Strach si v týdnu začali fanoušci dělat o Pavla Trávníčka, když vyšlo najevo, že byl znovu hospitalizován. Dlouho však nebylo jasné, co je příčinou jeho aktuálních zdravotních problémů. Ošetřující lékař nyní odhalil pravdu.
Na nynější zdravotní problémy prince z legendární pohádky Tři oříšky pro Popelku poprvé upozornila jeho žena v pondělí na facebooku. "Prozatím rušíme nasmlouvané akce s Pavlem Trávníčkem z důvodu hospitalizace v nemocnici," uvedla Monika Trávníčková.
Trávníček se opět ocitl v péči uznávaného kardiologa Petra Neužila, který odhalil, že populární herec podstoupil další operaci srdce. "Pacient dostal čtyřnásobný bypass. Díky tomu se zlepšila funkce levé srdeční komory," řekl známý lékař pražské Nemocnice Na Homolce deníku Blesk.
Slavného pacienta zároveň pochválil za to, že nijak neváhal, jakmile se u něj vyskytly potíže. "Urgentní katetrizace mu zachránila život, protože okamžitě odhalila problémy," konstatoval Neužil.
Trávníček, který na konci října oslavil půlkulaté 75. narozeniny, si už v loňském roce prošel vážnými zdravotními problémy. V létě se ozval fanouškům prostřednictvím facebookového profilu manželky Moniky, kde odhalil pravdu o prázdninové hospitalizaci.
Konkrétně prozradil, že o něj pečoval lékař Jiřiny Bohdalové, která krátce předtím rovněž podstoupila operaci srdce. Rodákovi z Konice byl voperován kardiostimulátor. "Děkujeme za výbornou péči Nemocnici Na Homolce a MUDr. Petrů a Péťovi Neužilovi," zmínil na sociální síti.
Uplynul na začátku probíhajícího týdne už měsíc od chvíle, kdy po boji s vážnými zdravotními problémy zemřel oblíbený moderátor Patrik Hezucký. S odchodem manžela se nadále vyrovnává vdova Nikola, která se o své pocity neváhá dělit s fanoušky na sítích.
Česko v pátek po mrazivé epizodě zasype další sníh, avizovali to meteorologové. Upozornili však, že po přechodném oteplení bude již o víkendu následovat další prudké ochlazení. Uvedl to Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) na sociální síti X.
StarDance loni chyběla na televizních obrazovkách až do Silvestra, kdy Česká televize odvysílala sestřih z historicky prvního turné, jehož se účastnily páry z dosavadních řad taneční soutěže. Letos by se show měla do vysílání vrátit. Jedna z hlavních tváří pořadu prozradila, zda tomu tak opravdu bude.
Česko by se podle prezidenta Petra Pavla mělo připojit ke společnému evropskému prohlášení na podporu Dánska, které čelí americkému tlaku ohledně Grónska. Pavel nicméně uvedl, že zájem Washingtonu na bezpečnosti v severním Atlantiku považuje za pochopitelný.
Hodně lidí má tendenci před vstupem do nového kalendářního roku bilancovat. Například Agáta Hanychová tak úplně poprvé promluvila o osudovém zlomu ve vztahu s bývalým partnerem Jaromírem Soukupem. Našli prý totiž společnou řeč.
Česko v prosinci šokoval případ únosu školáka ve Zlínském kraji. Zásadní roli v něm sehrála dvojice občanů, která slyšela volání o pomoc a kontaktovala strážce zákona. Policie v tomto týdnu informovala, že je náležitě ocenila.
Strach si v týdnu začali fanoušci dělat o Pavla Trávníčka, když vyšlo najevo, že byl znovu hospitalizován. Dlouho však nebylo jasné, co je příčinou jeho aktuálních zdravotních problémů. Ošetřující lékař nyní odhalil pravdu.
Americký prezident Donald Trump ve středu podepsal nařízení, podle kterého mají Spojené státy americké opustit 31 agentur OSN a dalších 35 organizací, které nespadají pod OSN. Bílý dům vysvětlil, že tyto organizace fungují v rozporu s americkými národními zájmy. O nařízení informovala stanice CNBC.
Série výstrah kvůli zimnímu počasí pokračuje. Další varování vydali meteorologové pro nadcházející noc a páteční den. Očekává se sněhová nadílka i pokračování krutých nočních mrazů. Vyplývá to z informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Zmatky nastaly kolem posledního rozloučení s hercem Pavlem Nečasem, který na Silvestra náhle zemřel. Rodina se proto ve středu rozhodla definitivně vyjasnit, koho se smuteční obřad bude týkat.
Slovensko ve středu zaskočila jedna špatná zpráva. Dorota Nvotová přiznala, že bojuje s rakovinou prsu. Už dnes se má podrobit operačnímu zákroku. Fanoušky proto poprosila, aby jí drželi palce.
Pozor na změnu v počasí, která nastane v pátek, varoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) ve středu. Na problémy se musí připravit zejména řidiči. Během dopravní špičky má napadnout několik centimetrů sněhu.