Sportovní fanoušci už nepochybně odpočítávají poslední dny do zahájení zimních olympijských her v Itálii. Zařadí se mezi ně i prezident Petr Pavel, který se chce v dějišti největší sportovní akce podívat hned na několik závodů či zápasů.
Pavel - jak to tak u prezidentů bývá - dorazí už na páteční slavnostní zahájení her na ikonickém fotbalovém stadionu San Siro v Miláně, který běžně sdílí oba slavné kluby z města, tedy AC a Inter. Následně se chystá na ženský hokejový zápas, rychlobruslařský a snowboardový závod.
"Bude se ještě dívat na souboj našich děvčat se Švýcarskem. Další den se pojede podívat na 3 km Martiny Sáblíkové, což bude jeden z jejích posledních závodů na olympiádě, a pak se pojede podívat na Ester," řekl šéf Českého olympijského výboru Jiří Kejval deníku Blesk.
Z politiků má jistě dorazit i ministr pro sport, prevenci a zdraví Boris Šťastný (Motoristé). Účast předsedy vlády Andreje Babiše (ANO) je nedoceněná. "Pan premiér ještě řekl, že uvidí, ale pevně doufáme, že se vytvoří taková situace u hokejistů nebo hokejistek, kdy budou hrát o medaile, a to ho donutí se aspoň na chvilku stavit," sdělil Kejval.
Největší pozornost bude poutat hokejový turnaj, protože se po letech pod pět kruhů vrací hráči z NHL. Odstartuje v italském Miláně ve středu 11. února úvodními zápasy skupinové fáze. Češi ho zahájí o den později odpoledním zápasem s favorizovanou Kanadou, ve skupině se utkají ještě s Francií a Švýcarskem. O vítězi bude rozhodnuto v neděli 22. února.
Česko za 33 let zažilo čtyři prezidenty, ale pět prvních dam. Jedna z nich slaví o víkendu narozeniny. Dagmar Havlové bude od neděle 73 let. Když její muž končil jako prezident, nebylo jí ani padesát. V roli jí tehdy vystřídala Livia Klausová. Jak spolu obě dámy vycházely?
Evropská unie je podle slovenského premiéra Roberta Fica (Smer-SD) mimořádně oslabená a ohrožená. Přesto s ní chce i nadále řešit situaci kolem ropovodu Družba, jímž už téměř měsíc neproudí ropa z východu.
Jedna z největších ikon moderní hudby znovu ožívá. Freddie – The Exhibition, mezinárodní výstava světového formátu věnovaná životu a odkazu Freddieho Mercuryho, za kterou stojí český sběratel Tomáš Hykel, oficiálně zahajuje předprodej vstupenek. Výstava se uskuteční v Budapešti v prestižním prostoru House of Music Hungary a nabídne dosud nejucelenější pohled na osobnost umělce, který navždy proměnil popkulturu.
Americký prezident Donald Trump znovu vyzval Írán k ukončení blokády Hormuzského průlivu. Teheránu dal 48 hodin, po uplynutí ultimáta mají následovat americké útoky na íránské elektrárny. Trump zároveň trvá na tom, že cílů operace bylo dosaženo.
Jedno mají Agáta Hanychová a Veronika Žilková rozhodně společné. Obě se dočkaly dětí hned se třemi různými partnery. Nejstarší dcera Agáta se Žilkové narodila do prvního manželství, které skončilo rozvodem. Až teď prozradila, jaké byly okolnosti rozpadu vztahu.
Policisté v sobotu dohlíželi na pořádek při demonstraci na Letenské pláni. V jednom případě zasahovali proti muži, který mohl představovat nebezpečí. Nakonec se ukázalo, že incident se shromážděním nesouvisel.
Druhý týden už to vře mezi Agátou Hanychovou a Ornellou Koktovou, protože druhá jmenovaná opustila jejich úspěšný podcast. Chvíli to už vypadalo, že zavládne klid, ale emocím se občas nejde ubránit.
K podezřelému pátečnímu požáru v Pardubicích se vyjádřil jeden z předních evropských politiků. Maďarský premiér Viktor Orbán podpořil Česko a přislíbil, že jeho země zatkne pachatele vyšetřovaného činu, pokud se objeví v Maďarsku.
Poslední březnový víkend přinese oproti tomu probíhajícímu chladnější a nevlídnější počasí. Vyplývá to z výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Maximální teploty se ani nepřiblíží dvouciferným hodnotám.
Český film asi nemá větší legendu. Jiřina Bohdalová za několik týdnů oslaví půlkulaté 95. narozeniny. Jednoho dne však přijde okamžik, kdy se s ní Česko bude loučit. Slavná herečka je nicméně přesvědčena, že má nesmrtelnost zajištěnou.
I na Slovensku je kauza podezřelého pátečního požáru v Pardubicích velkým tématem. Tamní policie neví o jakékoliv souvislosti události se Slovenskem, kde by momentálně nemělo hrozit jakékoliv nebezpečí.
Vztahy Lukáše Langmajera jsou v poslední době vděčným tématem. Románek s Jitkou Boho je minulostí, momentálně se řeší záchrana manželství. Má známý herec ještě šanci?