Českem v uplynulém týdnu hýbala kauzy kolem osoby Jakuba Prachaře, který nakonec přiznal, že na palubě letounu do Abú Dhabí napadl jiného člověka. Dokonce se za to omluvil. Jak to přijal druhý aktér nepříjemného incidentu?
Prachař se rozhodl vyjádřit s ohledem na všemožné spekulace ohledně incidentu. Přiznal chybu, které si je podle svých slov naprosto vědom. "Situaci jsem měl zcela logicky řešit úplně jinak, ale v tu chvíli jsem to bohužel jinak neuměl," uvedl pro Blesk.
Člen slavného hereckého rodu také přiznal, že nemá lítání rád. "Před letem jsem si dal pivo, to je pravda, ale nebyl jsem rozhodně ve stavu, kterej by byl takovej, jak se píše a říká," podotkl a popsal situaci v letadle. Naproti němu prý seděli zaplacení influenceři, kteří měli napsat něco pochvalného o letu.
"A já jsem toho chlapce, kterej si mě tam fotil, točil, několikrát požádal, ať to nedělá. To nějak nedopadlo, takže jsem udělal, co jsem udělal, zvednul jsem se a hlavou sem mu šťouchnul do prsou," sdělil herec a bavič.
Prachaře po přistání vyvedli z letadla ven do auta a následovalo zkrácené soudní řízení. Vše se nakonec vyřešilo domluvou. "Takže to je celá verze mého příběhu. A ano, měl bych se na dálku chlapci omluvit. Omlouvám se. Já se omlouvám. A tím to považuji za uzavřené. Jak se říká: chybami se člověk učí. Tak já jsem se poučil," dodal hlavní aktér.
Nyní se ozval i druhý aktér, který konstatoval, že kauzu považuje za uzavřenou. "Asi nešťastná shoda okolností a nedorozumění, která vedla k tomuto napadení. Děkuji za omluvu, mrzí mě, pokud nahrávání inauguračního letu, což byl cíl mé cesty, nějak narušilo soukromí Jakuba Prachaře," řekl jistý M. B. již zmíněnému deníku.
Zdůraznil, že měl za úkol udělat reportáž z letu, nikoliv natáčet Prachaře. "Situaci jsem se již na policii v UAE snažil uklidnit, s Jakubem jsem si podal ruku a sdělil jsem policii, že nestojím o eskalaci a že jsme v pohodě. Předpokládám, že případ uzavřeli. Situaci tedy uzavírám i z mé strany já," prohlásil dotyčný.
U euforie českých fotbalistů, kterým se po 20 letech podařilo postoupit na světový šampionát, nechyběla ani Dara Rolins. Právě ona nabídla fanouškům jedinečný pohled do kabiny, kde se oslavovalo po úspěšném penaltovém rozstřelu proti Dánsku.
Je to potvrzeno! Petra Kvitová jen několik hodin poté, co do médií unikla informace o narození dvojčat, oficiálně oznámila, že je nyní trojnásobnou maminkou. Na sociální síti ukázala první fotku novorozených dětí a prozradila jejich jména.
Školou povinné děti se krátce před velikonočními prázdninami dozvěděli, že probíhající školní rok skončí dříve, než se původně předpokládalo. Výuka skončí v pátek 26. června, informovalo ministerstvo školství v úterý.
Český fotbal sní o další účasti na mistrovství světa, kde ho v minulosti reprezentoval i Petr Čech. Kariéru už ukončil, ale lidé ho stále vedou v patrnosti. Jedním z důvodů je i příběh jeho manželství, které se před časem rozpadlo.
Česko se po 20 letech vrací na fotbalové mistrovství světa. Rozhodly o tom dva penaltové rozstřely. Národní tým v úterním finále baráže dvakrát vedl nad Dánskem, soupeř vždy vyrovnal. V penaltách ale Češi vedli od první série. O postupu rozhodl Michal Sadílek.
Ještě vyšší teploty než o Velikonocích slibuje předpověď ve dnech, které budou bezprostředně následovat po svátcích. Odpolední maxima vyšplhají až na 23 stupňů. Vyplývá to z výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Lucie Bílá se ještě před kulatými 60. narozeninami, které oslaví příští týden, dočkala zajímavého ocenění. Asi většina z nás by čekala, že bude souviset s jejími pěveckými schopnostmi. Tentokrát tomu tak ale není.
Premiéři Andrej Babiš (ANO) a Robert Fico (Smer-SD) obnovili společná jednání české a slovenské vlády. Kabinety se dnes sešly v Česku. Jednalo se o mnoha věcech, podepisovaly se dokumenty. Příští jednání proběhne na Slovensku.
Velikonoce se blíží každým dnem, přípravy vrcholí. Hodí se proto vědět, jak budou v dalších dnech fungovat obchody. Dobrou zprávou je, že nenakoupíte jen jednou během čtyř svátečních dnů.
Už pět osob podezřelých v případu požáru haly v Pardubicích se podařilo zajistit policistům. U nejnověji zadrženého člověka se čeká na výsledek vazebního řízení, další čtyři lidé se momentálně nacházejí ve vazbě.
StarDance sice na televizní obrazovky dorazí až na podzim, ale už na konci března se diváci dozvídají první jména soutěžících. Po Martě Jandové následuje první muž. Pro mnoho lidí bude nejspíš velkou neznámou.
Čeští herci, kteří byli právě na jevišti, možná nevěřili svým očím, ale opravdu je sledovala jedna z největších hollywoodských hvězd. Byl to Leonardo DiCaprio, který momentálně v Česku natáčí nový film.