Počasí v Česku se až do prvního lednového víkendu neobejde bez výstrah. Varování meteorologů začne platit během silvestrovského dopoledne. Dnes a v dalších dvou dnech hrozí vydatné sněžení, sněhové jazyky či závěje i silný vítr.
Varování meteorologů bude platit od středečních 11 hodin do páteční 22. hodiny. Očekává se, že do čtvrtečního rána napadne na severozápadě a severu Čech a na severozápadním návětří Českomoravské vrchoviny až osm centimetrů nového sněhu. Na horách to může být až 15 centimetrů.
Ve vyšších polohách a na horách se budou až do pátečního večera tvořit sněhové jazyky či závěje. Od čtvrtečního dopoledne navíc zesílí vítr. Ve střední a západní části Čech, na severu Moravy a ve Slezsku bude v nárazech dosahovat rychlosti až 70 kilometrů za hodinu.
Předpověď na středu
Zpočátku oblačno až polojasno, ojediněle sněhové přeháňky. Během dne od severozápadu zataženo s občasným sněžením nebo sněhovými přeháňkami, v severozápadní polovině Čech později pod 300 m i srážky smíšené. Na horách trvalejší sněžení. Nejvyšší teploty -2 až +2 °C, budou dosaženy až večer, v 1000 m na horách kolem -6 °C, v Krušných horách kolem -3 °C. Mírný západní vítr 3 až 7 m/s, zpočátku místy ve východní polovině území, později v jihozápadní polovině území vítr čerstvý 5 až 9 m/s s nárazy kolem 15 m/s (55 km/h).
Komentář meteorologa:
Odpoledne a večer od vyšších poloh místy tvorba sněhových jazyků, na horách i závějí.
Předpověď na čtvrtek
Zataženo až oblačno, místy přechodně polojasno. Zpočátku na většině území, během dne postupně jen ojediněle sněžení nebo sněhové přeháňky, pod 300 m přechodně i srážky smíšené.Nejnižší noční teploty 0 až -4 °C, při zmenšené oblačnosti a slabším větru kolem -6 °C. Nejvyšší denní teploty -2 až +2 °C. Mírný západní, postupně jihozápadní vítr 2 až 6 m/s. V Čechách a ve Slezsku bude během dne místy zesilovat na čerstvý 5 až 9 m/s s nárazy 15 až 20 m/s (55 až 70 km/h)
Komentář meteorologa:
Zejména od vyšších poloh místy tvorba sněhových jazyků, na horách i závějí.
Předpověď na pátek
Oblačno až zataženo, na horách místy, jinde jen ojediněle sněhové přeháňky nebo občasné sněžení, pod 300 m i srážky smíšené. Nejnižší noční teploty 0 až -4 °C. Nejvyšší denní teploty -1 až +3 °C. V Čechách a ve Slezsku čerstvý jihozápadní vítr 5 až 9 m/s, zpočátku s nárazy 15 až 20 m/s (55 až 70 km/h), bude večer slábnout. Na Moravě po celý den vítr mírný.
Komentář meteorologa:
Zejména od vyšších poloh tvorba sněhových jazyků, na horách i závějí.
Valentýn je za námi. I proto si zřejmě současná partnerka herce a komika Štěpána Kozuba řekla, že se k němu konečně veřejně přihlásí. Učinila tak prostřednictvím instagramového příspěvku, který obsahuje dojemné vyznání lásky.
Slovensko eviduje první útok medvěda na člověka v letošním roce. K události došlo o víkendu nedaleko Ružomberoku. Šelma nepřežila, jeden z napadené dvojice mužů ji v sebeobraně zastřelil. Druhý člověk utrpěl zranění a skončil v nemocnici. O případu informovala TV JOJ.
StarDance se na televizní obrazovky vrátí až na podzim, ale už v únoru je potvrzena jedna důležitá změna ve složení poroty. Česká televize ve čtvrtek v reakci na spekulace oznámila návrat Zdeňka Chlopčíka.
Novým kandidátem hnutí Motoristé sobě na funkci ministra životního prostředí se stal poslanec Igor Červený. Tuto informaci potvrdil v pondělí po vládním jednání premiér Andrej Babiš s tím, že příslušný návrh již odeslal prezidentu Petru Pavlovi. Předseda vlády zároveň ocenil konstruktivní přístup Motoristů k řešení personální otázky, která v posledních dnech zatěžovala vztahy mezi kabinetem a Hradem.
Sníh na řadě míst zasypal Česko již v uplynulých hodinách, ale ještě to není konečná. Vyplývá to z nejnovější výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Místy může napadnout dalších až 10 centimetrů sněhu.
Český hokej v neděli bojoval o větší naději na úspěch na olympijských hrách, ale nebylo to všechno. Už 54 let připadají na 15. února narozeniny jedné hokejové legendy. Jaromír Jágr je od včera zase o rok starší, přesto stále nepověsil brusle na hřebík.
Českou hudební obec zasáhla o uplynulém únorovém víkendu smutná zpráva. Ve věku 72 let zemřel Pavel Klikar, zakladatel Originálního pražského synkopického orchestru či souboru Musica Antiqua Praha.
Možná si ještě vzpomenete, že podnikateli Leonu Tsoukernikovi, jenž je známý i díky vřelým vztahům s českými celebritami, šlo loni o život. Incidentem, který to zapříčinil, se zabývala policie. A podle nejnovějších informací dospěla k obvinění dvou osob.
Princezny Beatrice a Eugenie se ocitly v nezáviděníhodné situaci kvůli novým odhalením v kauze Jeffreyho Epsteina. Přestože samy nebyly z ničeho obviněny, jména dcer prince Andrewa a Sarah Fergusonové figurují v uniklých e-mailech mezi jejich rodiči a usvědčeným pedofilem. Tato spojitost nyní začíná negativně ovlivňovat jejich společenský život a postavení.
Jeremy Clarkson čelí žalobě po vážném úrazu, který se stal v areálu jeho hospody The Farmer's Dog. Osmašedesátiletá babička Elizabeth Palmby si při návštěvě podniku v Cotswoldu zlomila žebra a utrpěla hlubokou řeznou ránu na ruce. Zranění jí způsobily ostré kovové kryty v prostoru parkoviště, které měly zakrývat kaluže.
Hvězda NFL Travis Kelce o letošním svátku svatého Valentýna pobavil fanoušky odvážným vzkazem, který přímo odkazuje na pikantní text písně jeho snoubenky Taylor Swift.
Vévoda a vévodkyně ze Sussexu si nenechali ujít oslavu svátku zamilovaných a vyrazili na romantickou večeři o den dříve. V pátek 13. února byli princ Harry a Meghan Markle spatřeni v jedné ze svých nejoblíbenějších restaurací, v luxusním podniku Funke v Beverly Hills. Podle fotografií, které se podařilo získat, zvolil pár pro tento večer ležérní, ale stylové oblečení.