Česko si v příštím týdnu zopakuje známý scénář z tohoto týdne, ale jedna věc bude jiná. Počasí během čtvrtečního státního svátku a následujících dní nebude tak teplé. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Nejvyšší teploty se na Den vítězství a následně i od pátku do neděle vyšplhají maximálně na 16 stupňů. Noční teploty dokonce mohou při zmenšené oblačnosti klesnout k nule. Budou tak hrozit četné přízemní mrazíky.
Předpověď na čtvrtek:
Převážně oblačno a místy déšť nebo přeháňky, s větší pravděpodobností na jihu území. Nejnižší noční teploty 8 až 4 °C, zejména na severu až 2 °C a přízemní mrazíky. Nejvyšší denní teploty 12 až 16 °C. Mírný severovýchodní vítr 2 až 6 m/s.
Vyhlídka počasí od pátku do neděle:
Zpočátku převážně polojasno a ojediněle přeháňky, postupně většinou oblačno a srážky místy. Nejnižší noční teploty 6 až 2 °C, při zmenšené oblačnosti kolem 0 °C a četné přízemní mrazíky. Nejvyšší denní teploty 11 až 16 °C.
Václav Klaus v neděli nechyběl na oslavě 95. narozenin legendární herečky Jiřiny Bohdalové. Venku před pražským Divadlem Hybernia, které akci hostilo, však došlo k nepříjemnému incidentu, který se týkal bývalého prezidenta.
Meteorologové v úterý přidali ke stále platné výstraze před nebezpečím požárů i výstrahu před bouřkami. Mohou být silné, spadnout může i více než 30 milimetrů srážek. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
V českém šoubyznyse se můžeme těšit na další svatbu. Poprvé se bude ženit muž, který se v průběhu let tak trochu ztratil z očí. Je to konkrétně Sámer Issa, který v sobotu, tedy den po prvním máji, oznámil zásnuby.
Hasiči zásadně pokročili s hašením požáru v Českém Švýcarsku, s nímž zápasí už od soboty. Oheň se v pondělí podařilo dostat pod kontrolu, už dnes by se měly snížit počty nasazených jednotek. Zásah by mohl skončit do konce probíhajícího týdne.
Britská královská rodina se ještě letos opět početně rozroste. Těhotenství v pondělí oznámila princezna Eugenie, jedna z dcer bývalého prince Andrewa. Mladší z dvojice sester se těší už na třetího potomka.
Herečka Cameron Diaz a její manžel, rocková hvězda Benji Madden, šokovali své fanoušky radostnou novinkou. Třiapadesátiletá hvězda filmu Charlieho andílci a sedmačtyřicetiletý člen kapely Good Charlotte v pondělí 4. května prostřednictvím sociálních sítí oznámili, že se jejich rodina rozrostla o třetího potomka. Na svět přivítali syna, který dostal velmi neobvyklé jméno.
Britská celebrita Katie Price čelí ostré kritice svých příznivců, kteří se domnívají, že si doslova zahrává s ohněm. Sedmačtyřicetiletá matka pěti dětí se totiž aktuálně nachází v Dubaji, odkud na svých sociálních sítích nadále propaguje CBD olej. V SAE je přitom propagace, prodej i pouhé držení této látky, která se získává z konopí, přísně zakázáno.
Britský zpěvák Ed Sheeran překvapil své fanoušky radikální proměnou vizáže a zároveň sdílel podrobnosti o svém zdravotním stavu. Pětatřicetiletý hudebník na svém Instagramu potvrdil, že uplynulý měsíc bojoval s pásovým oparem. Přestože tuto zkušenost nikomu nedoporučuje, nyní už je na cestě k uzdravení.
Libora Boučka si už několik týdnů můžete zase naladit v rádiu. Ze soukromých stanic ale přešel do veřejnoprávního Českého rozhlasu, kde zpovídá nejrůznější zajímavé hosty. Jak oblíbený moderátor hodnotí svou novou kratochvíli?
Jiřina Bohdalová v neděli úspěšně oslavila půlkulaté 95. narozeniny. Osobně jí gratulovali kolegové ze šoubyznysu i politici. Legendární herečka se dočkala i řady dárků, některých velmi nezvyklých.
Spojené státy americké mají za sebou návštěvu britského panovníka. Karel III. je sice zejména reprezentativním představitelem Velké Británie, ale občas umí promluvit i do politiky. Americký prezident Donald Trump přiznal králi zásluhy ve věci zrušení cel na whiskey.
Moderátor Václav Moravec je s Českou televizí nadále ve sporu ohledně konkurenční doložky. Podle svých slov vrací televizi peníze, které dostává po svém březnovém konci ve veřejnoprávním médiu.