Začal poslední únorový pracovní týden, který se většinu času ponese v duchu relativně teplého počasí na poměry závěru druhého kalendářního měsíce. Už před prvním březnovým víkendem se však ochladí, vyplývá z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Přes střední Evropu bude během pracovního týdne postupovat brázda nízkého tlaku vzduchu. Od pátku se pak Česko dostane pod vliv tlakové výše, kolem které bude nad naše území proudit nejprve chladný a vlhký vzduch a posléze teplejší vzduch.
Od úterý do čtvrtka budou denní maxima dosahovat dvouciferných hodnot. Dnes to bude až 11 °C, zítra a pozítří o stupeň méně. Nejchladnějším dnem pracovního týdne bude pátek, kdy nejvyšší teploty dosáhnou jen 6 °C. Na západě území bude chladněji už ve čtvrtek.
Předpověď na úterý:
Zataženo až oblačno, na severovýchodě ránoMoravě a ve Slezsku zpočátku i polojasno. Zpočátku ojediněle mlhy, i mrznoucí. Na severozápadě Čech ojediněle slabý déšť, později odpoledne a večer v severozápadní polovině Čech občasný déšť nebo mrholení. Nejvyšší denní teploty 6 až 11 °C, na severu a severozápadě Čech a na západě Moravy místy kolem 4 °C, v 1000 m na horách kolem 4 °C, na Šumavě kolem 7 °C. Mírný vítr z jižních směrů 2 až 6 m/s, v západní polovině Čech vítr slabý proměnlivý do 4 m/s.
Předpověď na středu:
Zataženo až oblačno, zpočátku i mlhavo, místy občasný déšť nebo přeháňky, od západu postupně nad 900 m srážky sněhové. Nejnižší noční teploty 5 až 1 °C. Nejvyšší denní teploty 5 až 10 °C. Slabý jižní až jihovýchodní vítr 1 až 4 m/s, během dne postupně západní až severozápadní, v Čechách přechodně až mírný 2 až 6 m/s.
Předpověď na čtvrtek:
Zataženo až oblačno, od západu v Čechách přechodně až polojasno. Ojediněle, na východě místy občasný déšť nebo přeháňky, nad 700 m srážky smíšené nebo sněhové. Ráno ojediněle mlhy i mrznoucí. Nejnižší noční teploty +2 až -2 °C. Nejvyšší denní teploty 6 až 10 °C, na západě 3 až 6 °C. Slabý proměnlivý, v Čechách přechodně mírný jihozápadní až západní vítr 2 až 6 m/s.
Předpověď na pátek:
Oblačno až polojasno, ráno ojediněle mrznoucí mlhy. Ojediněle, v Čechách postupně místy přeháňky, nad 500 m většinou sněhové. Na východě zpočátku až zataženo, místy déšť, nad 700 m sněžení. Nejnižší noční teploty +1 až -3 °C. Nejvyšší denní teploty 2 až 6 °C, na jižní Moravě až 8 °C. Slabý, přes den mírný západní až severozápadní vítr 2 až 6 m/s.
Český šoubyznys se připravuje na jedno velké dubnové jubileum. Lucie Bílá oslaví kulaté 60. narozeniny, přípravy už jsou v plném proudu. Například vznikají speciální známky. Do oběhu se dostanou na začátku příštího měsíce.
Policie vznesla obvinění v případu vraždy dítěte v Praze. Podezřelému muži, který byl s obětí v rodinném vztahu, hrozí až výjimečný trest. Policisté žádají o vzetí obviněného do vazby.
Michaela Saláková na tento březnový týden jen tak nezapomene. Velmi se totiž strachovala o svého tatínka, který se ztratil v zahraničí. Dokonce se ukázalo, že ho našli v jiné evropské zemi než byla ta, kam měl namířeno.
Hasiči ve čtvrtek vyjížděli k požáru jedné ze známých pražských divadelních scén. Vzplála opona, několik stovek lidí muselo být evakuováno. Nejméně pět osob zároveň skončilo v péči zdravotníků.
Cesty Jitky Boho a Lukáše Langmajera se rozešly, ale osudy bývalých partnerů se v poslední době hodně řeší. V uplynulých dnech byl velkým tématem návrat herce k manželce. Co tomu říká modelka?
Počasí v Česku se mění před očima. Meteorologové i ve čtvrtek varují, tentokrát před silným větrem. V nárazech bude dosahovat rychlosti až 70 kilometrů za hodinu. Výstraha před novou sněhovou pokrývkou v oblasti Beskyd zůstává beze změny.
Slovensko smutní, protože tamní televizní scénu zasáhla tragická zpráva. Ve věku pouhých 45 let náhle zemřela známá moderátorka Martina Veselovská. K úmrtí došlo během uplynulého víkendu.
Taťána Kuchařová se do právních bitev pustila se vší vervou. Po žalobě ze strany bývalého manžela Ondřeje Gregora Brzobohatého se sama pustila do sporu s mužem, který s ní spolupracoval na poli PR. Modelka po dotyčném požaduje nemalou částku.
Nové informace se objevily o podezřelých v případu pátečního požáru v Pardubicích. Policie v úterý informovala o zadržení trojice osob, z nichž dvěma, které se nacházejí v Česku, byla soudem potvrzena vazba. První detaily se objevují i o ženě zadržené na Slovensku.
Pětatřicetiletá Ivanna Lisette Ortizová, která čelí obvinění ze střelby na dům zpěvačky Rihanny, ve středu 25. března před soudem prohlásila, že je nevinná. Žena z Floridy je obžalována z několika závažných trestných činů, včetně pokusu o vraždu. Incident se odehrál 8. března u sídla v Beverly Hills, které popová hvězda sdílí se svým partnerem A$AP Rockym a jejich třemi dětmi.
Americký komik a herec Bill Cosby byl v občanskoprávním sporu shledán vinným ze zdrogování a znásilnění bývalé servírky Donny Motsinger. Rozsudek přichází neuvěřitelných 54 let po incidentu, který se odehrál v roce 1972. Porota v Santa Monice po třídenním jednání nařídila osmaosmdesátiletému Cosbymu zaplatit oběti odškodné ve výši přesahující 19 milionů dolarů.
Vztah Kelly Osbourne a hudebníka Sida Wilsona ze skupiny Slipknot je u konce. Dvojice, která se zasnoubila teprve před několika měsíci, se rozhodla jít vlastní cestou. Jedenatřicetiletá Kelly nyní na sociálních sítích sdílela tajuplný citát o odpuštění, který mnohé napovídá o důvodech tohoto nečekaného rozchodu.