Počasí na začátku dubna. Trend bude jasný, naznačuje předpověď

Jarní počasí
Jarní počasí, foto: Michael Zelinka / INCORP images
Marek Novotný 27. března 2025 13:21
Sdílej:

Příští týden už začne duben, v jehož úvodu se bude den ode dne oteplovat. V závěru pracovního týdne by už maximální teploty měly atakovat dvacítku. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). 

Přes Česko v neděli přejde od severozápadu frontální systém, za kterým bude proudit chladnější vzduch od severu. Během příštího týdne pak bude počasí ovlivňovat okraj tlakové výše, která bude mít střed nad západní Evropou a později nad Britskými ostrovy.

Předpověď na příští týden naznačuje, že se bude postupně oteplovat. Zatímco pondělní maxima dosáhnou maximálně 12 °C, na konci pracovního týdne už budou atakovat dvacítku. Má se také s blížícím se prvním dubnovým víkendem vyjasňovat. 

Předpověď na pondělí:

Proměnlivá, převážně velká oblačnost, místy, na horách na severu četnější přeháňky, nad 800 m, přechodně i níže smíšené nebo sněhové. K večeru ubývání srážek. Nejnižší noční teploty 6 až 2 °C. Nejvyšší denní teploty 7 až 12 °C. Mírný, přechodně až čerstvý severozápadní vítr 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s bude k večeru slábnout.

Předpověď na úterý:

Oblačno, místy, zejména ve východní polovině území přeháňky, nad 900 m smíšené nebo sněhové. K večeru ustávání srážek a ubývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty 5 až 1 °C, při zmenšené oblačnosti hlavně v západní polovině Čech až -2 °C. Nejvyšší denní teploty 10 až 15 °C. Mírný severní až severovýchodní vítr 2 až 6 m/s bude k večeru slábnout.

Vyhlídka počasí od středy do pátku:

Jasno až polojasno, ráno ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 6 až 1 °C, zpočátku při uklidnění větru až -2 °C. Nejvyšší denní teploty 12 až 16 °C, postupně 15 až 19 °C.

Témata:
Stalo se
Světové celebrity
Kseniya Alexandrova

Zemřela finalistka Miss Universe, třicetiletá modelka Kseniya Alexandrova

Třicetiletá bývalá ruská královna krásy Kseniya Alexandrova zemřela v nemocnici na následky vážných poranění mozku. Zranění utrpěla při autonehodě na začátku července. Vůz, ve kterém cestovala na sedadle spolujezdce se svým manželem, se střetl s losem, který jim skočil do cesty.

Světové celebrity
Selena Gomez

Trefa do černého. Nový produkt Seleny Gomez je skoro vyprodaný

Fanoušci zpěvačky Seleny Gomezové, která se proslavila hitem „Come and get it“, by si měli pospíšit. Její značka Rare Beauty přišla se svou první vůní, a už nyní se její limitované sady rychle vyprodávají.

Světové celebrity
Princ Andrew

Expartnerka prince Andrewa se rozhodla konkurovat Gwyneth Paltrow

Bývalá partnerka prince Andrewa, herečka a fotografka Koo Stark, se plánuje stát wellness guru a konkurovat tak Gwyneth Paltrow. Požádala o registraci své značky u Úřadu pro duševní vlastnictví ve Spojeném království, pod kterou chce prodávat různé produkty a služby od krystaloterapie přes tarotové karty až po kosmetiku.

Světové celebrity
Justin a Hailey Bieberovi

Drama u Bieberových: Hailey Justina špatně zvládá

Modelka a podnikatelka Hailey Bieber se na sociálních sítích svěřila s tím, že ji v posledních týdnech trápí zdravotní komplikace, které připisuje nadměrnému stresu. Dle jejích slov se u ní opět projevilo chronické kožní onemocnění – periorální dermatitida – a to v souvislosti s napjatou situací okolo finančních potíží jejího manžela Justina Biebera.