Zimní počasí způsobilo na začátku posledního listopadového týdne problémy v dopravě. Česko totiž zasypal sníh, pro některá místa navíc platí i výstraha před ledovkou. Komplikace nastaly v automobilové či železniční dopravě.
"Srážkové pásmo postupující od západu přes naše území přineslo nebo přináší sněžení z pohledu komplikací na silnicích snad v nejméně vhodný čas," uvedli meteorologové po šesté hodině na sociální síti X.
Na většině míst napadly maximálně dva centimetry sněhu, přesto jsou z nížin hlášeny potíže v dopravě. "Nejvíce sněhu mimo horské oblasti zatím napadlo na severozápadě území, i kolem 5 cm. Absolutně nejvyšší úhrny zaznamenáváme na Šumavě, a to až kolem 10 cm," sdělil hydrometeorologický ústav.
Policie informovala o problémech například ve Zlínském kraji, kde byly mnohé silnice po šesté hodině nesjízdné kvůli ledu a sněhu. Oboustranně musela být kvůli uvízlému kamionu uzavřena silnice I/50, páteřní komunikace vedoucí na Slovensko.
Komplikace v dopravě nastaly i v hlavním městě a jeho okolí. "Od rána komplikuje dopravu v Praze i Středočeském kraji sníh. Problémy jsou hlavně na severu a východě. V Praze nejezdí autobusy na Suchdol," sdělila Pražská integrovaná doprava (PID). Kvůli zamrzlým výhybkám také nejezdí vlaky mezi Smíchovem a Radotínem.
Pro tuto chvíli zůstává v platnosti výstraha meteorologů před ledovkou na jihovýchodě Čech, kterou hydrometeorologický ústav vydal již v neděli.
Bývalý princ Andrew se vzdává další nemovitosti, kterou měl v pronájmu od královské rodiny. Upozornila na to BBC. Jde o budovu nacházející se v blízkosti jeho někdejšího sídla, které syn zesnulé královny Alžběty II. kontroverzně prodal již před více než dvaceti lety.
Meteorologická zima je už několik dní minulostí. Pokud máte dojem, že byla chladná a bohatá na srážky, odborníci vás vyvedou z omylu. Podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) byla nadprůměrně teplá a srážkově chudá.
Bývalá britská modelka Katie Price se podle prohlášení svého manžela Leeho Andrewse plánuje tento víkend vrátit do Dubaje. Její návrat do Spojených arabských emirátů se má uskutečnit i přes pokračující raketové útoky, vojenské operace a rozsáhlý chaos v letecké dopravě. Lety do oblasti jsou od minulého týdne hromadně rušeny kvůli úderům íránských raket a dronů, které zasáhly i klíčová místa v Dubaji.
Modelka a zakladatelka kosmetické značky Rhode Hailey Bieber otevřeně promluvila o své cestě k mateřství. V podcastu SHE MD devětadvacetiletá hvězda prozradila, že jí byla ještě před početím diagnostikována vrozená vada dělohy, která s sebou nese značná rizika. Hailey přiznala, že otěhotnění bylo pro ni i její lékařku velkým překvapením.
Policie již ve středu překvalifikovala případ násilného činu na Lounsku. Vážně zraněné dítě totiž podlehlo svým zraněním v nemocnici. Kriminalisté proto zahájili úkony trestního řízení pro podezření z vraždy.
Až na konci ledna konečně dospěl k rozsudku táhnoucí se spor mezi bývalými manželi Taťánou Kuchařovou a Ondřejem Brzobohatým. Od první chvíle ale nebylo jasné, že tím celá kauza skončí. Podle nejnovějších informací to naopak vypadá, že bude pokračovat.
Prezident Petr Pavel je od pondělí zpátky v pracovním režimu, v úterý dokonce přednesl projev v Poslanecké sněmovně. V minulém týdnu si však od povinností odpočinul, protože byl i s manželkou Evou na lyžích. První dáma teď ukázala fotografie ze soukromé zahraniční cesty.
Velmi smutná zpráva se ve středu objevila na instagramovém profilu jedné z nejznámějších českých zpěvaček. Monika Absolonová oznámila fanouškům, že přišla o milovaného pejska, který stál věrně po jejím boku přes třináct let.
Vážnou událostí se od úterního večera zabývají kriminalisté ze severu Čech. Na Lounsku se stal násilný čin, po němž zůstalo vážně zraněné dítě. Jedna osoba byla zadržena. Bližší informace k případu zatím nejsou k dispozici.
Policie v úterý odpoledne zasahovala na ministerstvu životního prostředí. Panovaly obavy, že podezřelý balíček, který na úřad dorazil, může obsahovat nebezpečný předmět. To se naštěstí nepotvrdilo. Šlo totiž o ptačí budku.
Českou hudební obec zasáhla v minulém týdnu smutná zpráva. Ve věku 66 let zemřel někdejší člen legendární kapely Olympic Jiří Valenta. Podle dostupných informací spáchal sebevraždu. Nejasnosti v posledních dnech panují kolem smutečního obřadu.
Katie Price v exkluzivním rozhovoru pro deník The Sun poprvé promluvila o svém nedávném sňatku s podnikatelem Lee Andrewsem. Sedmačtyřicetiletá hvězda trvá na tom, že její nový manžel není žádný podvodník, přestože se kolem jeho minulosti a financí objevila řada pochybností. Pár se vzal v Dubaji v lednu 2026, pouhých deset dní po svém prvním seznámení.