Předpověď počasí až do letních prázdnin. Nic neobvyklého se nečeká

Letní počasí, ilustrační fotografie.
Letní počasí, ilustrační fotografie., foto: Pixabay
Marek Novotný 10. června 2025 05:00
Sdílej:

Až do úvodních dnů letních prázdnin vidí meteorologové v nejnovějším dlouhodobém výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Úplně nejlepší zprávy pro dovolenkáře nemají. Nadprůměrně teplé počasí se zatím neočekává.

Podle meteorologů má pokračovat trend z posledních dvou týdnů, takže období do 6. července bude teplotně slabě podprůměrné či průměrné a srážkově průměrné.

Ústav během probíhajícího týdne očekává zprvu o něco chladnější počasí. V jeho závěru už budou panovat letní teploty. Do konce měsíce pak má být průměrně, začátek července by mohl být i teplotně podprůměrný. 

Po dvou relativně vlhkých týdnech začíná suché období, které potrvá do poloviny nynějšího měsíce. V neděli počítá předpověď s přeháňkami a bouřkami, přesto bude aktuální týden srážkové podprůměrný.

"V dalších týdnech se srážky budou vyskytovat občas a s proměnlivou intenzitou, přičemž se týdenní úhrny budou udržovat kolem průměrných hodnot," dodali meteorologové. 

Témata:
Stalo se
Počasí
Bouřka, ilustrační fotografie.

Bouřlivé počasí zdaleka neřeklo poslední slovo. Platí nová výstraha

Bouřky se v Česku vyskytly už ráno a dopoledne, ale varování jsou v platnosti i nadále. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) po poledni časově upřesnil výstrahu před velmi silnými bouřkami a snížil stupeň nebezpečí pro západní a severní části Čech. Meteorologové také rozšířili území platnost varování před vysokými teplotami.

České celebrity
V Rudolfinu se lidé loučí s Jiřím Bartoškou. (20.5.2025)

Dědické řízení začalo. Co je v pozůstalosti po Jiřím Bartoškovi?

Česko v květnu zasáhla jedna velmi smutná zpráva. Ve věku 78 let zemřel Jiří Bartoška, jehož všichni měli především za herce a dlouholetého prezidenta karlovarského filmového festivalu. Svým způsobem byl ale také podnikatelem a právě osud jeho společností se v těchto dnech začíná řešit. 

Domácí
Policie ČR, ilustrační fotografie.

Vážná havárie na D10. Řidič měl náhlou zdravotní indispozici

Vážná nehoda v pondělí ráno uzavřela dálnici D10 u Brandýsa nad Labem ve středních Čechách. Řidiče havarovaného vozu postihl náhlý zdravotní problém, který vedl k nárazu do svodidel. Pro zraněného muže letěl vrtulník. 

České celebrity
Natálie Jirásková a Adam Mišík

Natálie Jirásková stále tají rozchod s Mišíkem. Teď navíc prchla z Česka

Oficiálně nikdo nic nepotvrdil, ale už nějaký čas se má za to, že Natálie Jirásková a Adam Mišík se rozešli. Zvlášť když teď dcera modelky a moderátorky Ivy Kubelkové na měsíc sama odjíždí do Japonska. Jaký je důvod její zahraniční cesty?