory. Zatímco v americkém Los Angeles minulý týden triumfoval a jeho dvě show na stadionu SoFi vydělaly astronomických 33 milionů dolarů, ve Velké Británii narazil na nekompromisní odpor úřadů, který vyústil v úplný zákaz vstupu do země.

Světové celebrity
Taylor Swift

Odhaleno: Kdy a kde bude mít Taylor Swift svatbu?

Nejsledovanější pár současnosti, zpěvačka Taylor Swift a hvězda amerického fotbalu Travis Kelce, už zná termín i místo své svatby. Podle informací serveru Page Six již byly rozeslány pozvánky typu „save-the-date“, které hosty informují o tom, že velký den se uskuteční 3. července přímo v New Yorku.

Světové celebrity
Matthew Perry

Ketaminová královna stála za dodávkami drog pro Matthewa Perryho. Teď poprvé promluvila

Žena označovaná jako „ketaminová královna“, která stála za dodávkami drog pro herce Matthewa Perryho, poprvé veřejně promluvila. Jasveen Sangha, která ze svého domu v Los Angeles vedla rozsáhlý obchod s narkotiky, vyjádřila rodině hvězdy seriálu Přátelé lítost. Její omluva přichází ve stejnou dobu, kdy hercova matka zveřejnila srdceryvné prohlášení o nenahraditelné ztrátě.