V Česku už během víkendu začalo místy sněžit, takže někde přibylo až 15 centimetrů nového sněhu. Konec sněhové nadílky to přitom ještě není, dnes večer může sněžit i v nižších polohách.
Přes Česko měl v neděli postupovat okludující frontální systém. Meteorologové očekávali, že odpoledne se za studenou frontou začne postupně ochlazovat, takže se dešťové srážky změní na sněhové. Hranice sněžení bude klesat z poloh kolem 800 metrů až na 500 metrů, večer i níže.
Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) zmínil, že už během noci ze soboty na neděli slušně nasněžilo na hřebenech Šumavy, kde přibylo kolem 15 centimetrů nového sněhu. Dalších 10 centimetrů se tam ještě očekává.
"Zítra Čechy - hlavně západ Čech - ovlivní tlaková níže a přinese další sníh na hory a do středních poloh nad 400 m (zde se ale sníh skoro jistě neudrží). Zítřejší teploty již budou jen kolem 2 stupňů, stejně tak jako na Štědrý den," dodali meteorologové.
Předpověď počasí na pondělí:
Oblačno až zataženo, zpočátku hlavně v Čechách místy až polojasno, ojediněle, na východě dopoledne místy sněžení. Odpoledne a večer v Čechách od západu občas sněžení, pod 400 m i déšť se sněhem nebo déšť. Nejvyšší teploty 0 až 4 °C, v 1000 m na horách kolem -2 °C. Mírný západní až severozápadní vítr 2 až 6 m/s, na severovýchodě a východě území vítr slabý do 3 m/s.
Pražané se od začátku příštího týdne musí připravit na další zásadní omezení automobilové dopravy v samém centru hlavního města. Upozornila na to Správa železnic, protože důvodem bude oprava části hlavního nádraží.
Eva Burešová už možná ani nevěřila, že se to ještě stane. Teď se ale raduje, protože návrat do původního stavu, jak to sama nazvala, po pěti letech opravdu nastal. Co přesně je u populární herečky a zpěvačky nového?
Marta Kubišová už si po většinu času užívá zasloužený důchod, ale jsou lidé, kteří ji stále dokážou přesvědčit, aby se chvíli pověnovala tomu, co ji před desítkami let proslavilo. Komu se to povedlo v současnosti?
Počasí se v Česku nese ve znamení oteplování a minima srážek, což v některých oblastech přidělává starosti. Meteorologové rozšířili již několik dní platnou výstrahu před požáry na další regiony, zejména na Moravě.
Dnes je Jiřina Bohdalová asi nejslavnější českou herečkou, ale jako každá umělkyně musela někdy začít. Jednu z jejích prvních rolí jí dal legendární režisér Václav Vorlíček.
Čas letních dovolených v zahraničí je už nějaký čas tady, což platí i pro slavné osobnosti. Výlet do ciziny se plánuje i v domácnosti Felixe Slováčka a Dagmar Patrasové. Jeden z dvojice hvězdných manželů ale zůstane doma.
Babybox zachránil během prvního ryze červencového týdne další lidský život. V Kolíně někdo do schránky odložil chlapečka, který dostal jméno Libor. Dítě je podle dostupných informací v pořádku.
Velmi zajímavý průběh má návštěva prince Harryho doma ve Velké Británii. Mladší syn krále Karla III. dorazil sám a byl mu znemožněn nocleh v královském paláci. V jedné věci se ale nakonec na prince usmálo štěstí. Jde o jeho manželku Meghan a jejich děti.
Mladší bratr princezny z Walesu James Middleton zveřejnil na svém instagramovém profilu dojemný vzkaz, ve kterém ocenil sílu a odhodlání své sestry. Reagoval tak na úspěšné dokončení charitativní výzvy National Three Peaks Challenge, kterou Kate absolvovala koncem minulého měsíce. Princezna během čtyřiadvaceti hodin zdolala tři nejvyšší vrcholy Anglie, Skotska a Walesu – Scafell Pike, Ben Nevis a Snowdon.
První tramvaje se již zítra po více než tříměsíční výluce vrátí do okolí Pražského hradu. Může za to změna postupu prací při rekonstrukci tratě, vysvětlil pražský dopravní podnik. V jednom směru ale bude provoz ještě týden omezen.
Babyboom v českém šoubyznyse pokračuje i během letních prázdnin. Radostnou zprávu by sice nejraději oznámila sama Kristýna Leichtová, která je podle všeho čerstvě trojnásobnou maminku, ale udělala to za ní kolegyně.
Karlovarský filmový festival i letos potvrzuje pověst velké celospolečenské akce. Chcete důkaz? Do lázeňského města se vydal i prezident Petr Pavel, který ocenil, jak organizátoři navázali na tradici po loňské smrti legendárního herce a prezidenta festivalu Jiřího Bartošky.