Počasí se bude do konce týdne výrazně oteplovat. Podle ČHMÚ.cz naměříme ke konci týdne v maximech až 17 stupňů.
Předpověď na středu:
Jasno. Nejnižší noční teploty -2 až -7 °C, v údolích ojediněle kolem -9 °C. Nejvyšší denní teploty 6 až 11 °C. Slabý proměnlivý, ve východní polovině území místy mírný vítr z jižních směrů 2 až 6 m/s.
Předpověď na čtvrtek:
Jasno, večer místy až polojasno. Nejnižší noční teploty 0 až -4 °C, v údolích ojediněle kolem -7 °C. Nejvyšší denní teploty 8 až 12 °C, v Čechách místy kolem 14 °C. Slabý proměnlivý, ve východní polovině území místy mírný vítr z jižních směrů 2 až 6 m/s.
Předpověď na pátek:
Polojasno až jasno, ráno ojediněle mlhy, i mrznoucí. Nejnižší noční teploty +2 až -2 °C. Nejvyšší denní teploty 11 až 15 °C, v Čechách až 17 °C. Slabý proměnlivý nebo jihovýchodní vítr 1 až 4 m/s.
Předpověď na sobotu:
Zpočátku polojasno až jasno. Postupně od jihozápadu přibývání oblačnosti, později na východě místy občasný déšť. Nejnižší noční teploty 5 až 1 °C, při uklidnění větru až -1 °C. Nejvyšší denní teploty 10 až 15 °C. Slabý, postupně mírný jihovýchodní až východní vítr 3 až 7 m/s.
Předpověď na neděli:
Oblačno, přechodně i zataženo. Místy občas déšť. Nejnižší noční teploty 9 až 4 °C. Nejvyšší denní teploty 13 až 17 °C.
Česko zasáhla v úvodu probíhajícího týdne jedna smutná zpráva. Ve věku 75 let zemřel uznávaný psychiatr Cyril Höschl, který stál u vzniku Národního ústavu duševního zdraví (NÚDZ) ve středočeských Klecanech. Blízcí se s Höschlem rozloučí ještě tento týden.
Dnešní herci mají zdánlivě nekonečné možnosti. Točí se stále více nejrůznějších televizních projektů, nadále vznikají i nové filmy. Zdrojem peněz ale mohou být i sociální sítě. Své o tom ví Veronika Arichteva, která upřímně přiznala, co ji momentálně živí.
Počasí nepřinese do konce týdne pouze bouřky. Podle ČHMÚ.cz hrozí i déšť a o víkendu dokonce i mrazíky.
Vatikán se připravuje na mimořádnou událost – poslední rozloučení s papežem Františkem, které proběhne v sobotu 26. dubna 2025 na Svatopetrském náměstí. Pohřeb bude veden děkanem kardinálského kolegia, přičemž ceremoniál se bude lišit od předchozích papežských pohřbů. Na akci přijedou státníci, monarchové i představitelé církve z celého světa.
Meghan Markle, vévodkyně ze Sussexu, sdílela na Instagramu roztomilé velikonoční video, na kterém sleduje, jak kachna s mláďaty přechází cestu poblíž jejího domu v Montecitu.
Česko ve čtvrtek opět zasáhnou bouřky, které mají být silné a doprovázené přívalovým deštěm, varovali meteorologové. Zároveň podotkli, že zítřejší bouřky budou jiné než ty pondělní. Důležitým faktorem bude střih větru.
Jakub Štáfek se v těchto dnech snaží dostat lidi do kina na svůj nový film z fotbalového prostředí. V Ostravě ale na stadionu poněkud narazil. Fanoušci místního Baníku mu připravili pořádně ostré přivítání.
Naštěstí jen desítky zraněných si vyžádalo středeční zemětřesení v největším tureckém městě Istanbulu. Mělo sílu přes šest stupňů a epicentrum v Marmarském moři. Událost se obešla i bez výraznějších materiálních škod.
Nejmladší z osob v přímé následnické linii britského trůnu slaví narozeniny. Princi Louisovi, mladšímu synovi prince Williama a vnukovi krále Karla III., je od středy sedm let. Britové se při té příležitosti dočkali nejnovějšího snímku malého prince a jistě je všechny zaujalo, jak vypadá jeho chrup.
Eva Burešová slovenskou obdobu StarDance nevyhraje. Její pouť televizní taneční show, která přinesla zajímavé momenty i mimo parket a zorné pole kamer, je totiž u konce. Jakými slovy se česká herečka a zpěvačka rozloučila?
Jaromír Soukup se o uplynulém víkendu měl postavit do ringu, ale blíže nespecifikované osobní důvody mu v tom zabránily. Organizace Fight Night Challenge k tomu uvedla, že zápas by měl proběhnout na jejím příštím turnaji. Jiná organizace pak tvrdí, že Soukup má znovu zápasit i pod její hlavičkou.
Tisíce věřících dnes zaplnily Svatopetrské náměstí, aby se naposledy rozloučily s papežem Františkem. V tichosti, přerušované jen zpěvem liturgických hymnů a zvukem zvonů baziliky sv. Petra, dorazil papežův pohřební průvod z jeho rezidence v Domě sv. Marty až na prostranství před nejvýznamnějším katolickým chrámem.