Podivuhodný příběh konce jednoho zájezdu. Češi se v Egyptě ohřáli déle, než chtěli

Ilustrační foto
Ilustrační foto, foto: Pixabay
Marek Novotný DNES 16:14
Sdílej:

Českým turistům, kteří vyrazili na přelomu února a března do Egypta, se o uplynulém víkendu pořádně zkomplikoval návrat do rodné země. Důvodem byly potíže s letadlem, na jehož palubu sice lidé dvakrát nastoupili, ale museli ho opustit. 

Přibližně 190 českých turistů cestovní kancelář Blue Style se z egyptského Marsá Alam mělo vrátit již v sobotu večer, ale stroj charterové společnosti Express Airlines nevzlétl. Situaci popsala jedna z cestujících pro web novinky.cz. 

"Nástup do letadla proběhl pouze s půlhodinovým zpožděním. Poté jsme seděli v letadle dvě hodiny, bez informací, co se děje," vysvětlila s tím, že nakonec museli turisté letadlo opustit a zamířili do bezcelní zóny. Nakonec je cestovka poslala na hotel, který zařídila. 

V neděli v šest ráno byli účastníci zájezdu po pouhých pár hodinách spánku probuzeni s tím, že po snídani bude následovat odjezd zpátky na letiště. Ani druhý pokus o vzlet ale nevyšel. "Nikdo s námi nekomunikuje a sedíme tu doteď. Nyní nám bylo řečeno, že je letadlo opraveno a že to byla pouze prkotina," řekla žena včera po poledni. 

Čas odletu byl nakonec stanoven na 15:50. Problémy potvrdila mluvčí kanceláře Lucie Hasman. Návrat podle jejích slov zkomplikovala technická závada u letadla. "Ve spolupráci s leteckou společností jsme klientům zajistili ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu. Klienti byli o stavu informováni prostřednictvím SMS," sdělila zmíněnému webu. 

"Velmi nás mrzí, že naše klienty potkala taková nepříjemnost cestou z dovolené. Jedná se o mimořádnou situaci a klienti mohou žádat od letecké společnosti kompenzaci," dodala. 

Stalo se
Domácí
Česko šokoval incident mezi řidičem a cestujícím v tramvaji.

Vyhazov za výlev vůči cestujícímu. Hřib prozradil osud řidiče tramvaje

Řidič tramvaje z nedávného incidentu s ukrajinským cestujícím už nebude pokračovat v práci pro pražský dopravní podnik. Informoval o tom náměstek primátora pro dopravu Zdeněk Hřib (Piráti). Případem se zabývají i policisté z hlavního města. 

České celebrity
Lucie Vondráčková při natáčení seriálu Ulice.

Konec Lucie Vondráčkové v Ulici? Nova prozradila, zdali je to opravdu ve hře

Lucii Vondráčkové mohli lidé v loňském roce fandit ve StarDance na obrazovkách České televize, ovšem její postava v seriálu konkurenční stanice není zrovna oblíbená. Dokonce se začalo hlasitě spekulovat nad tím, zdali Vondráčková neskončí. 

České celebrity
Sebastian a Andrea Bezděková

Andrea Bezděková a konflikt Sebastian versus Mirai. Jak to modelka nesla?

Jednou z velkých kauz českého šoubyznysu v loňském roce bylo to, co se stalo mezi zpěváky Sebastianem a Miraiem Navrátilem. Ve světle reflektorů se kvůli tomu ocitla i Andrea Bezděková. Modelka se teď k celé situaci poprvé vyjádřila. 

Světové celebrity
Elon Musk

Tajemství rodin Elona Muska. Rod miliardáře se rozrostl o dalšího pokračovatele

Elon Musk, třiapadesátiletý miliardář a zakladatel společností Tesla čo SpaceX, se stal otcem již počtrnácté. Se svou partnerkou, výkonnou ředitelkou společnosti Neuralink Shivon Zilis, přivítali na světě syna jménem Seldon Lycurgus. Zilis oznámila narození jejich čtvrtého společného dítěte na sociální síti v sobotu.