Z Česka až do zámoří se dostala smutná zpráva o tragickém úmrtí bývalého hokejisty Tomáše Kloučka na sjezdovce ve Špindlerově Mlýně. V jedné z nejslavnějších hokejových hal Madison Square Garden proběhl dojemný ceremoniál k uctění památky českého obránce.
V Madison Square Garden hrají New York Rangers, jeden ze zámořských týmů, v jehož dresu se Klouček objevil. Na kostce se proto objevila jeho fotka v dresu Rangers společně se jménem a roky narození a úmrtí. Video z dojemného ceremoniálu se objevilo na sociálních sítích.
O Kloučkově úmrtí mezi prvními informoval třinecký hokejový klub. "Zasáhla nás smutná zpráva, po tragické nehodě zemřel Tomáš Klouček. Za Oceláře odehrál řízný obránce celkem 90 zápasů. Rodině a nejbližším přejeme hodně sil," uvedli Oceláři v pondělí na sociální síti X.
Informace o tragické lyžařské nehodě ve Špindlu se objevily již v neděli. Zesnulý lyžař podle dostupných informací narazil do rozvaděče elektřiny na kraji sjezdovky. Přivolaní záchranáři nedokázali pomoci, ačkoliv měl lyžař helmu a sloupek byl v měkkém materiálu.
Jak informoval Blesk, šestatřicetiletá vdova Bára potvrdila, že při incidentu přišel o život její manžel. "Nedokážu ani slovy popsat tu neuvěřitelnou bolest, kterou v sobě teď mám. Včera nás po tragické nehodě navždy opustil můj muž, můj vesmír, moje láska, táta našich dětí, ale i váš kamarád Tomáš Klouček. Měl vás kolem sebe spousty a zasloužíte si to vědět," napsala na instagramu.
Klouček si během kariéry, která skončila v roce 2017 po posledním angažmá ve Francii, zahrál i v zámořské NHL za New York Rangers, Nashville Predators a Atlanta Thrashers. V Česku nastupoval za Liberec, Třinec, Zlín nebo Kladno.
Čas letí a letní prázdniny se pomalu chýlí ke konci. Děti už přespříští týden usednou zpátky do lavic, přestože počasí je bude lákat k pobytu venku. Naznačuje to alespoň aktuální měsíční výhled Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Policie se v úterý poprvé obsáhleji vyjádřila k případu pondělní vraždy seniorky na Kolínsku. Případ začal pro strážce zákona dopravní nehodou, kdy za volantem auta seděl cizinec, jemuž ale nepatřilo. Kriminalisté nyní zjišťují, zdali je dotyčný pachatelem násilného trestného činu.
Je to šest let, co se Libor Bouček potřetí oženil. Vzal si současnou manželku Gabrielu, která mu v uplynulých letech přivedla na svět dva potomky. Moderátor je za společně strávené roky vděčný, což dal najevo psaním, kterým dojal fanoušky.
Americký prezident Donald Trump připustil, že jeho ruský protějšek Vladimir Putin možná nestojí o uzavření dohody, která by zastavila boje na Ukrajině. Rusové už se ostatně ošívají, když je řeč o formátu případného jednání s Ukrajinci v čele s jejich prezidentem Volodymyrem Zelenským.
Baby boom v českém šoubyznyse pokračuje i na konci letních prázdnin. Veronika Khek Kubařová ve středu odhalila, že je už několik dní maminkou novorozeného syna. Gratulace se k sympatické herečce jen hrnou.
Kupovali jste v posledních dnech uzená kuřecí stehna? Pokud ano, pak byste měli zkontrolovat, zdali nejde o vadnou šarži od firmy Vodňanská drůbež. Ve výrobku byly zjištěny bakterie Listeria monocytogenes, které mohou způsobit onemocnění.
V případu předloňské smrti populárního herce Matthewa Perryho nastává další zvrat. Žena, která je jednou z pětice obviněných, souhlasila s přiznáním viny. Informoval o tom web DW. Perry, jehož celosvětově proslavil sitcom Přátelé, zemřel předloni na podzim.
Podle premiéra Petra Fialy (ODS) je kromě bezpečnostních záruk pro Ukrajinu nutné pracovat i na dalších protiruských sankcích pro případ, že Moskva nebude chtít válku ukončit. Fiala to uvedl na sociální síti po pondělních jednáních v Bílém domě.
Tropické teploty si dnes podle ČHMÚ.cz užijeme tento týden naposledy. Ve zbylých dnech mohou denní maxima klesnout i po 20 stupňů.
Díky virálnímu videu na TikToku se na internetu znovu objevil roztomilý moment mezi princeznou Kate a princem Williamem, který se odehrál před více než deseti lety. V dubnu 2014 navštívili manželé, tehdy ještě vévoda a vévodkyně z Cambridge, Austrálii a Nový Zéland. Během jejich pobytu na Novém Zélandu se utkali v závodě lodí v přístavu v Aucklandu.
Hollywoodská legenda Tom Hanks přiznal, že jeho vůbec nejoblíbenějším filmem je kultovní sci-fi snímek 2001: Vesmírná odysea. Herec prozradil, že se na film, který vznikl před více než padesáti lety, dívá stále dvakrát ročně.
Záhadou je pro fanoušky zdravotní stav Sary Sandevy, která během prázdnin odřekla účast ve dvou divadelních představeních na letních scénách. Nikdy jsme se ale nedozvěděli, co přesně jí je. Nyní se herečka a partnerka Jakuba Prachaře alespoň konečně ukázala.