Policie od nedělního večera pátrala po pohřešovaném šestnáctiletém chlapci z Prahy, o kterém tvrdila, že může být ozbrojený a nebezpečný. Strážci zákona krátce po poledni informovali, že hocha v hlavním městě vypátrali.
"Policisté v průběhu dopoledne prověřili mnoho poznatků od občanů a před pár okamžiky šestnáctiletého chlapce vypátrali v Praze," napsala policie pár minut po 12. hodině na sociální síti X, kde zároveň poděkovala veřejnosti a médiím za pomoc při pátrání.
Policie se případem zabývala zhruba od nedělních 21:00, kdy od rodičů přijala oznámení, že pohřešují svého syna. "Chlapec se dle jejich informací choval v průběhu večera velmi divně a působil zmateně. Následně v jeho počítači rodinní příslušníci nalezli komunikaci, z které vznikla obava, že by mohl někomu ublížit," uvedla policejní mluvčí Eva Kropáčová.
Hledaný chlapec měl od začátku policejního pátrání vypnutý mobilní telefon, blízké od chvíle odchodu z bydliště v pražských Bohnicích nekontaktoval. Kriminalisté před zveřejněním výzvy z kamerových záznamu zjistili, že hoch se v neděli večer pohyboval v metru.
Policie upozorňovala, že chlapec může být ozbrojený a nebezpečný. Veřejnost proto vyzývala, aby se ho v žádném případě nesnažila zadržet.
Soudní spory mezi bývalým hollywoodským párem Bradem Pittem a Angelinou Jolie eskalují. Pitt údajně žaluje svou exmanželku o 35 milionů dolarů (přibližně 820 milionů Kč) a zároveň se snaží vynutit zveřejnění neveřejné komunikace mezi nimi. Předmětem jejich vleklého sporu je francouzské vinařství Château Miraval, které manželé zakoupili v roce 2011 za zhruba 60 milionů dolarů.
Meghan, vévodkyně ze Sussexu, se podle všeho chystá na návrat na filmové plátno. Umělkyně, dříve známá jako Meghan Markle, má mít menší roli typu cameo v připravovaném filmu s názvem "Blízcí osobní přátelé" (Close Personal Friends). Film, ve kterém hrají například Lily Collins, Jack Quaid, Brie Larson a Henry Golding, se v současné době natáčí v oblasti Los Angeles.
Oscarový herec Sir Anthony Hopkins vyvolal silnou reakci svými kontroverzními výroky v rozhovoru pro Sunday Times, kde zcela zpochybnil existenci stavů jako ADHD, OCD nebo Aspergerův syndrom.
Jana Adamcová se v uplynulých týdnech ocitla pod drobnohledem kvůli událostem kolem jejího manžela Jiřího Adamce. Bývalá moderátorka nyní naznačila, že jejich vztahy neutrpěly. Spíše naopak. Jednou prý bude za to "zlo", které ji potkalo, vděčná.
Nejvyšší správní soud (NSS) prověřil jednu ze stížností na průběh říjnových sněmovních voleb a rozhodl se podat trestní oznámení kvůli postupu jedné okrskové komise v Blansku. ANO bylo v okrsku započteno o více než 20 hlasů více, než hnutí získalo. Nemuselo jít jen o nepozornost, domnívají se soudci.
V Česku jde o jednu z nejsledovanějších kauz. Spor mezi bývalými manželi Ondřejem Brzobohatým a Taťánou Kuchařovou se táhne už dlouho, ale pomalu spěje k rozsudku. Padnout měl v těchto dnech, jenže nakonec je zase všechno jinak.
Velmi smutný den v pátek nastal pro rodinu Heleny Zeťové. Připadají na něj totiž její první nedožité narozeniny. Zeťové by dnes bylo půlkulatých 45 let. Pozůstalí vyzvali fanoušky, aby na zpěvačku vzpomínali.
Petr Pavel u příležitosti podání demise ocenil končící Fialovu vládu, podle jeho mínění opouští Strakovu akademii s dobrými výsledky. Prezident se domnívá, že příští kabinet tak má na čem stavět. Uvedl to na sociální síti X.
O mrtvých jen dobře? Prořízlou pusu nechal po smrti kardinála Dominika Duky promluvit frontman populární české kapely Rybičky 48. Duchovní bral podle známého hudebníka boží slovo nadarmo. Není divu, že slova muzikanta vyvolala velkou vlnu reakcí.
Dalším případem násilného činu ve vězení se zabývá policie. Po vraždě v plzeňské věznici byl nynější případ z Královéhradeckého kraje kvalifikován jako pokus o vraždu. Podezřelým je vězeň, který si již odpykává souhrnný třicetiletý trest odnětí svobody.
Nástup chladnějšího podzimního počasí se odkládá minimálně o týden, naznačuje předpověď Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). I po víkendu se očekávají maximální teploty, které budou dosahovat dvouciferných hodnot.
Ruský prezident Vladimir Putin nařídil ministerstvům a dalším úřadům, aby prověřily, zda je třeba začít s přípravou testování jaderných zbraní. Informovala o tom ruská státní agentura TASS. Moskva tak reaguje na Washington, který již nařídil přípravu k obnovení testování jaderných zbraní.