Smutná zpráva ve čtvrtek zasáhla pražskou Nemocnici na Františku. Zemřela oceňovaná a populární vrchní sestra Romana Jelínková Jehličková.
Nemocnice ve čtvrtek s bolestí v srdci oznámila, že zemřela vrchní sestra Romana Jelínková Jehličková. "Její odchod nás hluboce zasáhl. Romana byla stabilním pilířem nejen našeho chirurgického týmu, ale také laskavou duší naší nemocnice, která rozdávala úsměv a povzbuzení všem kolem sebe," píše se v příspěvku na facebooku.
Jelínková Jehličková se původně chtěla stát lékařkou, ale řízením osudu se stala zdravotní sestrou. Tomuto povolání zasvětila celý život. Na Františku začínala už jako žákyně a díky své pracovitosti se vypracovala až na pozici vrchní sestry.
"Svou práci vždy vnímala jako službu pacientům a zároveň se snažila vytvářet podporující a přátelské prostředí pro svůj tým sester. Velký důraz kladla i na motivaci studentek, které se rozhodly vydat na dráhu zdravotní sestry," podotkli zástupci pražské nemocnice.
Vrchní sestra se loni umístila na druhém místě v prestižní soutěži Anděl mezi zdravotníky a v rámci nemocnice obdržela titul Oceněný zaměstnanec 2024, kterým jí vedení poděkovalo za mnohaletou práci a významný přínos.
"Romana byla nejen skvělou zdravotní sestrou, ale i inspirací pro své kolegy. Měla neobyčejný dar vnášet do náročné nemocniční práce klid, pochopení, lidskost a pozitivitu. Ti, kdo ji znali, vědí, že její energie, laskavý úsměv a pevné odhodlání pomáhat druhým budou v jejich srdcích žít dál," dodala nemocnice a vyjádřila rodině upřímnou soustrast.
Novoroční oslavy se v Evropě neobešly bez tragédie. Nejméně několik lidí zemřelo při nočním výbuchu v baru ve švýcarském lyžařském středisku Crans-Montana. Přesný počet obětí zatím není znám. O události informovala britská stanice BBC.
Česko má za sebou úvodní hodiny ledna 2026, který má přinést počasí obvyklé pro tento kalendářní měsíc. Vyplývá to z aktuálního měsíčního výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Prokletí rodiny Kennedyových zřejmě trvá i v současnosti. Ve věku pouhých 35 let zemřela Tatiana Schlossbergová, vnučka někdejšího prezidenta Johna F. Kennedyho. Informovala o tom britská stanice BBC.
Česko se v právě končícím roce dočkalo nového premiéra. Stal se jím Andrej Babiš (ANO), který však musel nejprve veřejnosti vysvětlit, jak vyřeší svůj střet zájmů. Předseda vlády nyní ozřejmil, co bude s jeho firmami. Do nově vytvořeného fondu totiž nemíří všechny.
Silvestr je tradičně i dnem, kdy mezi sebou o diváky bojují tři velké tuzemské televize. Prima tentokrát nasadí těžký kalibr. Do jednoho z jejích pořadů totiž dorazila legendární herečka Jiřina Bohdalová, která i v 94 letech udivuje svou vitalitou.
Česko se připravuje na silvestrovské a novoroční oslavy. Ve střehu jsou samozřejmě i policisté, kteří již zahájili příslušná bezpečnostní opatření. Policie nicméně nemá informace o jakékoliv konkrétní hrozbě. Strážci zákona zároveň vyzvali řidiče k obezřetnosti na silnicích.
Letošní babyboom v českém šoubyznyse nebere konce. Den před Silvestrem se radostnou novinkou z osobního života pochlubila modelka Natálie Kočendová. Na svět přivedla malého a zdravého chlapečka.
Sníh, vítr, závěje. Nebezpečí trvá i podle nejnovější výstrahy, kterou meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) zveřejnili ve středu kolem poledne. Varování ale doznalo jistých změn.
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj prozradil, že Kyjev již na úvodní dny roku 2026 naplánoval dvě jednání se svými spojenci. Ukrajina tak chce navázat na nedělní rozhovory Zelenského s americkým prezidentem Donaldem Trumpem.
Zadržený zápasník Karlos Vémola se podle nejnovějších informací dočkal jisté úlevy. V úterý se konečně podrobil lékařskému zákroku, který se původně chystal absolvovat v den, kdy jej policie zadržela.
Oslava příchodu nového roku znamená tradiční menší zájem o cestování. Provoz na železnici se proto utlumí už ve večerních hodinách. Sváteční klid na železnici se však během Nového roku rychle změní a odpoledne se již očekává ve vlacích rušno. České dráhy jsou připraveny posílit vlaky na nejvíce vytížených dálkových linkách a doporučují zákazníkům rezervaci míst.
Počasí v Česku se až do prvního lednového víkendu neobejde bez výstrah. Varování meteorologů začne platit během silvestrovského dopoledne. Dnes a v dalších dvou dnech hrozí vydatné sněžení, sněhové jazyky či závěje i silný vítr.