Velké oznámení si na první únorové pondělí přichystala Petra Kvitová. Po těhotenství a mateřských povinnostech se totiž vrací k tenisu. Na kurtech se fanouškům představí už tento měsíc, kdy se ukáže ve Spojených státech amerických.
Kvitová zničehonic oznámila comeback v pondělí prostřednictvím videa, které zveřejnila na sociálních sítích. "Doufám, že jste všichni měli dobrý start do roku 2025. Jsem tady, abych řekla nějaké vzrušující novinky. Po patnácti měsících od tenisu a narození chlapečka Petra se vracím na tenisový okruh. Tenis a soutěžení mi opravdu chyběly. Moc se na návrat těším," řekla.
Dvojnásobná wimbledonská vítězka sdělila, že se chce představit na amerických turnajích v Austinu, Indian Wells a Miami. "Nemůžu se dočkat, až uvidím všechny své přátele kolem světa," dodala tenistka.
Pondělní oznámení může být pro někoho překvapivé, protože Kvitová loni v pořadu Inkognito sdělila, že na návrat nemyslí. "Sport jako takový mi chybí, ale nechybí mi to cestování a všechno to kolem," svěřila se v televizi. "Už se ani nekoukám na tenis v televizi. Nějak to opadlo, už mám jiné starosti," dodávala.
Kvitová oznámila těhotenství a přerušení kariéry loni na Nový rok. Maminkou se stala v červenci, kdy přivedla na svět syna Petra. Otcem dítěte je Jiří Vaněk, manžel a trenér tenistky v jedné osobě.
Karlos Vémola nezažil právě nejlepší úvod roku. Nějaký čas si pobyl ve vazbě, ocitl se také v péči lékařů. Rekonvalescence po operačním zákroku pokračovala i po jeho propuštění na svobodu. Nyní už se ale věci začínají obracet k lepšímu.
Na závěr 25. her zimní olympiády se již tradičně pod pěti kruhy v zimním provedení konalo velké hokejové finále. Došlo v něm k očekávanému zámořskému souboji mezi Kanadou a USA, což se čekalo především díky účasti hráčů z kanadsko-americké NHL na těchto hrách. Celý turnaj nabídl skvělý hokej, možná ten nejlepší za posledních 12 let, a finále nezůstalo v tomto ohledu pozadu. Byl to zápas vyrovnaný natolik, že ho muselo rozhodnout až prodloužení. V něm se trefil Jack Hughes a potvrdil tak, že v tomto utkání byly Spojené státy přeci jenom o špetku lepší. Po posledním světovém šampionátu tak tedy vyhrávají i olympiádu a potvrzují svoji nadvládu nad světovým hokejem.
Britská vláda uvažuje o odstranění bývalého prince Andrewa z linie nástupnictví na trůn, aby se za žádných okolností nemohl stát králem. Ministr obrany Luke Pollard řekl, že je správné to udělat, a to bez ohledu na závěry probíhajícího policejního vyšetřování.
Bratislava v pondělí zastaví dodávky elektřiny na Ukrajinu, pokud ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj neobnoví dodávky ropy na Slovensko. Na sociální síti to oznámil slovenský premiér Robert Fico (Smer-SD).
V českém šoubyznyse se letos budou slavit kulatiny několika výrazných osobností. Jednou z nich je Dáda Patrasová, o které se naposledy psalo, když marodila s chřipkou. Nyní se o manželce zmínil Felix Slováček. Co prozradil?
Druhým dnem v řadě varují meteorologové před ledovkou a vzestupem vodních hladin. Nová výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) upravuje předchozí, když rozšiřuje oblast varování před povodňovými jevy.
Středočeští kriminalisté od pátečního večera vyšetřují konflikt mezi dvěma muži v Rudné u Prahy. Zatímco cizinec skončil v jedné z pražských nemocnic, druhého muže zadrželi policisté a podezřívají ho z pokusu o vraždu.
Největší událostí týdne v českém šoubyznyse je nepochybně rozvod Ornelly Koktové s manželem Pepou. Vzápětí po oznámení se vyrojily spekulace, že se manželství rozpadlo jen naoko. Podnikatel nyní odhalil pravdu.
Americký prezident Donald Trump reaguje na rozhodnutí Nejvyššího soudu a zvyšuje globální cla, která jsou podle jeho názoru právně v pořádku, na úroveň 15 procent. Trump to oznámil v sobotu na své sociální síti Truth Social.
Počasí v Česku se otepluje již v současnosti a relativně teplo má být i během příštího víkendu na přelomu února a března. Nejvyšší teploty dokonce překročí 15 stupňů, vyplývá z výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Jaromír Soukup se v podnikání vyrovnává s nelehkou situací, kterou mu nejde závidět. Nedávno se objevily informace o milionových dluzích za nájem. Nyní to ale vypadá, že známý podnikatel projevil jistou vůli problémy řešit.
Češi se v sobotu odpoledne sešli na Staroměstském náměstí, aby krátce před čtvrtým výročím začátku války na Ukrajině vyjádřili podporu napadené zemi. Akci podpořil svou účastí i prezident Petr Pavel.