Člověk by řekl, že s Dádou Patrasovou a Felixem Slováčkem, truchlícími rodiči zesnulé Aničky Slováčkové, momentálně každý soucítí. Některé informace ale hovoří o opaku.
Podle informací Blesku musela v úterý odpoledne u pražského domu Slováčkových asistovat policie. U plotu se objevil muž, který na slavné manžele zvonil a zároveň si vše natáčel. "Dáda vylezla na balkon a řekla mu, že když neodejde, zavolá policii. Ta skutečně po chvíli přijela," popsal svědek pro zmíněný deník.
Strážci zákona se s neznámým mužem dali do řeči, mluvili i s Patrasovou. Všechno nasvědčuje tomu, že se nakonec situace nějak vyjasnila.
Felix Slováček dal zároveň ve dnech bezprostředně před úmrtím dcery rozhovor, v němž prozradil, že mu loni v prosinci začaly chodit výhrůžné esemesky. Obrátil se proto na policii. "Bohužel to je pravda. Vyšetřování ale probíhá, a proto vám nemohu poskytnout bližší informace. Nemohu o tom mluvit," řekl webu PrahaIN.cz.
Podle zmíněného webu šlo o takové výhrůžky, že byla ohrožena bezpečnost známého hudebníka i dalších členů jeho rodiny.
"Musím říct, že to není příjemný pocit. Říkáte si, že se musíte víc zamykat a podobně. Také jsem musel koupit něco do kapsy, kdyby náhodou někdo přišel. A tak dále... Není to příjemná situace," svěřil se Slováček.
Čtvrteční napadení u školy v Pardubicích má tragické následky. Policie oznámila, že napadená osoba podlehla zraněním po převozu do nemocnice. Údajně má jít o dívku, která se rozešla se zadrženým útočníkem.
Jiřina Bohdalová byla v květnu středem pozornosti, protože měla půlkulaté 95. narozeniny. Ke gratulantům logicky patřila i její dcera Simona Stašová, která se i po 71 letech, co tady je, má se svou slavnou matkou stále o čem bavit.
Dočkáme se v neděli prvních 30 °C tohoto roku? Takovou otázku si položili meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Kdo jiný by také případně měl znát odpověď. Podle expertů není vyloučeno, že zmíněná teplotní hranice padne.
Blíží se konec televize Barrandov, které v očích veřejnosti proslavil především Jaromír Soukup? Všechno tomu nasvědčuje poté, co konkurzní správce představil své řešení situace, v níž se společnost ocitla. Firma je v konkurzu od dubna.
Česko v předchozím týdnu zasáhla informace o dalším rozvodu Ondřeje Brzobohatého, tentokrát se současnou manželkou Danielou (za svobodna Písařovicovou). Právě sympatická moderátorka nyní naznačila, jak se to celé odehrálo.
Češi se mohou opět těšit na televizní show, která před mnoha lety stála na začátku módní vlny talentových soutěží. Nova ve spolupráci se slovenskou Markízou představila nový ročník legendární SuperStar. Nadané zpěváky v ní čeká setkání s osvědčenými jmény.
Češi se na středeční vítězství nad podceňovanou Itálií až nečekaně natrápili, ale nakonec mají třetí výhru ze čtyř zápasů. Nyní je čekají dva dny volna před netrpělivě očekávaným bratrským soubojem se sousedním Slovenskem.
Na Bulovce v Praze je od uplynulé noci hospitalizován americký lékař, u kterého panuje podezření na nákazu nebezpečnou ebolou. Nemocnice potvrdila přijetí pacienta. Ministerstvo zdravotnictví ujistilo veřejnost, že lidem žádné nebezpečí nehrozí.
Jsou to tři týdny, co velkolepě začala sólová kariéra nadané Charlotte Gottové. S pomocí čísel už je tak možné říct, zda má nakročeno k úspěchu. Jedno je jisté. Posluchače si její první písnička našla.
Britský princ William potvrdil svá loňská slova o tom, že se nebojí změn a má v plánu přinést do fungování monarchie modernější přístup. Následník trůnu se chystá v následujícím desetiletí prodat přibližně dvacet procent pozemků spadajících pod Cornwallské vévodství, čímž chce získat půl miliardy liber. Tuto obrovskou finanční částku hodlá investovat zpět do země, konkrétně na boj s krizí v oblasti bydlení a na ochranu životního prostředí.
Americký herec Leonardo DiCaprio, který patří k pravidelným návštěvníkům filmového festivalu v Cannes, letos úspěšně uniká pozornosti veřejnosti i médií. Jednapadesátiletý držitel Oscara je známý tím, že si své soukromí úzkostlivě střeží, k čemuž často využívá luxusní pronajaté jachty kotvící v tamním zálivu nebo apartmá v prestižních hotelech. Během letošního ročníku dvoutýdenního festivalu se mu však daří skrývat natolik obratně, že ho do konce přehlídky téměř nikdo nespatřil.
Jeho první celoživotní vášní byl fotbal, v současné době je však sir David Beckham nadšeným zahradníkem, který nejraději tráví čas mezi zeleninovými záhony a květinovými výsadbami na svém venkovském sídle v oblasti Cotswolds. Bývalý kapitán anglické reprezentace spojil své síly s nadací The King’s Foundation a pro prestižní květinovou výstavu RHS Chelsea Flower Show navrhl ambiciózní expozici s názvem Zvědavá zahrada. Projekt obsahuje mimo jiné sedm vyvýšených záhonů, které odkazují na jeho ikonické fotbalové číslo dresu, a také funkční včelí úl, což odráží jeho zálibu ve včelaření a sběru medu.