Ve zpravodajství České televize se opět dějí věci. Z hlavní zpravodajské relace Události odešlo v posledních letech hned několik moderátorů. Podle nejnovějších informací se chystá odchod dalšího. Pokračovat už by neměla Barbora Kroužková. Na Kavčích horách ale zůstane.
O konci Kroužkové v Událostech informoval web aktuálně.cz, který se odvolává na zdroj obeznámený s děním na Kavčích horách. Dvaapadesátiletá moderátorka by měla v barvách veřejnoprávní televize pokračovat v jiné práci.
Sama novinářka v tuto chvíli potvrdila pouze to, že bude i nadále zaměstnankyní České televize. "Dobrý den, z ČT neodcházím, více se ale nyní k situaci vyjadřovat nebudu," řekla zmíněnému webu.
Kroužková po působení v Českém rozhlase či krátkém angažmá na Primě nastoupila do ČT v roce 2006. Uváděla například Studio 6, objevovala se v kontinuálním vysílání zpravodajské ČT24 a vedla rozhovory v pořadu Interview ČT24. Členkou týmu Událostí a Událostí, komentářů je od března 2023.
Pokud jí televize nikým nenahradí, budou se v hlavní zpravodajské relaci jako moderátoři střídat Marcela Augustová, Michal Kubal, Martin Řezníček, Jana Peroutková a Josef Kvasnička.
Z Událostí v posledních letech odešlo několik výrazných tváří ČT. Stačí si vzpomenout například na moderátorky Světlanu Witowskou, Danielu Brzobohatou (Písařovicovou), Lindu Bartošovou či moderátora Jakuba Železného.
V Česku pokračuje vlna veder s nejvyššími teplotami kolem čtyřicítky. Kromě vysokých teplot a hrozby požárů nově meteorologové varují před silnými či dokonce velmi silnými bouřkami, které budou hrozit dnes i zítra. Vyplývá to z aktuální výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Řecku se ani letos v létě nevyhýbají ničivé požáry. Své o tom ví Petr Lexa, jenž za poměrně dramatických okolností opouštěl hotel, v němž byl ubytován během dovolené v Kefalonii. Zařízení se zřejmě po jeho odchodu ocitlo v plamenech.
Dominika Mesarošová může směle připravovat svatbu, ačkoliv ani její fanoušci přesně nevědí, kdo se má stát jejím manželem. Nápovědu jim však dala Agáta Hanychová, která byla a už není kamarádkou Mesarošové.
Irové se v pondělí začali loučit s nezaměnitelným písničkářem Glenem Hansardem, jenž měl fanoušky po celém světě a dokonce i mezi prominentními osobnostmi. Po tragické smrti muzikanta se ukázalo, že jeho písně má v oblibě i jeden ze žijících amerických prezidentů.
Letní prázdniny se o uplynulém víkendu přehouply do své druhé poloviny, přičemž nový týden přinesl další vlnu veder. V dalších týdnech by se však teploty měly opět přiblížit srpnovému normálu. Srážek se ani nadále moc neočekává.
Ohnivé peklo ve Francii trápí i hollywoodské hvězdy, které tam vlastní honosná sídla. K domům Brada Pitta či George Clooneyho se podívali i čeští hasiči. Ti už několik dní pomáhají francouzským kolegům v boji s ničivým živlem.
Milan Knížák a Jiří Krampol se pohybovali každý v jiné sféře veřejného života, přesto měli něco společného. Prvně jmenovaný zemřel na den přesně rok poté, co odešel Krampol. Výtvarník a herec ale přišli do styku již mnohem dříve a přátelé se z nich zrovna nestali.
Bývalý ministr spravedlnosti Pavel Blažek by mohl kvůli bitcoinové kauze skončit na déle než šest let za mřížemi. Takový trest mu navrhla olomoucká žalobkyně, která obžalovala celkem čtyři osoby. Nejvyšší trest hrozí Tomáši Jiřikovskému.
Eva Adamczyková na letošních zimních olympijských hrách zkompletovala medailovou sbírku ze snowboardcrossu, přesto už je pro ni v životě nejdůležitější role maminky. Jakým směrem povede olympijská šampionka svého syna?
Když se v posledních dnech řešil život Karlose Vémoly, většinou se lidé zabývali okolnosti rozpadu jeho manželství. Nyní se ale zápasník rozčílil kvůli něčemu docela jinému. Jde o to, jak se zachází se lvicí Elsou, která bývala jeho domácím mazlíčkem.
Po relativně chladnějším prvním srpnovém víkendu se vrací tropická vedra. Meteorologové v pondělí varovali před nebezpečím požárů a vysokými teplotami, které budou dosahovat až 39 stupňů. Vyplývá to z výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Honza Dědek se již za několik týdnů vrátí se svou talk show na televizní obrazovky, ačkoliv to původně vypadalo, že z nich nadobro zmizí. Teď už ale opět přemýšlí nad tím, jak zaujmout co nejvíce diváků.