Počasí do konce října. Teploty nekompromisně poletí dolů

Počasí, ilustrační fotografie.
Počasí, ilustrační fotografie., foto: Pixabay
Marek Novotný DNES 05:00
Sdílej:

O dalších šest stupňů klesnou nejvyšší denní teploty do konce října, vyplývá z nejnovějšího měsíčního výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Na začátku listopadu už se budou maxima držet pod 10 stupni. 

Po čtyřech týdnech jako na houpačce s teplotami pod průměrem, kolem průměru i nad průměrem se v tomto a dalších třech týdnech do 2. listopadu očekává teplotně i srážkově průměrné počasí, vyplývá z nejnovějšího výhledu. 

Nejteplejší má být probíhající týden, po kterém budou teploty zvolna klesat. "Týdenní průměry nejnižších nočních teplot očekáváme v prvním týdnu předpovědi (6.-12.10.) kolem 7 °C, ve druhém a třetím týdnu (13.-26.10.) kolem 4 °C, ve čtvrtém týdnu předpovědi (27.10.-2.11.) kolem 2 °C," uvedli meteorologové.

"Týdenní průměry nejvyšších denních teplot očekáváme v prvním týdnu předpovědi (6.-12.10.) kolem 14 °C, ve druhém a třetím týdnu (13.-26.10.) kolem 11 °C, ve čtvrtém týdnu (27.10.-2.11.) kolem 8 °C," sdělili.

Co se týká srážkových úhrnů, ty se mají během jednotlivých týdnů držet kolem dlouhodobého průměru. Čeká se, že třetí týden bude spíš slabě nad dlouhodobým průměrem. 

Stalo se