Policie vyšetřuje tragickou nehodu na Olomoucku. Zemřela dívka

Policie ČR, ilustrační foto
Policie ČR, ilustrační foto, foto: Adam Mráček / INCORP images
Marek Novotný DNES 09:22
Sdílej:

Na Olomoucku se o víkendu stala tragická dopravní nehoda. Jeden člověk zemřel, dalších několik osob utrpělo zranění. Příčinou a okolnostmi nehody se zabývá policie. 

Dva osobní automobily se čelně střetly na silnici II/635 u obce Křelov-Břuchotín na Olomoucku v sobotu kolem půl sedmé večer. Na místě zasahovaly všechny složky záchranného systému.

"Na místě jsme poskytovali neodkladnou zdravotnickou pomoc 8 zraněným osobám. Čtyři pasažéry jsme museli ze zdemolovaného vraku vyprostit hydraulickými nástroji. Za pomoci rozpínáků jsme rozevřeli prostor pod přístrojovou deskou a vyprostili jsme nejprve dvě osoby. Dále jsme ustřihli zadní dveře, B sloupky a vytáhli z kabiny další dvě osoby na páteřní desce a předali je ZZS," uvedl mluvčí hasičů Josef Koláček.

Jeden člověk utrpěl zranění, jimž následně podlehl. Šlo o patnáctiletou dívku. Po dobu zásahu byla silnice v místě nehody obousměrně uzavřena. 

Stalo se
Domácí
Miloš Zeman

Zeman byl propuštěn z nemocnice, o víkendu půjde na Dukův pohřeb

Exprezident Miloš Zeman byl po týdnu propuštěn z motolské nemocnice, kde v uplynulých dnech podstoupil operaci. Za lékaři bude nadále docházet na pravidelné kontroly. Zemanovi spolupracovníci prozradili, že bývalá hlava státu už má program na nadcházející týden. 

České celebrity
Jaromír Jágr vycenil nové zuby.

Jaromír Jágr to neutajil. Pravda o konci jeho podnikání

Zdálo by se, že Jaromír Jágr žije pouze pro hokej. Ani po padesátce nemá děti, i když se po jeho boku vystřídalo několik přítelkyň. Slavný hokejista se ale snažil také podnikat. Všechno ale nasvědčuje tomu, že jeho poslední byznys nepřinesl kýžený úspěch. 

Zahraničí
Robert Fico

Fico nechá odvolat vedení železnic. Při nehodě se zranilo přes 70 lidí

Slovenskem otřásla v rozpětí několika týdnů další vážná vlaková nehoda. Dvě soupravy se v neděli večer srazily u Pezinku nedaleko Bratislavy. Podle zveřejněných údajů utrpělo zranění celkem 79 lidí. Policie už v případu zahájila trestní stíhání. 

Světové celebrity
Meghan s Harrym na koncertu Beyoncé

Meghan Markleová (44) a princ Harry (40) se drželi za ruce

Vévodkyně ze Sussexu Meghan Markle a její manžel princ Harry se po delší době objevili na společenské akci po boku hollywoodské smetánky – a okamžitě se stali středem pozornosti. Manželský pár dorazil na sedmdesáté narozeniny slavné televizní matriarchy Kris Jenner, které se konaly v domě miliardáře Jeffa Bezose a jeho partnerky Lauren Sánchez.