Česko se během posledního lednového dne rozloučilo s hudebním producentem Petrem Hannigem. Na smuteční obřad dorazilo i několik slavných lidí, ale režisér Jan Hřebejk mezi nimi nebyl. Do Hanniga si dokonce trochu rýpl, ale upozornil i na jinou věc.
"Zemřelého Petra Hanniga mám, jako většina lidí mojí generace, spojeného s kdejakými obludami, jako byl zpívající bubeník Víťa a nebo hity jako Neposlouchatelné tenisky," svěřil se Hřebejk v sobotu na sociální síti X. Zmínil však, že byl upozorněn i na jeden skvělý počin zesnulého producenta.
"Petr Hannig také aranžoval legendární skladbu Město Er, kterou nazpíval Michal Prokop s textem Josefa Kainara. Pozdější provozování sex live show a obskurní pokusy o politická angažmá se zapomenou. Tak díky za to Město," dodal režisér.
Absolvent pražské HAMU Hannig byl za minulého režimu hudebníkem a zároveň redaktorem Československého rozhlasu. K úspěchu se díky němu odrazila například mnohonásobná Zlatá slavice Lucie Bílá. "Děkuji za první krůčky, děkuji za první písničku, děkuji za vše Péťo… Budeš mi chybět," reagovala po jeho smrti na instagramu.
Hannig spolupracoval i s dalšími hudebníky a interprety, například s Vítězslavem Vávrou, Jakubem Smolíkem, Petrou Černockou, Hanou Hegerovou či Ivetou Bartošovou. Během hudební kariéry složil stovky písní.
Po přelomu milénia se začal intenzivně věnovat politice. Nejvíce na sebe upozornil kandidaturou na prezidenta v roce 2017, kdy v prvním kole získal něco málo přes půl procenta hlasů. Neúspěšně kandidoval také v senátních, sněmovních, evropských či komunálních volbách.
Příští týden má být ještě tepleji, než je zatím během prvního ryze březnového týdne. Maximální teploty budou stoupat až na 17 stupňů. Vyplývá to z aktuální předpovědi a výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Bývalý princ Andrew se vzdává další nemovitosti, kterou měl v pronájmu od královské rodiny. Upozornila na to BBC. Jde o budovu nacházející se v blízkosti jeho někdejšího sídla, které syn zesnulé královny Alžběty II. kontroverzně prodal již před více než dvaceti lety.
Meteorologická zima je už několik dní minulostí. Pokud máte dojem, že byla chladná a bohatá na srážky, odborníci vás vyvedou z omylu. Podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) byla nadprůměrně teplá a srážkově chudá.
Bývalá britská modelka Katie Price se podle prohlášení svého manžela Leeho Andrewse plánuje tento víkend vrátit do Dubaje. Její návrat do Spojených arabských emirátů se má uskutečnit i přes pokračující raketové útoky, vojenské operace a rozsáhlý chaos v letecké dopravě. Lety do oblasti jsou od minulého týdne hromadně rušeny kvůli úderům íránských raket a dronů, které zasáhly i klíčová místa v Dubaji.
Modelka a zakladatelka kosmetické značky Rhode Hailey Bieber otevřeně promluvila o své cestě k mateřství. V podcastu SHE MD devětadvacetiletá hvězda prozradila, že jí byla ještě před početím diagnostikována vrozená vada dělohy, která s sebou nese značná rizika. Hailey přiznala, že otěhotnění bylo pro ni i její lékařku velkým překvapením.
Policie již ve středu překvalifikovala případ násilného činu na Lounsku. Vážně zraněné dítě totiž podlehlo svým zraněním v nemocnici. Kriminalisté proto zahájili úkony trestního řízení pro podezření z vraždy.
Až na konci ledna konečně dospěl k rozsudku táhnoucí se spor mezi bývalými manželi Taťánou Kuchařovou a Ondřejem Brzobohatým. Od první chvíle ale nebylo jasné, že tím celá kauza skončí. Podle nejnovějších informací to naopak vypadá, že bude pokračovat.
Prezident Petr Pavel je od pondělí zpátky v pracovním režimu, v úterý dokonce přednesl projev v Poslanecké sněmovně. V minulém týdnu si však od povinností odpočinul, protože byl i s manželkou Evou na lyžích. První dáma teď ukázala fotografie ze soukromé zahraniční cesty.
Velmi smutná zpráva se ve středu objevila na instagramovém profilu jedné z nejznámějších českých zpěvaček. Monika Absolonová oznámila fanouškům, že přišla o milovaného pejska, který stál věrně po jejím boku přes třináct let.
Vážnou událostí se od úterního večera zabývají kriminalisté ze severu Čech. Na Lounsku se stal násilný čin, po němž zůstalo vážně zraněné dítě. Jedna osoba byla zadržena. Bližší informace k případu zatím nejsou k dispozici.
Policie v úterý odpoledne zasahovala na ministerstvu životního prostředí. Panovaly obavy, že podezřelý balíček, který na úřad dorazil, může obsahovat nebezpečný předmět. To se naštěstí nepotvrdilo. Šlo totiž o ptačí budku.
Českou hudební obec zasáhla v minulém týdnu smutná zpráva. Ve věku 66 let zemřel někdejší člen legendární kapely Olympic Jiří Valenta. Podle dostupných informací spáchal sebevraždu. Nejasnosti v posledních dnech panují kolem smutečního obřadu.